PDA

View Full Version : Γαμημενα φυστικια!

epote
21-11-2004, 13:24
βγηκα οξω χτες το βραδυ ηπια ενα ποτηρι κρασι, μια βοτκα πορτοκαλι και ενα σφυνακι αμαρετο κουατρο. Καπνισα και καμια 7-8 τσιγαρα εφαγα και κατι φυστικια.

γυρναω σπιτι παραπατοντας γιατι ηταν τελειως αδειο το στομαχι μου οταν βγηκα και αρχιζω να κανω εμετους, απο τις 4 μεχρι τις 12 καθε 20 γαμημενα λεπτα, ΚΑΘΕ 20 ΓΑΜΗΜΕΝΑ ΛΕΠΤΑ, για το ονομα του θεου και της παναγιας, δεν εχω κοιμηθει απο χτες γιατι πολυ απλα δεν μπορω επειδη δεν προλαβαινω να κλεισω τα ματια μου!

@#$^@#$^@#%^@# ουτε για εντρυβες απο δω και μπρος!

Fidelio
21-11-2004, 14:15
Καπνισα και καμια 7-8 τσιγαρα

καλά . . . είσαι μαλάκας; :evil:

Τα φυστίκια στα μπαρ φοβάμαι οτι δεν είναι . . . μιας χρήσης! :wink: :?

Feanaro
21-11-2004, 14:25
Κατ' αρχην περαστικα!
Εν συνεχεια θα σου υπενθυμισω οτι δεν πινουμε με αδειο στομαχι... Κλασσικος κανονας και η εμπειρια χρονων (οχι δικη μου) τον εχει αποδειξει σωστο...

για το ονομα του θεου και της παναγιας

Εδω πραγματικα με εξεπληξες... μου ειχες δωσει τελειως διαφορετικη εντυπωση 4 χρονια τωρα που διαβαζω τις καταχωρισεις σου...

Καπνισα και καμια 7-8 τσιγαρα

Χμ... Οσο κι αν κανεις υγιεινη διατροφη και σωματικη ασκηση, απο τη στιγμη που καπνιζεις τα αναιρεις. Επιλογες σου βεβαια και δεν μου πεφτει λογος.

Anyway, περαστικα και μακρια απο φυστικια!

PeiramatoZwo
21-11-2004, 14:28
Τα φυστίκια στα μπαρ φοβάμαι οτι δεν είναι . . . μιας χρήσης!

Mou thymizeis mia tainia, opou o kentrikos hrwas ekane enan ypologismo gia to posoi exoun piasei auta ta fystikia... Apo tote kai ego periorisa aisthita thn katanalosi ksirwn karpwn ektos tou spitiou. :?

epote
21-11-2004, 14:38
Εν συνεχεια θα σου υπενθυμισω οτι δεν πινουμε με αδειο στομαχι... Κλασσικος κανονας και η εμπειρια χρονων (οχι δικη μου) τον εχει αποδειξει σωστο...

megalh istoria:P to ksero kai ego ayto, alla malakistika...

Εδω πραγματικα με εξεπληξες... μου ειχες δωσει τελειως διαφορετικη εντυπωση 4 χρονια τωρα που διαβαζω τις καταχωρισεις σου...

me prosvaleis:P ok ok gia to onoma tou alvertou kai ths marias (curi). sxhma logou htan mh dineis simasia:P:P

Χμ... Οσο κι αν κανεις υγιεινη διατροφη και σωματικη ασκηση, απο τη στιγμη που καπνιζεις τα αναιρεις. Επιλογες σου βεβαια και δεν μου πεφτει λογος.

den kapnizo, para poly spania, oso spania pino tespa, gia na katalaveis prin apo xtes eixa na pio kai na kapniso pano apo 4 mines. Genika den to goustaro katholou to tsigarou plin elaxiston peristaseon

Mou thymizeis mia tainia, opou o kentrikos hrwas ekane enan ypologismo gia to posoi exoun piasei auta ta fystikia...

along came poly

ben stiler, jennifer aniston:P

georgeadams
21-11-2004, 16:12
Συγνώμη, έχεις να πιείς και να καπνίσεις 4 μήνες, πας και πλακώνεσαι στα ποτά και τα τσιγάρα και μάλιστα με άδειο στομάχι, και μετά σου φταίνε τα φυστίκια? :roll:

^BOOMBOOM
21-11-2004, 16:21
Mou thymizeis mia tainia, opou o kentrikos hrwas ekane enan ypologismo gia to posoi exoun piasei auta ta fystikia...

along came poly

ben stiler, jennifer aniston:P

Oπότε πριν ξαναβάλεις φυστίκια στο στόμα σου να τρέχεις ενα simulation στο Risk Master 2000 :P

georgeadams
21-11-2004, 16:24
Γαμημενα φυστικια!

Γιάυτό το λένε "φυστίκωμα"?? ;)

aquarius
21-11-2004, 16:25
pes ta re georgeadams

kai me adio stomaxi kai ta mperdeyeis?ena pinoun..me krasi ksekinhses me krasi na teliwseis...
(den kanw sxolio gia ta ypolupa)

gsolidak
21-11-2004, 19:07
perastika....
to basiko la8os h elleipsh faghtou prin...
an kai moiazei me dhlthriash opote htan atuxia....
3 pota den einai kati sugklonistiko....

an skefteis kai ti eixan piasei oloi autoi prin ta fustikia.... :-)

Keyser_Soze
21-11-2004, 19:50
epote, auto me to tsigaro mou thymizei kati...

kapnizw Trakastratos kai mia fora tin vdomada xerw gw.Tis proalles piga gia kafe kai kapnisa 3 mazemena.Eixa episis adeio stomaxi alla den akoumpisa alkool i fystikia,p-arolauta eixa akrivws auto to pragma:Xerasa kai gia 3-4 wres ithela na xernaw synexeia.Tinw na katalixw dia tis paratirisews oti kati paizei me tsigaro kai adeio stomaxi eidika stous MH maniwdeis kapnistes.Vevea mporei na lew kai mparoufes alla epeidh auti tin stigmh niwthw san poures kai i skepsis mou periorizontai sta apolytws aparaithta mporei kapoios na pei tin apopsi tou epi tou thematos?

gsolidak
22-11-2004, 02:41
anamesa stis suxnes parenergeies ths nikotinhs einai h nautia kai o emetos. profanws h epidrash e3artatai apo th sugkentrwsh (ari8mos tsigarwn) kai thn anoxh (to poso suxna kapnizei kanenas). Ara kapoios pou 3afnika kapnizei polla tsigara mporei na emfanisei tetoia sumptwmata enw bebaia enas e8ismenos kapnisths exei anoxh sta sumptwmata auta.

o kafes epishs pou hpies sigoura boh8hse kai autos...

Basika to antanaklastiko tou emeteou elegxetai apo kapoia kentra sotn egkefalo opou diafores ousies opws niokteinh kafeinh profanws exoun diegertikh drash. sigoura otan h diadikasia ths pepshs einai energopoihmenh ta kentra auta katastellontai kai den einai toso eukolo na proklh8ei ametos... me gemato stomaxi apo e3wgenh aitia. (epishs h aporofhsh kafe kai alkool einai polu braduterh se ena gemato stomaxi...)

gia auto epishs polus kosmos 8elei kafe h tsigaro meta to faghto wste na diegeirei perissotero to gasrenteriko swlhna kai na otn boh8hsei bebaia sthn pepsh..

upopsiazome oti h aitiologhsh mou einai isws la8os h oxi plhrhs alla einai sigoura swsto oti oi parapanw paragontes ienia epibaruntikoi...

opote den 3eroume telika an ftaine ta fustikia... gia ton epote. e3artatai apo to poso sunh8ismenos einai sto kapnisma... apo oti leei oxi...

an eisai periergos epote rpepei se mia bdomada na pas na kapniseis kai na peieis to idio xwris fustikia kai na mas pei pws noiw8eis :-) (de 8a to sunistousa... )

epote
22-11-2004, 09:56
opote den 3eroume telika an ftaine ta fustikia... gia ton epote. e3artatai apo to poso sunh8ismenos einai sto kapnisma... apo oti leei oxi...

καθολου πραγματι, ειδηκα απο τοτε που αρχισα αθλητισμο και οτι αυτο συνεπαγεται ουτε τρωω σκατα, ουτε καπνιζω, ουτε πινω. As in καθολου, σου λεω ειχα να πιω και να καπνισω πανω απο 4 μηνες, ως εκ τουτου οι ανοχες μου ειναι στο μηδεν. Και οχι μονο στο ποτο και το τσιγαρο ακομα και στο σκατο φαι, τα μακ ντοναλτς και τα πολυ λιπαρα φαγητα με κανουν κωλο.

an eisai periergos epote rpepei se mia bdomada na pas na kapniseis kai na peieis to idio xwris fustikia kai na mas pei pws noiw8eis

εχασα δυο μερες προπονησης και οι σημερινες μου προπονησεις θα ειναι "χαλαρες", μεταξυ αυτου και του γεγονοτος οτι ειχα μικροπονους στα γονατα και μια φλεγμονη στον ωμο εχω χασει σχεδων 10 προπονησεις, συνεπως ΜΑΛΑΚΑΣ ΕΙΣΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΩ!? :P αλκοολ ουτε για εντρηβες σου λεω και αυτες με βιξ!

GriGaS
22-11-2004, 19:18
Gi ayto egw pinw ta antera moy, kapnizw san foygaro, pinw 4 frapedes tin imera kai eimai ygiestatos!!!!

Lucifer
22-11-2004, 19:58
αλκοολ ουτε για εντρηβες σου λεω

Sein Gott... Γίνεται τέτοιο πράγμα?! :shock:

gsolidak
22-11-2004, 23:27
Gi ayto egw pinw ta antera moy, kapnizw san foygaro, pinw 4 frapedes tin imera kai eimai ygiestatos!!!!

To oti den exeis kapoia emfanh arrwstia einai diaforetiko apo to na eisai ugiestatos... :-)

εχασα δυο μερες προπονησης και οι σημερινες μου προπονησεις θα ειναι "χαλαρες", μεταξυ αυτου και του γεγονοτος οτι ειχα μικροπονους στα γονατα και μια φλεγμονη στον ωμο εχω χασει σχεδων 10 προπονησεις, συνεπως ΜΑΛΑΚΑΣ ΕΙΣΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΩ!? Razz αλκοολ ουτε για εντρηβες σου λεω και αυτες με βιξ!

:-)
mhn agxwnesai 8a kaneis kai kapoia apo8erapeia apo thn proponhsh ...
kai to alkool apla 8elei ton tropo tou... :-) mhn to aporipteis.... teleiws...

epote
22-11-2004, 23:57
Sein Gott... Γίνεται τέτοιο πράγμα?!

την επομενη φορα που θα κοιταξεις στο καθρευτη και ΔΕΝ θα δεις τους κοιλιακους σου μην αναρωτηθεις γιατι;)

mhn agxwnesai 8a kaneis kai kapoia apo8erapeia apo thn proponhsh ...
kai to alkool apla 8elei ton tropo tou... Smile mhn to aporipteis.... teleiws...

ρε ουτε για εντριβες σου λεω:P

αντε κανα κρασι καλο γιατι ειναι αρμονια γευσεων

και κανα μπραντι εμ σοκολατα στη χειροτερη!

δηλαδη εδω που τα λεμε και η βοτκα ε, καθαβρο πραγμα ειναι μωρε ενα σφηνακι δεν εβλαψε ποτε καεναν

και....λιγο...λιγο ουθκακι βρε παιδια, αν πανε κατου τα φαρμακια...λιγ ακομ...λιγο πρεσιτορετο εβρ αδρεφε...(*thud) :*)

Lucifer
23-11-2004, 00:05
Ναι you got a point...

Προφανώς αυτό σημαίνει ότι δεν έχω ξεράσει ακόμα τα αντερά μου... :lol:

Το γάλα να 'ναι με ασβέστιο. :twisted:

epote
23-11-2004, 01:03
Το γάλα να 'ναι με ασβέστιο.

και λιγα λιπαρα:P

Feanaro
23-11-2004, 10:07
και....λιγο...λιγο ουθκακι βρε παιδια, αν πανε κατου τα φαρμακια...λιγ ακομ...λιγο πρεσιτορετο εβρ αδρεφε...(*thud) :*)

Σωποδηποτε!

ClouD
23-11-2004, 10:27
hick.

Ο Γιαννάκης που κάνει διάλλεξη για το τσιγάρο και τα δικαιώματα των μη καπνιστών.

What goes around comes around.

Keyser_Soze
23-11-2004, 13:50
problepw na arxizei to show

epote
23-11-2004, 19:44
Ο Γιαννάκης που κάνει διάλλεξη για το τσιγάρο και τα δικαιώματα των μη καπνιστών.

im still 100% behind that εξακολουθω να μην ειμαι καπνιστης και να ισχυριζομαι οτι πρεπει να απαγορευτει δια παντος και παντου το γαμημενο κωλοτσιγαρο

Keyser_Soze
23-11-2004, 20:51
...ektos apo ta bar me fystikia

p.s. ...kai piperies :twisted: (gia na mhn xexniomaste)

Feanaro
23-11-2004, 21:38
Εγω το μονο που θα σημειωσω ειναι οτι οι περισσοτεροι καπνιστες που ξερω, εχουν περασει απο καποια φαση που κανουν μερικα τσιγαρα και παραλληλα διακυρηττουν πως δεν καπνιζουν... Αν η ζωη, η κοινωνια και η μπαλα ειναι πουτανες τοτε ανετα το τσιγαρο θα μπορουσε να χαρακτηριστει νταβατζης... (Μονο μη το μαθει ο Καραμανλης ή ο Μπαιρακταρης... :P )
Μια ευχη απο μενα: καλα ξεμπερδεματα... δεν ειναι ευκολο.

Lucifer
23-11-2004, 22:54
και λιγα λιπαρα

Άργησες αλλά το 'πιασες εν τελει... :D

Fidelio
24-11-2004, 01:13
Σε τούτο το φόρα , από τότε που μπηκα πετάνε πολλά πουλιά!! και που να τα πιάσεις τα άτιμα καθώς είναι συνεχώς στον . . . αέρα.

ClouD
24-11-2004, 11:15
im still 100% behind that εξακολουθω να μην ειμαι καπνιστης και να ισχυριζομαι οτι πρεπει να απαγορευτει δια παντος και παντου το γαμημενο κωλοτσιγαρο

Γιαννάκη (πολύ μου αρέσει το πως φαίνεται αυτό), θυμάμαι κάποιον να φωνάζει : "Πως μπορούν την απαίσια γεύση του καπνού!" και "Γιατί λένε ότι τους ευχαριστεί!" και άλλα τέτοια. Και άμα είσαι ακόμα "behind that" και αν το ότι σου αρέσει δεν είναι ο λόγος που το έκανες, τότε τι κρύβεται από πίσω ? Ποιό είναι το κίνητρο ?

Feanaro κάπως έτσι πάει συνήθως... Στους συνηθισμένους ανθρώπους... Σε αυτούς που δεν ξεχωρίζουν από τους πολλούς και συμπεριφέρονται όπως θα περίμενε κανείς κάτω από συγκεκριμένες παραμέτρους...

epote
24-11-2004, 14:20
Γιαννάκη (πολύ μου αρέσει το πως φαίνεται αυτό), θυμάμαι κάποιον να φωνάζει : "Πως μπορούν την απαίσια γεύση του καπνού!" και "Γιατί λένε ότι τους ευχαριστεί!" και άλλα τέτοια. Και άμα είσαι ακόμα "behind that" και αν το ότι σου αρέσει δεν είναι ο λόγος που το έκανες, τότε τι κρύβεται από πίσω ? Ποιό είναι το κίνητρο ?

θα μου επιτρεψεις να μην τα μοιραστω με το υπολοιπο φορουμ λαμπρουκο 8)

Εγω το μονο που θα σημειωσω ειναι οτι οι περισσοτεροι καπνιστες που ξερω, εχουν περασει απο καποια φαση που κανουν μερικα τσιγαρα και παραλληλα διακυρηττουν πως δεν καπνιζουν... Αν η ζωη, η κοινωνια και η μπαλα ειναι πουτανες τοτε ανετα το τσιγαρο θα μπορουσε να χαρακτηριστει νταβατζης... (Μονο μη το μαθει ο Καραμανλης ή ο Μπαιρακταρης... Razz )
Μια ευχη απο μενα: καλα ξεμπερδεματα... δεν ειναι ευκολο.

δεν καπνιζω βρε αδερφε:p α) θα μειωνε υπερβολικα το προπονητικο μου capability β) με ενωχλει η μυρωδια και η γευση γ) με ανακατευει και με ζαλιζει δ) εχω χρονια βρογχητιδα οποτε και να ηθελα δεν κανει

Feanaro
24-11-2004, 15:13
Epote και βρογχητιδα να μην ειχες παλι δε θα εκανε...

Feanaro κάπως έτσι πάει συνήθως... Στους συνηθισμένους ανθρώπους... Σε αυτούς που δεν ξεχωρίζουν από τους πολλούς και συμπεριφέρονται όπως θα περίμενε κανείς κάτω από συγκεκριμένες παραμέτρους...

Σε γενικες γραμμες εισαι σωστος. Εδω ομως παιζουν ρολο και αλλοι παραγοντες που δεν εχουν να κανουν με το χαρακτηρα καποιου και το ποσο συνηθισμεενος ειναι. Ενας δυνατος και συνειδητοποιημενος ανθρωπος δε θα υπεκυπτε στην περιεργεια να το δοκιμασει. Ξερω ειμαι λιγο ( ; ) αυστηρος, συγχωρεστε με. Epote it's nothing personal...

β) με ενοχλει η μυρωδια και η γευση γ) με ανακατευει και με ζαλιζει

Και εγω λατρευω τα οξυμωρα! :D

Lucifer
24-11-2004, 15:33
Σε τούτο το φόρα , από τότε που μπηκα πετάνε πολλά πουλιά!! και που να τα πιάσεις τα άτιμα καθώς είναι συνεχώς στον . . . αέρα.

Shoot 'em up... Θα βόλευε πολύ τους παραλήπτες τους...

θα μου επιτρεψεις να μην τα μοιραστω με το υπολοιπο φορουμ λαμπρουκο

So you CAN'T put your money where your mouth is. :twisted:

(A hear a bell ringing...)

Fidelio
24-11-2004, 16:32
τσ τσ τσ , χρειάζομαι νοηματικό λεξικό εγκυκλοπαίδειες και τα ρέστα. . .

τι σκατά θα πει "Δεν μπορείς να βάλεις τα φράγκα σου στο στόμα σου;" ή όπως αλλιώς μεταφράζεται ; (offtopic και έχω όλο το δικαίωμα)

Δεν φταίω εγώ , κάποιος μου είπε οτι επιτρέπονται τα όπλα και οι πυροβολισμοί.

:P

Keyser_Soze
24-11-2004, 16:35
paei na pei:

Ta pseftika ta logia tamegala,moutapes me to prwto mou to gala alla could you back it up me praxeis i an pontares ta lefta sou mexeis kai koimaaaaaamai,koimamai sta sanidia

(rebetiko mode off)

Lucifer
24-11-2004, 16:41
LOL!!! Από που το ψωνίζεις? :lol:

epote
24-11-2004, 17:26
So you CAN'T put your money where your mouth is.

indeed i cant...μπορεις να με ρωτησεις απο πμ φυσικα:P

Ενας δυνατος και συνειδητοποιημενος ανθρωπος δε θα υπεκυπτε στην περιεργεια να το δοκιμασει.

γιατι?

Feanaro
24-11-2004, 20:13
Γιατι σε εναν τετοιον ανθρωπο , η περιεργεια θα ηταν παντελως αδυναμη μπροστα στη γνωση του τι ειναι σωστο για τον εαυτο του.
On the other hand, to err is human and I have already asked for your forgiveness of my rigidity...
The force of habit presses me to disagree with the use of the verb can't. Of course you can, you just don't want to... And I sincerely agree with the unwillingness of yours, money is way too dirty too put it in your mouth...

Does anybody know where is the alt+tab on my keyboard? :roll:

Fidelio your words about guns and shooting could be misinterpeted as : "Somebody shoot me know..."
Anyway Fid I can sell you a good dictionary at a very low price... :twisted: :twisted: :twisted:

epote
24-11-2004, 20:30
Γιατι σε εναν τετοιον ανθρωπο , η περιεργεια θα ηταν παντελως αδυναμη μπροστα στη γνωση του τι ειναι σωστο για τον εαυτο του.

εξαρτατε απο το τι ειναι "Σωστο για τον εαυτο του" ανα πασα στιγμη mate;) αλλωστε ολα στη ζωη trade offs δεν ειναι? Σκεψου δυο φορες την επομενη φορα που θα φας μια σοκολατα η ενα ζουμερο φιλετο, τρεις πριν πιεις εκεινη τη κοκα κολα και το κρασι και τεσσερις πριν κοιμηθεις με τη θεα που γνωρισες 4 ωρες πριν.

Το να ισχυριζεσαι ενα παγκοσμιο ανελαστικο κανονονα ειναι αβολο αν οχι ουτοπικο.

μου θυμιζει ενα ανεκδοτο

-Γιατρε θελω να με κανεις να ζησω 300 χρονια
-Μαλιστα...Καπνιζετε?
-Οχι!
-Πινετε?
-Ενα σφινακι κρασι καθε μερα με το γευμα για υγεια στη καρδια
-Σας αρεσουν τα εξεζητημενα φαγητα η τα γλυκα?
-Δεν βαζω ζαχαρη στο στωμα μου και τρωω μονο βραστες πατατες και χορτα
-Α, καταλαβα...γυναικας ειστε γυναικας ε?
-Μα τι λετε τωρα? παντρεμενος 15 χρονια δεν εχω κερατωσει ποτε και το κανουμε μια φορα τη βδομαδα!
-Τζογαδορος? Γουσταρεις τα αλογα σιγουρα
-Οχι, ουτε τη πρωτοχρονια δε παιζω χαρτια, αλλα γιατι τετοιο υφος σε αυτες τις ερωτησεις γιατρε?
-Ε μα ρε ανθρωπε που προσπαθω να καταλαβω τι διαολο θες να ζησεις 300 χρονια!

Lucifer
24-11-2004, 21:14
Ω ναι... 'Αλλοι πεθαίνουν υγιείς... Άλλοι πεθαίνουν ευτυχισμένοι. :twisted:

Keyser_Soze
24-11-2004, 21:21
alloi apla den pethainoume

Heeeeeeeeeeere we are,born to be kings.......

Lucifer
24-11-2004, 21:50
My make up may be flaking but my smile still stays on λέει ένα άλλο...

RiP Fred. :?

Fidelio
25-11-2004, 01:33
Η συζήτηση με το τσιγάρο που γίνεται τώρα , υποψιάζομαι ότι είναι η αφορμή για ένα παιχνίδι διαλόγων ή προσπαθεία γίνεται για ξέπλυμα χρήματος. Καιροφυλακτείτε μου φαίνεται για να πιάσετε τον ποντικό στην φάκα. :P Ευτυχώς όλα κυλούν καλοπροαίρετα έως τώρα ! Ενδιαφέρον :!: , παλιότερα θα είχε γίνει σφαγή. :) Μια ελπίδα λοιπόν γίνεται πραγματικότητα και επιτέλους εδώ μέσα ,όλοι μας έχουμε καλή διάθεση.

Στο ζουμί λοιπόν και λέω ότι: γιατί να εντοπίζουμε αντιφατικότητα σε ένα πρόσωπο απέναντι σε μια κακή του συνήθεια (κάπνισμα) , μάλλον ευκαιριακή, σε σχέση με την προτροπή του στους άλλους για την εδραίωση μιας καλής συνήθειας (υγιεινός τρόπος ζωής) ; Αλλάζει κάτι σε οτι αφορά αυτή την κατάχρηση ; θέλω να πω μιας και ο epote κάπνισε μήπως τελικά καταλήξουμε στο συμπέρασμα ότι το τσιγάρο δεν βλάπτει σοβαρά την υγεία; Βολικό,ε ; Χαχαχα , μπααα . . . . :P

Είναι το θέμα που συζητάμε ή οι χαρακτήρες αυτών που συνδιαλέγονται και ό,τι έχουν πει ή υποστηρίξει στο παρελθόν; (προσπαθώ άραγε να τα κάνω μαντάρα; οχι οχι πιστέψτε με :P )

Καπνιστής ήμουν κάποτε και σήμερα θεωρώ πως το κάπνισμα είναι ο,τι πιο βλακώδες !! Το πρόβλημα είναι ότι γίνονται λάθος συνδέσεις, μεταξύ των συνηθειών με τα συναισθήματα ή τις προθέσεις.

Κι όμως αν δεν καπνίσεις κάτι άλλο θα βρεις να κάνεις για να εκφράσεις τον . . . μαζοχισμό σου. :)

epote
25-11-2004, 18:30
Μια ελπίδα λοιπόν γίνεται πραγματικότητα και επιτέλους εδώ μέσα ,όλοι μας έχουμε καλή διάθεση.

what good is a conversation where all paries agree?

Στο ζουμί λοιπόν και λέω ότι: γιατί να εντοπίζουμε αντιφατικότητα σε ένα πρόσωπο απέναντι σε μια κακή του συνήθεια (κάπνισμα) , μάλλον ευκαιριακή, σε σχέση με την προτροπή του στους άλλους για την εδραίωση μιας καλής συνήθειας (υγιεινός τρόπος ζωής) ; Αλλάζει κάτι σε οτι αφορά αυτή την κατάχρηση ; θέλω να πω μιας και ο epote κάπνισε μήπως τελικά καταλήξουμε στο συμπέρασμα ότι το τσιγάρο δεν βλάπτει σοβαρά την υγεία; Βολικό,ε ; Χαχαχα , μπααα . . . .

βρε γαμω το κερατο μου:P δεν καπνιζω ρε αδερφια πως να το κανουμε τωρα? Το να καπνιζω ειναι κατι που ΔΕΝ μου αρεσει, το κανω σχεδων καταναγκαστικα. Αν θελετε να με κατηγορισετε εχω αλλες κακες συνηθειες που απολαμβανω μεταξυ των οποιων τα γλυκα το junk food οι γυναικες και τα ακριβα πραγματα. Αυτα μου αρεσουν, το τσιγαρο οχι, πως να γινει τωρα?:P

gsolidak
25-11-2004, 19:38
giati oi gunaikes 8erountai kakh sunh8eia? :-)
kai sto anekdoto pou anafer8hke pali fanhke oti meiwnoun th zwh...? :-)
issws analoga me th sxesh mazi tous alla oxi genika....

pantws osoi den einai pantremenoi zoun logotrera xronia kata meso oro...

epote
25-11-2004, 21:46
giati oi gunaikes 8erountai kakh sunh8eia?

Κοστιζουν, προκαλουν αγχος και δυσφωρια, περιοριζουν τον ελευθερο χρονο και κατα συνεπεια το χρονο αθλησης...και αλλα τετοια:P

Keyser_Soze
25-11-2004, 21:58
vevea sou kathontai kai glitwneis tis fthores stis kleidwseis tou xeriou apo to paiximo

midnite_man
25-11-2004, 22:51
vevea sou kathontai kai glitwneis tis fthores stis kleidwseis tou xeriou apo to paiximo

το παίξιμο φίλε , δεν κόβεται απλά επειδή σου κάθονται, είναι μια συνήθεια που καλό είναι να κρατήσεις ως παράδοση...

Lucifer
26-11-2004, 01:39
Λες κ δεν μας έφταναν οι ήδη υπάρχοντες μαλάκες... :lol:

Fidelio
26-11-2004, 03:35
. . . . και τύφλα να 'χει το γαμήση ! :lol:
Το κόλπο με το μουδιασμένο χέρι το ξέρετε;

και τώρα γενιέται το ερώτημα:

Τι διαφορά εχει στο κάτω -κάτω . . . ;

Keyser_Soze
26-11-2004, 12:51
to zitima tis autoepivevewsis: Dexetai kapoios allos na me ikanopoiisi,den eimai anagazmenos na to kanw monos(kapws opws otan pas se ena club me fasaria,etsi kialliws den tha peis kouventa olo to vrady,i otan pas sinema ,etsi kialliws den tha miliseis,tin tainia tha vlepeis) To olo concept einai oti afou kapoia stigmi prepei na gamiseis gynaika gia na diaiwnistei to eidos[ara apokleietai na tin vriskoume oloi monoi mas] an den vriskeis kai gia tis free ride fores,eisai apokliros tis kenwnias

Feanaro
27-11-2004, 00:41
εξαρτατε απο το τι ειναι "Σωστο για τον εαυτο του" ανα πασα στιγμη mate;) αλλωστε ολα στη ζωη trade offs δεν ειναι?

Σωστο. Τελικα οι επιλογες μας καθοριζονται απο το ποσο 'εκδιδομενοι' νιωθουμε ανα πασα στιγμη; :roll:

Σκεψου δυο φορες την επομενη φορα που θα φας μια σοκολατα η ενα ζουμερο φιλετο, τρεις πριν πιεις εκεινη τη κοκα κολα και το κρασι και τεσσερις πριν κοιμηθεις με τη θεα που γνωρισες 4 ωρες πριν.

Μια συμβουλη που δινω συχνα ειναι το σκεψου πριν μιλησεις και σκεψου δυο φορες πριν πραξεις. Καθως ομως συνηθως απευθυνομαι σε γυναικες, τη θεωρω χαμενο χρονο... :(

Το να ισχυριζεσαι ενα παγκοσμιο ανελαστικο κανονονα ειναι αβολο αν οχι ουτοπικο.

Ακομα και αν υπηρχε δυσκολα θα τον ηξερα... Μεσα σε ενα πλαισιο ομοιοτητας ειναι τοση μεγαλη η ποικιλομορφια των ανθρωπων που αμφιβαλω οτι υπαρχουν καθολικα εφαρμοσιμοι κανονες - 'νομοι'.

Αφετερου, συμφωνω με την ανωτεροτητα της βιωματικης γνωσης (πχ Fidelio), μονο που καλο θα ηταν τους κινδυνους που ενεχει να τους μεταθετουμε με το να διδασκομαστε απο τα βιωματα των αλλων... :twisted: (Η προηγουμενη προταση περιεχει μια 'κωλοτουμπα' και εγινε μονο και μονο για να εκφρασω την κακια μου. Force of habit indeed...)

Είναι το θέμα που συζητάμε ή οι χαρακτήρες αυτών που συνδιαλέγονται και ό,τι έχουν πει ή υποστηρίξει στο παρελθόν; (προσπαθώ άραγε να τα κάνω μαντάρα; οχι οχι πιστέψτε με )

Μηπως το θεμα ειναι οτι σπευδουμε να κατακρινουμε κατι που θεωρειται λαθος και πολυ περισσοτερο αυτον που το διεπραξε, ειδιικα στην προκειμενη περιπτωση που ο βαλλομενος (στην πυρα! :P ) εχει πλειστακις δηλωθει υπερ της αντιθετης απο τη συμπεριφορα που εν προκειμενω επεδειξε; Ισως το θεμα να ειναι οτι οι ανθρωποι ελαφρα τη καρδια κρινουν και εν τελει κατασπαραζουν τους αλλους πιθανοτατα για να νιωσουν οι ιδιοι καλυτεροι και επαρκεις... Ας μην ξεχναμε οτι η κολαση ειναι οι αλλοι... Εν προκειμενω εμεις...

γίνονται λάθος συνδέσεις, μεταξύ των συνηθειών με τα συναισθήματα ή τις προθέσεις.

Τα παντα κρινονται εκ του αποτελεσματος. Συναισθηματα και προθεσεις νοουνται μονο ως ελαφρυντικα. The road to hell is full of good intentions... (After Freddy comes Bruce it seems...)
Εξαλλου και η συνδεση της συνηθειας του καπνισματος με τα οποια συναισθηματα (ως αιτιατο και αιτιο αντιστοιχα) ειναι λαθος.

Quote:
Μια ελπίδα λοιπόν γίνεται πραγματικότητα και επιτέλους εδώ μέσα ,όλοι μας έχουμε καλή διάθεση.

what good is a conversation where all paries agree?

Irrelevant me thinks... Mood or disposition is different from opinion...

Οσον αφορα στο ζητημα του αυνανισμου που θιχθηκε εχω να πω οτι τα χειροποιητα πραγματα ειναι καλυτερα...
Τελος, για τις γυναικες θα απαντησω και εγω με ανεκδοτο...

ΓΥΝΑΙΚΕΣ
Στοιχείο : Γυναίκα
Σύμβολο : Wo
Εφευρέτης : Αδάμ
Ατομική μάζα : Αποδεκτή στα 53.6 κιλά, αλλά κυμαίνεται μεταξύ 40-200
κιλά.
Γεωγραφική εμφάνιση : άφθονες ποσότητες σε όλες τις αστικές περιοχές

ΦΥΣΙΚΕΣ ΙΔΙΟΤΗΤΕΣ:
1. Επιφάνεια συνήθως καλυμμένη με μπογιά.
2. Δεν βράζεται με τίποτα, ωστόσο παγώνει στιγμιαία χωρίς κανένα
προφανή λόγο.
3. Λιώνει κάτω από ειδική μεταχείριση.
4. Πικρή αν χρησιμοποιηθεί με λανθασμένο τρόπο.
5. Βρίσκεται στην φύση σε διάφορες καταστάσεις από παρθένο μέταλλο
μέχρι συνηθισμένο ορυκτό.
6. Υποχωρεί αν δεχτεί πίεση στα σωστά σημεία.

ΧΗΜΙΚΕΣ ΙΔΙΟΤΗΤΕΣ:
1. Έλκεται πολύ ισχυρά από το χρυσό, ασήμι και μια τεράστια γκάμα
πολύτιμων λίθων.
2. Απορροφάει τεράστιες ποσότητες ακριβών ουσιών.
3. Μπορεί να εκραγεί στιγμιαία χωρίς κάποιο προειδοποιητικό σημάδι.
4. Αδιάλυτη σε υγρά, αλλά η δράση της αυξάνεται με την χρήση αλκοόλ.
5. Ο πιο ισχυρός χρηματο-μειωτικός παράγοντας στο σύμπαν.

ΧΡΗΣΕΙΣ:
1. Σαν διακοσμητικό στοιχείο, κυρίως μέσα σε σπορ αμάξια.
2. Ισχυρός παράγοντας μείωσης άγχους.
3. Ισχυρός παράγοντας γενικού καθαρισμού.

ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑΚΕΣ ΔΟΚΙΜΕΣ:
1. Αγνό δείγμα γίνεται ροζ αν βρεθεί στην φύση.
2. Παίρνει πράσινο χρώμα αν τοποθετηθεί δίπλα σε ένα ανώτερο δείγμα.

ΚΙΝΔΥΝΟΙ:
1. Ιδιαίτερα επικίνδυνη εκτός και αν χειριστεί από έμπειρα χέρια.
2. Παράνομη η κατοχή άνω της μίας, αν και μπορούν να συνυπάρχουν
αρκετές αρκεί τα δείγματα να μην έρχονται σε επαφή το ένα με το άλλο

gsolidak
27-11-2004, 00:55
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: