PDA

View Full Version : προς καθε χοντρουλη...

epote
26-07-2005, 19:20
...και οποιοδήποτε άλλο που ισχυρίζεται οτι είμαι "ψυχωτικός" με το τι τρώω, το πόσο αθλούμαι κτλ.

Για τη συνέχεια έχουμε τον epote σε φάση που ακόμα ήταν πραγματικός άντρας, δεν είχε βάλει το θερμιδομετρητή στο κώλο, έτρωγε, ρευότανε έκλανε κλπ, voila:

εχω υπάρξει παχύς και οχι λίγο, αλλά πολύ. Μπορώ να λέω οτι θέλω για τους παχύσαρκους γιατί ήμουν ο δήμαρχος τους, αλλά έκοψα τις δικαιολογίες και κέρδισα αυτό το δικαίωμαμαζί με την ικανότητα μου να ΚΟΥΝΙΕΜΑΙ.

WARNING, τα παρακάτω είναι εξαιρετικά προσβλητικά για το 99% των ανθρώπων και ειδικά για τους παχύσαρκους.
*
*
*
Αγαπητέ μπουλούκο

Σε ξέρω, σε έχω δει, σε βλέπω κάθε μέρα όταν βγαίνω από το σπίτι για να πάω στη σχολή μου, στο γυμναστήριο μου, βόλτα με τους φίλους μου. Είσαι εκείνος με το παγωτό στο χέρι, με τη τυροπιτά και το μιλκο, τα τρία σουβλάκια, τα μακντολαντς, τις μπύρες και τις σοκολάτες.

Ειλικρινά? αηδιάζω. Εχω φάει ώρες, μέρες, μήνες προσπαθώντας να σε βοηθήσω. Γράφω δίαιτες, δίνω συμβουλές, άσκηση, διατροφή, ψυχολογική υποστήριξη. Αλλά εσύ τίποτα, λες ότι "δεν τρως" ότι τα "έχεις δοκιμάσει όλα" ότι "ρώτησα διαιτολόγο και μου είπε ότι...". Αλήθεια την δίαιτα "κλείνω το γαμημένο στόμα μου και κουνάω το χοντρό κώλο μου την έχεις ακούσει?".

όχι, αυτό που πρότεινε ο ειδικός "διαιτολόγος" ήταν να τρως καροτοσουπα για δυο μήνες. Το έκανες και αυτό, κάθε καλοκαίρι λες "θα αδυνατίσω" μένεις νηστικός δυο μέρες στο τέλος τρως ένα Κούβα παγωτό κλαις και οδύρεσαι και ως κλασσικός έλληνας δικαιολογείς ότι όλοι οι άλλοι οι αδύνατοι είναι τυχεροί αλλά είναι βλάκες, γέρνανε γρήγορα, δεν έχουν μόρφωση και ένα καρό άλλες δικαιολογίες. Δικαιολογίες για να μπεις στο αυτοκίνητο σου να οδηγήσεις 15 μέτρα μέχρι το περίπτερο και να πάρεις δυο λάκα και τρεις σοκοφρετες.

Οχι, δεν θα σε παρηγορήσω, δεν θα σου πω ότι καταλαβαίνω ότι δεν έχεις χρόνο (δεν έχεις χρόνο να περπατήσεις μισή ώρα κάθε μέρα να παιξεις με το σκυλο σου η τα παιδια σου, ναι καλα), ότι είσαι πολυάσχολος, ότι έχεις ψυχολογικά προβλήματα ότι σου αρέσει το φαγητό (λες και σε εμάς δεν αρέσει). Δεν θα δεχτώ τις προσβολές σου πως είμαι υπερβολικός με το φαΐ, ότι είμαι υπερβολικός με την άσκηση, ότι έχω γίνει βλάκας. Είσαι χόντρος σα βουβάλι και το ξέρεις. Αν λοιπόν φίλτατε, αυτοκτονικέ κρετίνε εσύ θες να πετύχεις τον απόλυτο στόχο του να μετατρέψεις τον εαυτό σου σε αστέρι νετρονίων...fine by me

κάνε ότι θες αλλά μην περιμένεις να το αποδεχτώ. Είσαι χόντρος, είσαι αφύσικος, είσαι άρρωστος. Δεν πρέπει να είμαστε ευγενικοί μαζί σου, δεν πρέπει να λέμε στα παιδάκια "μην δείχνεις" ούτε πρέπει να αποδεχτούμε το ότι "όλοι οι άνθρωποι είναι όμορφη με τον τρόπο τους". Όχι, το να είσαι σαν κουβάς βούτυρο είναι ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΟΥ. Όπως ο καπνιστής αποδέχεται το ότι είναι εξαρτημένος και ΟΦΗΛΕΙ να καπνίζει μόνο όταν δεν ενοχλεί το ίδιο πρέπει να κανείς και εσύ να καταλάβεις την αρρώστια σου.

οι κοινωνιολόγοι μας λένε ότι η κοινωνία είναι κριτική προς τους παχύς γιατί η παχυσαρκία υποδεικνύει κακή υγεία, έλλειψη αυτοκυριαρχίας και τεμπελιά. Ξέρεις γιατί το πιστεύει η κοινωνία αυτό? Γιατί η παχυσαρκία ΕΙΝΑΙ έλλειψη αυτοκυριαρχίας ΕΙΝΑΙ τεμπελιά και ΕΙΝΑΙ κακή υγεία!

Γονίδια? ναι, τα γονίδια γέμισαν το όπλο και εσύ τράβηξες τη σκανδάλη ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ. Κανείς δεν είναι χόντρος από τη φύση του, ακόμα και όσοι έχουν προβλήματα θυροηδη αν ασκούνται υποτυπωδώς και τρώνε σωστά δεν είναι παχύσαρκοι, δεν είναι σαν μοντέλα αλλά δεν είναι χοντροί. Θα ΕΠΡΕΠΕ να ντρέπεσαι, θα ΕΠΡΕΠΕ να νοιώθεις μειονεκτικά γιατί έτσι ΙΣΩΣ κάποια στιγμή αποφασίσεις οτι η καρδιά σου μπορεί να αντέξει συγκεκριμένη κακομεταχείριση, οτι το σώμα σου είναι το ΜΟΝΟ πράγμα που έχεις σε αυτό το κόσμο και οτι πρέπει να του συμπεριφέρεσαι σωστά, να καταλάβεις οτι έχεις ΠΡΟΒΛΗΜΑ και να κανείς κάτι για αυτό!

Αποδοχή? ναι αποδέξου τους 130 πόντους μέση σου, αποδέξου το λίπωμα στο συκώτι, τις πέτρες στα νεφρά, την υπέρταση και το ότι δεν μπορείς να ανέβεις δυο σκάλες χωρίς διάλειμμα 10 λεπτών, αποδέξου τα και όταν ψοφάς θα ψοφάς μέσα σε μια λίμνη από τα δικά σου σκατά γιατί τα παιδία σου δεν θα μπορούν να σε σηκώσουν. Μπράβο, τα κατάφερες, άντε φάε δυο σοκολάτες ακόμα.

^BOOMBOOM
26-07-2005, 19:26
epote εγω δεν πίστευα πως είσαι ψυχωτικός με το τι τρως κλπ αλλα αρχίζω να αλλάζω γνώμη :P

χαλαρουήτα :P

Lucifer
26-07-2005, 19:27
Πωπω μαλάκα είσαι κομπλεξικός ε. ;p

hitachi
26-07-2005, 19:42
epote 8a sou elega pws eixa enan filo me to idio skeptiko me esena, k pws se mia fash h8ela na tou pw dear proin boulouko, os miss anekathen onoufrios, exo na sou po, oti tora pia exeis apla polla kila meion syn polla kila friki. xupna, apla adynatises, parameneis o idios fovismenos epirrepis malakas.
ALLA DUSTYXWS DN EIXA KANENAN TETOION FILO

Pablo_Hasan
26-07-2005, 19:47
epote: :worship::worship::worship::worship:

an kai den sumfwnw ka8olou me oti les, goustarw pou bgaineis kai ta xwneis!!

Lucifer
26-07-2005, 19:48
Τελικά hitachi αν και χοντρή (http://offtopic.gr/showthread.php?p=32168#post32168), είσαι γαμώ τα παιδιά ;p

hitachi
26-07-2005, 19:50
Kι εγω αδυνατησα για την παρτυ σου, Ανωμαλε, Ντι-Ντι,666!!!!!

kleidokratwr
26-07-2005, 20:23
Στο διάολο με εκνεύρισες... Πάω να τσακίσω το μπολάκι με το παγωτό και να πάω για CS..

Ψωνάρες όλοι σας.. [Copyright: Δόγκανος]

epote
26-07-2005, 21:26
epote 8a sou elega pws eixa enan filo me to idio skeptiko me esena, k pws se mia fash h8ela na tou pw dear proin boulouko, os miss anekathen onoufrios, exo na sou po, oti tora pia exeis apla polla kila meion syn polla kila friki. xupna, apla adynatises, parameneis o idios fovismenos epirrepis malakas.

yep, αυτη ειναι μεσες ακρες η απαντηση που θα εδινα εγω πριν καποιο καιρο.

δυστοιχος, οι ριζες της ειναι η ανασφαλια και η αρνηση. Η ιδια ανασφαλεια και αρνηση που επικαλησε για να με θιξεις. Συγνωμη, να θηξεις τον φιλο που δεν ειχες.

Know what i mean?

να τονισω οτι μαζι με τα πολλα κιλα μειων και τα καποια κιλα φρικη πανε και αλλα πραγματα οπως υγεια, ποιοτητα ζωης, αυτοεκτιμιση, πειθαρχεια, μαθηση εκπρογραματισμου των trivialities κτλ. Πραγματα τα οποια δεν ξερεις, η δεν εχεις αναλογιστει ποτε σου.

btw κανενας δεν γενιεται χοντρος. ΚΑΝΕΝΑΣ.

χοντρος ΓΙΝΕΣΑΙ μεσα απο ενα συνοθηλευμα κακιστων γονεων και ηληθιων επιλογων (i would know τα εχω κανει/περασει ΟΛΑ αυτα)

clarification: χοντρος=ο ανθρωπος που αντιμετοπιζει κοινωνικα και φυσιολογικα προβληματα λογο του παχους του. Δεν λεω οτι πρεπει να εχουμε ολοι six pack αυτο αντιτειθεται καταφορα στη γενετικη ποικοιλομορφια που μας εχει φερει μεχρι εδω

τωρα φαε τη σοκολατιτσα σου και γκρινιαξε οτι οι γοφοι σου ειναι λιγο πιο μεγαλοι απο οτι πρεπει #^@#$%@#$%^#$%@#

hitachi
26-07-2005, 21:36
keyword:os miss anekathen onoufrios

Παω, μικρη μου υστερω, να απολαυσω τη σοκολατιτσα μου, χαρωπα και αυτοπειθαρχημενα. μουχαχαχαχαχαχα!

Lucifer
26-07-2005, 21:40
Βασικά το πρόβλημα εκ μέρους μου δν έγκειται στο γεγονός πως υπάρχουν χοντροί άνθρωποι, ούτε Εβραίοι, ούτε Κομμουνιστές. Έγκειται στην απέχθειά σου προς κάτι που δεν σε βλάπτει στο ελάχιστο και που είναι αρκετά μεγάλη ώστε να την εκφράζεις τόσο γλαφυρά. Αυτό με κάνει να πιστεύω πως η απέχθειά σου έχει πολύ πιο συγκεκριμένους παραλήπτες, και πως με το να χάσεις τόσα κιλά σου δόθηκε η ελευθερία να μισήσεις συνειδητά αυτό που ήσουν. "Γαμιούνται οι χοντροί επειδή είμαι χοντρός, αλλά για να ξεσπάσω την απέχθειά μου προς αυτούς (=εμένα) πρέπει να σταματήσω να είμαι one ov them". Hatred με lag ;p

In my opinion πάντα.

epote
26-07-2005, 21:51
Παω, μικρη μου υστερω, να απολαυσω τη σοκολατιτσα μου, χαρωπα και αυτοπειθαρχημενα. μουχαχαχαχαχαχα!

μπραβο σου. εγω παλι απολαμβανω το σεξ οχι τις σοκολατες.

πηγαινε να απολαυσεις σοκολατιτσα τωρα.

Βασικά το πρόβλημα εκ μέρους μου δν έγκειται στο γεγονός πως υπάρχουν χοντροί άνθρωποι, ούτε Εβραίοι, ούτε Κομμουνιστές.

το να εισαι κουμμουνιστης δεν κανει κακο στην υγεια και δεν ξερω πολλους κουμμουνιστες που να πληρωνουν τα μαλιοκεφαλα τους για να ΜΗΝ ειναι κουμμουνιστες.

το να εισαι εβραιος δεν ειναι επιλογη ουτε κακη συνηθεια (στατιστικα κακο στην υγεια παντος κανει:p)

spare me την ψυχαναληση, εχω πολλους φιλους χοντρους και 99% των χοντρων ειναι εξαιρετικα ατομα. Which is by all means irrelevant to what im saying.

Lucifer
26-07-2005, 21:53
Το αγγελάκι λέει να σου πω: Ναι οκ, αλλά δεν μου είπες κατα πόσο έχω πέσει μέσα.

Το διαβολάκι λέει

εχω πολλους φιλους χοντρους και 99% των χοντρων ειναι εξαιρετικα ατομα.

Μάλλον αυτό χάνεται με τα κιλά...

hitachi
26-07-2005, 21:54
good for you, my joyless myopia!
Oπως και η Μichelle, κανεις σεξ, μπραβο, ζητω, ανοιξτε του παιδιου μια σαμπανια!
Ετσι να σκασουν οι οχτροι μας που μας ζηλευουνε!

epote
26-07-2005, 22:00
Μάλλον αυτό χάνεται με τα κιλά...

how typical επιθεση σε εμενα οχι στις ιδεες μου.

παρενθεση εξαιρετικο ατομο!=ανασφαλης οδηγουμενος απο την αναγκη να ικανοποιει για να γινεται αποδεκτος/ευγενικος στα προθυρα της ανοησιας/βρισκομενος σε αρνηση για τα στραβα του κωσμου

και ουτο καθ εξις

Ναι οκ, αλλά δεν μου είπες κατα πόσο έχω πέσει μέσα.

καθολου, αλλα μαλλον το περιμενες αυτο. Να το θεσω διαφορετικα. Οταν σε εχουν ρωτησει 100 φορες πως να αδυνατισουν, 100 φορες εχεις απαντησει και 90 φορες εχουν αποτυχει παταγωδος πετοντας ηλιθιες δικαιολογιες (που προανεφερα) θα καταλαβεις για ποιο λογο λεω οτι λεω.

ΕΙΔΙΚΑ οταν οι ιδιοι ανθρωποι με κοροηδευουν που δεν πινω αλκοολ, δεν τρωω τηγανητη ζαχαρη και γυμναζομαι!

(that is οχι μονο εμενα, ολους οσους ακουλουθουν ενα healthy και καπως πειθαρχημενο Lifestyle)

joyless

πραγματικα αν θεωρεις οτι δεν εχω χαρα στη ζωη μου επειδη αποφευγω τα γλυκα εχεις καποιου ειδους σοβαρο προβλημα:p

καποιος θα μπορουσε να βρισκει θλιβερο το γεγονος οτι αντλεις χαρα απο σοκολατα και οχι απο την ασκηση.

hitachi
26-07-2005, 22:05
η λεξουλα παει επιθετικος προσδιορισμος στη μυωπια:)

Lucifer
26-07-2005, 22:06
Βασικά ελπίζω ο ορισμός να ήταν fake αλλιώς θα αρχίσω να πιστεύω άσχημα πράγματα.
Δευτερευόντως, είναι απόλυτα κατανοητή η στάση σου προς αυτά τα άτομα.

Τα οποία είναι πολύ πιο συγκεκριμένα από το μαζικό παρανάλωμα του 1ου post.

blizard
26-07-2005, 23:03
Πάντως τα λες ωραία ρε epote... μου το μετατρέπεις για τους ομοφυλόφιλους, που εκνευρίζουν εμένα και προσπαθούν να μας περάσουν για φυσιολογικοί ?

Και αυτοί αηδιαστικοί είναι, και αφύσικοι, και με ψυχολογικά προβλήματα, και καταστρέφουν την ζωή τους και της οικογένειάς τους, και δεν περνάνε οι δικαιολογίες ότι και καλά είναι θέμα της φύσης και δεν κόβεται.
Πρέπει να τους τα λέμε και αυτών, δεν είμαστε υπερβολικοί, δεν πρέπει να περάσει η αρρώστια τους σαν δικό τους θέμα και να γίνει ανεκτή .

lalaki_2
27-07-2005, 00:00
antikeimenika?eimai xontros!!!

eimai 1.86 kai eimai 106 kila!!!!

ooomos proton xesthka an tha gino ntouki kai fetes an katso na adynatiso

deyteron athloumoun 8.5 xronia kai den exo stamathsei na athloumai apo tote pote esto kai erasitexnika dioti apla goustaro na trexo na paizo mpala na ksespao kai na idrono kato apo ton hlio h apo thn vroxh kai to xioni ton xeimona....

eilikrina latreyo kathe toso na pairno 80 souvlakia na ta vazo kato kai na tous gamao thn panagia...

kai nai meta na troo DYO KOUVADES HAAGEN-DASZ!!!

allaaaaaaaaaa

o epote exei dikio os ena shmeio dioti einai kathara thema aytokyriarxias kai theoro oti esto kai ligh ora na klepseis sthn telikh kopse thn vradynh eksodo gia methisi pou kaneis theorontas oti ayto se kanei na kseskas kai phgaine ston stoivo trexa san pousths me programma kai troge ligo prosektika...tha kaneis kai gnorimies vre adelfe sthn telikh...

omos gianni(epote) theoro oti to post sou apo ena shmeio kai pera katelhkse proklhtiko eos kai ratsistiko an kai den ginetai giati se ksero kai ksero pos pano apo ola DEN eisai ratsistis...

pisteyeis omos alitheia oti einai psyxologikh yposthriksh ayto ------------------------
---------> 1)Σε ξέρω, σε έχω δει, σε βλέπω κάθε μέρα όταν βγαίνω από το σπίτι για να πάω στη σχολή μου, στο γυμναστήριο μου, βόλτα με τους φίλους μου. Είσαι εκείνος με το παγωτό στο χέρι, με τη τυροπιτά και το μιλκο, τα τρία σουβλάκια, τα μακντολαντς, τις μπύρες και τις σοκολάτες.

2)Ειλικρινά? αηδιάζω.

3)Είσαι χόντρος σα βουβάλι και το ξέρεις. Αν λοιπόν φίλτατε, αυτοκτονικέ κρετίνε εσύ θες να πετύχεις τον απόλυτο στόχο του να μετατρέψεις τον εαυτό σου σε αστέρι νετρονίων...fine by me

4)κάνε ότι θες αλλά μην περιμένεις να το αποδεχτώ. Είσαι χόντρος, είσαι αφύσικος, είσαι άρρωστος. Δεν πρέπει να είμαστε ευγενικοί μαζί σου, δεν πρέπει να λέμε στα παιδάκια "μην δείχνεις"

ligo pio xalara isos na einai ta pragmata apo oti ta parousiazeis...an kai sklhra oso ta les tha prepei na einai liiiiigo pio xalarh h antimetopish sou...

Lucifer
27-07-2005, 00:06
blizard αστειεύεσαι?

^BOOMBOOM
27-07-2005, 00:20
Επειδή το τόπικ αυτό έγινε με αφορμή δικό μου ποστ και στην προηγούμενη απάντησή μου ήμουν λακωνικός απαντώ πιο αναλυτικά:

epote στο πρώτο μέρος του αρχικού σου ποστ κοροιδευεις ουσιαστικά τις ψεύτικες δικαιολογίες που δίνει κάποιος για το πάχος του (πχ γονίδια), τις ψεύτικες δικαιολογίες που δίνει για την αποτυχία του να το χάσει (δεν έχει χρόνο, δεν 'έπιασε' η δίαιτα κλπ) και το κορυφαίο δίνεις παραδείγματα που φέρνουν κάποιοι παχύσαρκοι υπονοώντας πως θα πρέπει το βάρος να εξισορροπείται απο άλλα χαρίσματα (καλοσύνη, εξυπνάδα κλπ) και τούμπαλιν.

Σε όλα αυτά συμφώνώ 100%, είναι λίγο ωμό ίσως να το λές μιας και ξέρεις πως ο άλλος έχει πρόβλημα (έστω και αν το δημιούργησε ο ίδιος) αλλα συμφωνώ.

Αν θες την άποψή μου μιας και πιστευω πως έκανες το τόπικ αυτό με αφορμή το ποστ μου ξέρωντας -και ίσως εξ'αιτίας- του οτι δεν είμαι φιγουρίνι σαν εσένα, επι προσωπικού δηλαδή, έχω να πώ τα εξής.

Είμαι περίπου 25 κιλά υπέρβαρος, δεν ήμουνα ποτέ πιο βαρύς και τα τελευταία χρόνια έχω πάρει αυτά τα κιλά που προσπαθώ (πολύ χαλαρά μάλλον :whistle: ) να τα χάσω.Φυσικά και ο μόνος υπευθηνος είμαι εγω και όχι τα γονίδια ή το ζώδιό μου. Ποτέ δεν παριστάνω πως μια ανεξήγητη δύναμη με παχαίνει τρώγοντας σε εστιατόριο μια σαλάτα ή λέγοντας πως "δεν τρώω". Φυσικά και τρώω και μάλιστα ποσότητες που μπορεί να τρομάξουν οποιοδήποτε αθώο πλάσμα και εννοείται πως δεν το κρύβω αλλα ούτε και καμαρώνω.
Με λίγα λόγια με ενοχλεί εν μέρη που είμαι παχύς αλλα επ'ουδενί μου έχει γίνει ψύχωση και χτικιό, προσπαθώ όπως είπα να τα χάσω για να αποκτήσω την καλύτερη ποιότητα ζωής που αναφέρεις αλλα με τίποτα δε μπορώ να δεχτώ πως ενοχλώ κάποιον με αυτό μου το χρακτηριστικό. Φίλους και φίλες που μπορεί να "ενοχλούνται" απο την εμφάνισή μου τους ξαποστέλνω με το -παραφρασμένο- απόφθευγμα του Eddie Irvine:

"Εγω μπορώ να αδυνατίσω, εσύ μπορείς να μην είσαι άσχημη*?"

*= ή μαλάκας, ή κοντή ή -βάλτε ελλάτωμα κατα περίσταση- κλπ

προφανώς δεν ασπάζομαι την -βλακώδη- άποψη πως επειδή κάποιος είναι παχύς θα έχει κάποιο άλλο προτέρημα, μπορεί να έχει, μπορέι και όχι και αυτό δεν έχει να κάνει με το πάχος.

Το να εκπέμπεις όμως (εδώ περνάμε στο δευτερο μέρος του ποστ) τόσο ΜΙΣΟΣ για τον όποιο χοντρό άνθρωπο δείχνει οτι κάτι δεν πάει καλά και αυτό που σου είπε κάποιος πως μισείς αυτό που ήσουνα ίσως να μην απέχει απο την αλήθεια.

Το δευτερο μέρος του ποστ σου ειναι 100% ρατσιστικό και βλακώδες, αναφέρεται σφόδρα εναντίον μιας κατάστασης η οποία δεν σε επηρεάζει στο ελάχιστο.

Το να μου πεί ενα -απίστευτο εννοείται- γκομενάκι πως δεν της αρέσω λόγω του πάχους (απίθανο να συμβεί αλλα το φέρνω σαν παράδειγμα :rofl: ) θα το δεχτώ μιας και στη συγκεκριμένη κατάσταση έχει σημασία, αλλα το να δώ κάποιον στο δρόμο που να είναι χοντρός ή να τσαντίζομαι με φίλους/ες μου επειδή είναι χοντροί/ες είναι 100% μαλακία και υποδηλώνει βαθύτερα απωθυμένα.

Εϊσαι καραγκιόζος, εκτιμώ αυτά που γράφεις και το άτομό σου αλλα επι του προκειμένου κάνεις σαν υστερικιά χαζογκόμενα που νομίζει πως όλος ο κόσμος περιστρέφεται γύρω απο το πόσο παχουλό (ή όχι) είναι το κωλαρίνο της.

Στην παγίδα που περγράφεις πως ο χοντρός "ισοφαρίζει" το πάχος με την εξυπνάδα κλπ (πχ η πεποίθηση πως οι χοντροί είναι "καλοί άνθρωποι") πέφτεις και εσύ ο ίδιος και μάλιστα με τον χειρότερο τρόπο λέγοντας πως κάνεις ΣΕΧ αντί να τρώς σοκοφρέτες.
ΟΚ το να μην είσαι υπέρβαρος σε κάνει πιο ελκυστικό σεξουαλικά αλλα η ισοπέδωση που κάνεις (αδύνατος-->σεξ, παχύς----->σοκοφρέτα/φουντούνια) είναι το λιγότερο βλακώδης.

Εν ολίγοις και εν κατακλείδι μπράβο σου που έχασες τόσα κιλά, μπράβο για τις γνώσεις που έχεις επι του θέματος (και τα μπραβο δεν τα λέω ειρωνικά) αλλα όπως θα έλεγες εσύ (και η Julie Massino) GET OVER IT.

Pablo_Hasan
27-07-2005, 01:31
μπραβο σου. εγω παλι απολαμβανω το σεξ οχι τις σοκολατες.entaksei, kai alloi einai gay alla den kanoun etsi :hehe:

:devil::devil:

Dakonblackblade
27-07-2005, 03:00
ego apla apolamvano to MILKO.

Lucifer
27-07-2005, 03:17
Νταξ.-

hitachi
27-07-2005, 03:54
Α, μια μικρη διευκρινηση[κυριως προς BB], ο epote, κατεληξε στην μπουρδολογια περι σοκολατας, διοτι θεωρησε οτι ανηκω στην κατηγορια θιγμενης ρουλας[απο το χοντρουλας], ειδε στην πορεια οτι δεν στεκει, οποτε σου λεει εσυ αδυνατη που τρως γλυκα/σοκολατα, επομενως δεν γαμιεσαι[το αναμενομενο κλισε του υποκαταστατου], αρα κοιτα εγω και αδυνατισα και γλυκα δεν τρωω και γαμαω.[μεχρι και τη φιλτατη Λια εβαλε κατω σε επιχειρηματολογια και κομπλα].
Υστερια, που μονο σε κοπελα που στα 24 της εχασε 30 κιλα και ειδε γυναικα στον καθρεφτη της και για ενα χρονο δεν αφησε π...τσο που να μην του κατσει, προσωπικα εχω δει.
Αλλα και text-book case, πρωην χοντρου, που βριζει αυτο που ηταν για να μην ξανακυλησει σε αυτο που θεωρει καταντια και ξερει πως ειναι ικανος να το φτασει[τα εζησε ολα αυτα, κατα ομολογια του ιδιου]
Στην πορεια βριζει εκ νεου τους χοντρους για να ενισχυσει για αλλη μια φορα το οτι πια δεν ανηκει στην κατηγορια, και τωρα με τον επαναπροσδιορισμο και επαναπρογραμματισμο των trivialities[i give him that one, i wouldn't know, why should i, have i ever been a fat cow?-ρητορικη ερωτηση-]απολαμβανει την ασκηση, την κινηση, την ποιοτητα ζωης που εχανε λογω παχυσαρκιας.
Θελει να του πουμε μπραβο? Οκ, ζητω, you got your fat ass off the sofa and your fat face off the pizza και τωρα αθλησαι, κινησαι, κανεις σεξ. Γιουπι! Κατορθωμα, δικαιωματικα αναγεται σε αρχηγο των αδυνατισμενων, παιρνει το αναφαιρετο δικαιωμα να κυρηττει σε ολες τις απελπισμενες χοντρες υπαρξεις διαιτες, προγραμματα ασκησης, βρισιδι για κινητοποιηση και ο,τι αλλο κρινει απαραιτητο[εφοσον του ζητηθει]
Σκεφτηκε οτι για καποιους που δεν ειναι πρωην χοντροι αυτες οι εννοιες αντιμετωπιζονται μεχρι και με τονο μπλαζε, διοτι υπηρξαν ανεκαθεν τα δεδομενα τους? Υου can walk, even run now without being breathless, big deal!
Οκ, αμα καποιος δεν θελει να βοηθησει τον εαυτο του και σε πριζει, χωστα και με τις ευλογιες μου. Αλλα απο εκει και μετα, το παραληρηματικο ισοπεδωμα καταστασεων, δειχνει πως ακομα δεν εχεις ισορροπησει με τα κιλα σου/τον κοσμο των ατομων που κινουνται εκτος τραπεζιου-καναπε-κρεβατιου. Κρατα τα για παντα σε υγιη επιπεδα, και αμα εισαι σε φαση που μπορεις να φας και το παχυντικο σου[περιστασιακως]χωρις τυψεις, θα βρεις ακομα μεγαλυτερη απολαυση σε ολα αυτα που κανεις, και καλως κανεις.

epote
27-07-2005, 18:04
Το δευτερο μέρος του ποστ σου ειναι 100% ρατσιστικό και βλακώδες, αναφέρεται σφόδρα εναντίον μιας κατάστασης η οποία δεν σε επηρεάζει στο ελάχιστο.

εισαι σιγουρος για αυτο? επετρεψε μου να διαφωνησω...Εκτος αν πιστευεις οτι ο μαλακας που δεν φοραει κρανος οταν οδηγει μηχανη *δεν* σε επηρεαζει.

απο την αλλη, δεν μπορεις να ξερεις κατα ποσο εχω σχεσεις-επαφες και τι τυπου με ανθρωπους παχυσαρκους και ουτο καθ εξις.

α, και για μελοντικες αναφορες

ρατσισμος:
1)Η πεποιθηση οτι η φυλη ειναι υπευθυνη για διαφοροποιησεις στον ανθρωπινο χαρακτηρα η τις ανθρωπινες ικανοτητες και πως μια συγκεκριμενη φυλη ειναι ανωτερη απο τις αλλες
2)διακρηση η προκαταλειψη βαση φυλετικων χαρακτηριστικων

δεν μου λες boom boom ποσες φορες εχεις ισχυριστει οτι οσοι δεν φορανε κρανος/τρεχουν στους δρομους με αμαξια/ειναι καγκουρες/ειναι ελληνες ειναι μαλακες? γιατι αυτο διαφερει απο αυτο που λεω εγω?

"Εγω μπορώ να αδυνατίσω, εσύ μπορείς να μην είσαι άσχημη*?"

*= ή μαλάκας, ή κοντή ή -βάλτε ελλάτωμα κατα περίσταση- κλπ

μπα? χρησημοποιεις ενα επικτιτο χαρακτηριστικο για να κρινεις? ναι αυτο ειναι τοσο καλυτερο απο αυτο που λεω εγω. btw το υψος ειναι κατι που αξιζει διορθωσης?

Εϊσαι καραγκιόζος, εκτιμώ αυτά που γράφεις και το άτομό σου αλλα επι του προκειμένου κάνεις σαν υστερικιά χαζογκόμενα που νομίζει πως όλος ο κόσμος περιστρέφεται γύρω απο το πόσο παχουλό (ή όχι) είναι το κωλαρίνο της

ουτε και ξερω απο που προκυπτει αυτο. Πραγματικα γιατι το λες αυτο?

Είμαι περίπου 25 κιλά υπέρβαρος, δεν ήμουνα ποτέ πιο βαρύς και τα τελευταία χρόνια έχω πάρει αυτά τα κιλά που προσπαθώ (πολύ χαλαρά μάλλον :whistle: ) να τα χάσω.Φυσικά και ο μόνος υπευθηνος είμαι εγω και όχι τα γονίδια ή το ζώδιό μου. Ποτέ δεν παριστάνω πως μια ανεξήγητη δύναμη με παχαίνει τρώγοντας σε εστιατόριο μια σαλάτα ή λέγοντας πως "δεν τρώω". Φυσικά και τρώω και μάλιστα ποσότητες που μπορεί να τρομάξουν οποιοδήποτε αθώο πλάσμα και εννοείται πως δεν το κρύβω αλλα ούτε και καμαρώνω.

dude, seriously, i dont care. Δεν σου ζητησα τα ρεστα ενα αστειευτικα επιθετικο ποστ εκανα και αυτο γιατι αγανακτησα με ολους τους βλακες που με θεωρουν χαζο (οχι μονο εμενα αλλα και ορισμενους αλλους φιλους μου) επειδη δεν τρωω (συχνα) σοκολατες και επειδη θεωρω μια ανοησια και μιση το να τις τρως (ακομα και οταν τις τρωω εγω γιατι οπως και να το κανουμε ειναι ωραιες)

και σε ξαναρωταω. Εσυ δεν τσατιζεσαι με τους φιλους σου που δεν φορανε κρανος?

ειδικα οταν μεσα σε ενα συνεφο αγνειας και αρνησης βγαζουν μαλακα εσενα που το φορας!

Α, μια μικρη διευκρινηση[κυριως προς BB], ο epote, κατεληξε στην μπουρδολογια περι σοκολατας, διοτι θεωρησε οτι ανηκω στην κατηγορια θιγμενης ρουλας[απο το χοντρουλας], ειδε στην πορεια οτι δεν στεκει, οποτε σου λεει εσυ αδυνατη που τρως γλυκα/σοκολατα, επομενως δεν γαμιεσαι[το αναμενομενο κλισε του υποκαταστατου], αρα κοιτα εγω και αδυνατισα και γλυκα δεν τρωω και γαμαω.[μεχρι και τη φιλτατη Λια εβαλε κατω σε επιχειρηματολογια και κομπλα].

οχι ηταν merely εξυπναδα, ιδου τυπου με το "παω να απολαυσω την σοκολατιτσα μου" το σεξ thing γιατι ειναι ευκολα συνδεομενο. Θα μπορουσα να το θεσω πιο ευγλωτα λεγοντας οτι ειναι θλιβερο να βρισκεις απολαυση στη σοκολατα οταν η ζωη μπορει να ειναι τοσο γεματη. Το ιδιο θλιβερο με το να βρισκεις απολαυση στο τσιγαρο.

Αλλα και text-book case, πρωην χοντρου, που βριζει αυτο που ηταν για να μην ξανακυλησει σε αυτο που θεωρει καταντια και ξερει πως ειναι ικανος να το φτασει

θα μπορουσες σε παρακαλω να μου πεις που μπορω να βρω αυτο το text book γιατι με ενδιαφερει? As far as i know δεν υπαρχει νορμα τετοια καθοτι μονο ενα 3% του πλυθησμου μπορει να κανει μονιμη αλαγη στις συνηθειες του (ποσο μαλλον τις διατροφηκες). Ασε τα wise cracks για εκει που πραγματικα κολανε Please.

Θελει να του πουμε μπραβο?

μπορειται σας παρακαλω να ξεπερασετε λιγακι τους ανασφαλεις εαυτους σας και να διαπηστοσεται οτι το post μου *δεν* αφορα εμενα, οσο και αν θελετε να το πιστεψε τε αυτο γιατι σας κανει να νοιωθετε καλυτερα?

δεν αφορα εμενα περισοτερο η λιγοτερο απο οσο δεν αφορα εσενα το να κατακρινεις τους ρατσιστες πχ.

Αν μπορεις πραγματικα αντικειμενοποιησε ολο αυτο το αναλυτικο ταλεντο σου για να δεις οτι υποπιπτεις ΑΚΡΙΒΟΣ σε οσα με κατηγορεις

παιρνει το αναφαιρετο δικαιωμα να κυρηττει σε ολες τις απελπισμενες χοντρες υπαρξεις διαιτες, προγραμματα ασκησης, βρισιδι για κινητοποιηση και ο,τι αλλο κρινει απαραιτητο[εφοσον του ζητηθει]

δεν καταλαβα...:p θιγεις τις γνωσεις μου επι του ζητηματος η κατι αναλογο?

Σκεφτηκε οτι για καποιους που δεν ειναι πρωην χοντροι αυτες οι εννοιες αντιμετωπιζονται μεχρι και με τονο μπλαζε, διοτι υπηρξαν ανεκαθεν τα δεδομενα τους? Υου can walk, even run now without being breathless, big deal!

και αυτο τι ακριβος σχεση εχει με οτιδηποτε αλλο?Λιγοι ανθρωποι ειναι ικανοι να αθληθουν*. Ορισμενοι ειναι γενετικα ικανοι αλλα αυτοι ειναι ακομα λιγοτεροι και ναι το αντιμετωπιζουν με τροπο μπλαζε, οπως εσυ αντιμετοπιζεις ετσι το intelect, ενω καποιος αλλος πρεπει να φτυσει αιμα για αυτο. Again it is irelevant.

*αθληση!=παιζω μπασκετ με τους φιλους μου καθε σαββατο (το οποιο ειναι ενδεχομενος πολυ πιο υγειες απο το να κανεις προταθλητισμο σε οποιοδηποτε επιπεδο)

Αλλα απο εκει και μετα, το παραληρηματικο ισοπεδωμα καταστασεων

τι ισοπεδωσα? Που εγγυται η μη αποδευκτη γενικευση μου?

PLEASE spare me την αναλυση, αληθεια ειναι πολυ ερασιτεχνικη.

^BOOMBOOM
27-07-2005, 18:59
Τελικά ρε epote δε κατάλαβα το νόημα του τόπικ, το πάχος είναι κακό, οκ.

Και το να μη φοράς κράνος επίσης είναι κακό, αλλα δεν βλέπω κανέναν να έχει ανοίξει τόπικ που να λέει "με αηδιάζεις βλάκα που δε φοράς κράνος, είσαι σιχαμένος και άθλιος".

Αυτός που δεν φοράει κράνος δεν με επηρεάζει, το πολύ πολύ να σκοτωθεί αφού έχει τρακάρει, ομοίως και για τη ζώνη. Ο παχύσαρκος επίσης δεν με επηρεάζει, εκτός αν μου πείς πως επιβαρύνει τα ασφαλιστικά ταμεία με πιθανές καρδιοπάθειες κλπ οπότε θα σου πώ άντε γειά.

Ο ρατισμός αναφέρεται στην επιμονή σου να ενοχλείσαι ιδιαίτερα απο ένα χαρακτηριστικό του άλλου και το να θεωρείς πως η συνομοταξία των παχύσαρκων είναι "κατώτερα όντα". Μη μου πείς πως οι παχύσαρκοι δεν είναι άλλη "ράτσα" γιατι δεν βλέπω την διαφορά της συγκεκριμένης διάκρισης με οποιαδήποτε άλλη εναντίων εβραίων, ομοφυλόφιλων, κινέζων κλπ.

Το ρητό του Eddie Irvine που είπα είναι σαφές στο πλαίσιο που δώθηκε και προφανώς ΔΕΝ έχει το νόημα που του αποδίδεις.Αν και πάλι δεν σου είναι σαφές να στο αποδόσω εντελώς αναλυτικά:

Προς όποιον φίλο/η μου ενοχλείται απο το όποιο πλεονάζον βάρος μου η απάντησή μου είναι "άντε και γ@μίσου", οκ τώρα?

Η απορία σου για το που προκύπτει αυτό που λέω (πως κάνεις λες και όλος ο κόσμος περιστρέφεται γύρω απο το κολαρίνο σου κλπ) συνδυαζεται άψογα με αυτό που λες παρακάτω.

Κατ'αρχήν εγω για τον εαυτό μου δεν μίλησα απολογητικά ούτε σου έδωσα τα ρέστα που -δεν- μου ζήτησες. Μίλησα επι προσωπικού για να σου δώσω να καταλάβεις πως χέστηκα για το θέμα αυτό, δεν σε κοροιδεύω που κάνεις υγιεινή διατροφή κλπ, όπως δεν κοροιδευω εναν άλλο φίλο μου που τρώει σα μοσχάρι.

Εχω την εντύπωση πως κάνεις σαν υστερικιά χαζογκόμενα που νομίζει πως όλος ο κόσμος περιστρέφεται γύρω απο το πόσο παχουλό (ή όχι) είναι το κωλαρίνο της επειδή θεώρησες πως το quote που έκανες στο πρώτο σου ποστ ήταν "κοροιδεία" προς τον τρόπο ζωής σου.

Οχι δεν ήταν κοροιδεία και το GET OVER IT αναφέρεται στο να σταματήσεις να αρπάζεσαι έτσι, ΔΕΝ είναι σημαντικό θέμα να βάλεις τάξη στη διατροφή του άλλου.

Αφού κάνεις τον παραλληλισμό με τον κράνος θα σου απαντήσω πάλι επι προσωπικού πως ναι θα συμβουλέψω ενα φίλο μου να φοράει πάντα κράνος και θα προσπαθήσω να του δώσω να καταλάβει το λόγο αν δεν τον ξέρει ήδη αλλα απο εκεί και πέρα είναι επιλογή του, ΔΕΝ με επηρεάζει και δεν πρόκειται να "τσαντιστώ" όπως λες.

Επίσης αν με πεί κάποιος μαλάκα που το φοράω έχω χεσμένη τη γνώμη μου και το κυριότερο δεν φοβάμαι πως κατα βάθος όλοι όσοι δε φοράνε κράνος με λένε απο μέσα τους μαλάκα.

^BOOMBOOM
27-07-2005, 19:04
ΥΓ. Για όσους έχουν την απορία με το ρητό του Eddie Irvine:

Οσοι δεν τον ξέρετε ήταν οδηγος Formula 1 και αποσύρθηκε πρόσφατα. Ηταν παλιός team mate του Rubens Barichello στη Jordan και εξαιρετικά φασαριόζος μέσα και έξω απο την πίστα. Κάποια στιγμή είχε πεί για αυτόν ο Barichello πως είναι κακός οδηγός προκαλεί ατυχήματα ή κάτι τέτοιο.

Ο γίγαντας eddie απάντησε το εξής: "οκ αλλα τουλάχιστον δεν είμαι τόσο άσχημος" :P

Με λίγα λόγια αντί να εμπλακεί σε μια ηλίθια συζήτηση για το αν είναι ή όχι αυτά που του καταλόγισε ο άλλος έκανε την υπέρβαση, τον ξέχεσε με κάτι άκομψο μεν αλλα που δεν σηκώνει απάντηση δε και ξεμπέρδεψε.

μπαρδόν απο το offtopic, άλλη μια ιστορία απο τον θείο ^ΒΒ

Lucifer
27-07-2005, 19:48
μπορειται σας παρακαλω να ξεπερασετε λιγακι τους ανασφαλεις εαυτους σας και να διαπηστοσεται οτι το post μου *δεν* αφορα εμενα, οσο και αν θελετε να το πιστεψε τε αυτο γιατι σας κανει να νοιωθετε καλυτερα?

Ok, we'll call it a coincidence.

epote σοβαρά τώρα, σε αυτό το thread είσαι gtp. Ελπίζω να είναι απλά μια κακή στιγμή σου.

Pablo_Hasan
27-07-2005, 22:19
epote, isws dineis polu parapanw aksia sthn diatrofh kai to fitness apo oso 8a eprepe na exoun, to exeis anagagei se prwto 8ema sthn zwh sou, prwta apo ola eisai "a8lhths" kai meta ola ta alla.

an einai dunaton na ekneurizesai me an o allos einai uperbaros h oxi.

/*paradeigma kati gkomenakia pou einai prwta apo ola "omorfes" h "exoun gkomeno" kai meta ola ta alla...*/

epote
27-07-2005, 23:02
epote, isws dineis polu parapanw aksia sthn diatrofh kai to fitness apo oso 8a eprepe na exoun, to exeis anagagei se prwto 8ema sthn zwh sou, prwta apo ola eisai "a8lhths" kai meta ola ta alla.

eno ti tha eprepe na exei proth protereothta sth zoh mou giatre?

an einai dunaton na ekneurizesai me an o allos einai uperbaros h oxi.

sigeniko mou prosopo exei ksodepsei peri tis 20.000 euro (thank god ta perisotera kaliptontai apo asfaleies) se asthenies pou tha eixe apofigei an den htan paxys.

den thelo KAN na skefto poio einai to athroisma olon ton sigenon mou, sou anefera apla mono ena.

kai den simperilamvano tin grinia pou xreiazete na anexomai.

again, den actually tsatizomai pou kapoios einai xontros, min vaukalizese, elaxista pragmata me tsatizoun pragmatika kai one way or the other akoma pio elaxista apo ayta live to tell the story (to ennoo metaforika prin o luci me katigorisei gia muscle head, yparxoun kai ALLOI tropoi na eksontoseis poly pio apodotikei apo tis mpounies kai tous katexo olous)

point is to topic htan more or less domimeno oste na prokalesei gelio kai na ekneyrisei (pragma to opoio katafere).

fysika to 99% ton apantiseon sas einai apolitos provlepsimes, xalara tha mporousan na mpoun sto DSM an yphrxe entry "ellinas eksipnakias pou nomizei oti ta kserei ola"

epote σοβαρά τώρα, σε αυτό το thread είσαι gtp. Ελπίζω να είναι απλά μια κακή στιγμή σου

gia kapoio logo agikse euesthito simeio ayto...oxi giati den exo kakes stigmes, profanos kai exo, perisoteres apo kales gia thn akrivia. Apla to oti to leei enas...well den thelo na gino kakos opote let it be.

either way, dont flatter yourself den exo kales h kakes stigmes edo, strange as it may be, oi pragmatika kakes stigmes mou einai ekei pou metraei

Αυτός που δεν φοράει κράνος δεν με επηρεάζει, το πολύ πολύ να σκοτωθεί αφού έχει τρακάρει, ομοίως και για τη ζώνη. Ο παχύσαρκος επίσης δεν με επηρεάζει, εκτός αν μου πείς πως επιβαρύνει τα ασφαλιστικά ταμεία με πιθανές καρδιοπάθειες κλπ οπότε θα σου πώ άντε γειά.

aha. katalava.

to kostos gia tin therapia epiktitou diaviti sthn ameriki mono einai 9.000.000.000 dolaria to xrono (h kapou ekei den thimamai tha vro th meleth eventually). H paxysarkia einai h noumero dio aitia apofeyksimou thanatou (h proth einai to kapnisma). To sinoliko iatriko kostos asthenion pou sxetizontai me th paxisarkia einai arithmos toso distheoritos pou poly apla apofeygoun na ton dimosieyoun...Gia na min anaferthoume sta terastia (kai anoita) eksoda sthn viomixania adinatismatos.

parepiptontos den sixainomai tous xontrous, elpizo na katalavaineis to context tou post mou.

Unicorn
28-07-2005, 00:45
Αυτός που δεν φοράει κράνος δεν με επηρεάζει, το πολύ πολύ να σκοτωθεί αφού έχει τρακάρει, ομοίως και για τη ζώνη.

...κι αν έχει τρακάρει μαζί σου; Κι αν σκοτωθεί πάνω στις δικές σου ρόδες; Εσύ δεν επηρεάζεσαι; Ακομα και αν δεν έφταιγες (πήγαινες κανονικά, αυτος δεν φορούσε κράνος, πέρασε στοπ κλπ), νομίζεις δε θα σε κηνυγήσουν (τα δικαστήρια, η οικογένεια του θύματος και οι ίδιες σου οι τύψεις..) ?

Όσον αφορά γενικά το topic, αυτό που κατάλαβα εγώ είναι ότι ο epote δε τα βάζει με τους απανταχού υπέρβαρους - παχύσαρκους του κόσμου, αλλά
1ον με αυτούς που δεν προσπαθούν και κλαίγονται όλη μέρα ότι δε καταφέρνουν τίποτα και ρωτάνε κάθε μέρα τα ίδια και τα ίδια ("πως μπορώ να χάσω τα 50 περιττά μου κιλά σε 2 μήνες;" ), έχουν ξοδέψει χιλιάδες ευρώ σε ινστιτούτα αδυνατίσματος αλλά εξακολουθούν να τρώνε να τρώνε να τρώνε και να αναρωτιούνται και να στεναχωριούνται και και και... (φαύλος κύκλος) και
2ον όσους από εκείνους είναι υπέρβαροι γιατί γουστάρουν να τρώνε όλη μέρα, αλλά εχουν στο δούλεμα αυτούς που αθλούνται και που δεν επιλέγουν αυτό τον τρόπο ζωής.

Κατ'εμέ όλοι θα θέλαμε ένα καλλίγραμο σφιχτό σώμα, τσακίζοντας πιτόγυρα και γλυκά κάθε μέρα, όλη μέρα και κάνοντας τίποτε άλλο από το να βλέπουμε τηλεόραση ολημερίς,να πίνουμε καφέδες και να παίζουμε τάβλι. Αλλά δυστυχώς αυτό δε γίνεται. Οπότε ο καθένας επιλέγει τι ειναι αυτό που τον κάνει να είναι πιο ευτυχισμένος...

Lucifer
28-07-2005, 01:27
2ον όσους από εκείνους είναι υπέρβαροι γιατί γουστάρουν να τρώνε όλη μέρα, αλλά εχουν στο δούλεμα αυτούς που αθλούνται και που δεν επιλέγουν αυτό τον τρόπο ζωής.

Ερμ μαγκιά τους. Έχουν κάνει την επιλογή τους κ θεωρούν κάτι διαφορετικό γελοίο. It's called opinion.

gia kapoio logo agikse euesthito simeio ayto...oxi giati den exo kakes stigmes, profanos kai exo, perisoteres apo kales gia thn akrivia. Apla to oti to leei enas...well den thelo na gino kakos opote let it be.

either way, dont flatter yourself den exo kales h kakes stigmes edo, strange as it may be, oi pragmatika kakes stigmes mou einai ekei pou metraei

Δεν το είπα με κακοήθεια, λυπάμαι αν έτσι το εξέλαβες. Εννοούσα πλήρως ότι έγραφα.
Btw αυτό το "να μην γίνω κακός" καταλαβαίνεις πόσο effect έχει πάνω μου eh? ;p

yparxoun kai ALLOI tropoi na eksontoseis poly pio apodotikei apo tis mpounies kai tous katexo olous

Kindly elaborate όσο μπορώ ακόμα να κρατώ ακόμη και τα χείλη μου ακίνητα.

Unicorn
28-07-2005, 03:11
Ε μαγκιά του και του epote που εχει κάνει τις επιλογές του και εχει την αντίθετη opinion τότε. Τι πέσατε να τον φάτε..

Lucifer
28-07-2005, 03:32
Σχολιάσαμε. Apologies.

Pablo_Hasan
28-07-2005, 04:29
eno ti tha eprepe na exei proth protereothta sth zoh mou giatre?den kserw, alla ama einai na se katapiezei...

blizard
28-07-2005, 09:47
Η αλήθεια είναι πάντα κάπου στην μέση τελικά ... σαν κοινωνία δεν πρέπει να αδιαφορούμε για καμία κατάσταση εκτός του φυσιολογικού, με σκοπό να βοηθήσουμε, ή να προφυλάξουμε τους υπόλοιπους .

Αλλά να μην είμαστε υπερβολικοί , και να βάζουμε τις σωστές προτεραιότητες.
-Πχ, οι χοντροί δεν αξίζουν το μεγάλο κράξιμο, γιατί και γνωρίζουν την κατάστασή τους, και δεν προκαλούν κακό στους άλλους, ούτε πάνε να το κάνουν μόδα.
-Ούτε οι ναρκομανείς πιστεύω κάνουν κάτι από τα παραπάνω, γιαυτό θέλουν απλά την βοήθειά μας, χωρίς υπερβολές.
-Η κατάσταση αλλάζει με τους Καπνιστές, που δεν θέλουν να καταλάβουν πως έχουν πρόβλημα, και το θεωρούν μόδα και μαγκιά, αδιαφορώντας για τα πάντα.
-Χειρότερα από όλους οι ομοφυλόφιλοι, που θέλουν να μας πείσουν ότι η ανωμαλία τους δεν είναι ανωμαλία, για να εκφράζονται ελεύθερα και να κολλήσουν και άλλους.
Σε αυτές τις δύο κατηγορίες , δικαιολογείτε κάποιο κράξιμο, σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό.
(κατά την γνώμη μου ο epote το παράκανε … αν λες τέτοια για τους χοντρούς, τι θα πεις για τόσους άλλους πολύ χειρότερους ???? υπάρχει πρόβλημα .)

epote
28-07-2005, 11:14
den kserw, alla ama einai na se katapiezei...

tha sou proteina na paratiseis thn sxoli sou

an kai tipota pou kanoume kala den mas katapiezei. Sunarpazei nai, katapiezei oxi

re blizard, please drop dead

blizard
28-07-2005, 11:49
Καλά, έτσι όπως τα έκανες, δεν μπορείς ουσιαστικά να διαφωνήσεις ιδεολογικά με καμία μορφή είδος ρατσισμού , θα διαφωνούσες με αυτά τα που λέω εγώ ?

p-champ
28-07-2005, 12:04
Τι παρωδία είναι αυτό από πάνω;

blizard
28-07-2005, 12:18
Και που να δεις την συνέχεια....
(Sorry από όλους για τις @@ριές που γράφω, απλά για να δω αν θα πάρουν χαμπάρι μερικοί)

Αγαπητέ μπουλούκο...
Ειλικρινά? αηδιάζω.
Αλήθεια την δίαιτα "κλείνω το γαμημένο στόμα μου και κουνάω το χοντρό κώλο μου την έχεις ακούσει?".
Οχι, δεν θα σε παρηγορήσω .
Είσαι χόντρος σα βουβάλι και το ξέρεις. Αν λοιπόν φίλτατε, αυτοκτονικέ κρετίνε εσύ θες να πετύχεις τον απόλυτο στόχο του να μετατρέψεις τον εαυτό σου σε αστέρι νετρονίων...fine by me
Κάνε ότι θες αλλά μην περιμένεις να το αποδεχτώ.
Είσαι χόντρος, είσαι αφύσικος, είσαι άρρωστος. Δεν πρέπει να είμαστε ευγενικοί μαζί σου, δεν πρέπει να λέμε στα παιδάκια "μην δείχνεις" ούτε πρέπει να αποδεχτούμε το ότι "όλοι οι άνθρωποι είναι όμορφη με τον τρόπο τους".
Όχι, το να είσαι σαν κουβάς βούτυρο είναι ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΟΥ.
Όπως ο καπνιστής αποδέχεται το ότι είναι εξαρτημένος και ΟΦΗΛΕΙ να καπνίζει μόνο όταν δεν ενοχλεί το ίδιο πρέπει να κανείς και εσύ να καταλάβεις την αρρώστια σου.

Οι κοινωνιολόγοι μας λένε ότι η κοινωνία είναι κριτική προς τους παχύς γιατί η παχυσαρκία υποδεικνύει κακή υγεία, έλλειψη αυτοκυριαρχίας και τεμπελιά. Ξέρεις γιατί το πιστεύει η κοινωνία αυτό? Γιατί η παχυσαρκία ΕΙΝΑΙ έλλειψη αυτοκυριαρχίας ΕΙΝΑΙ τεμπελιά και ΕΙΝΑΙ κακή υγεία!

Γονίδια? ναι, τα γονίδια γέμισαν το όπλο και εσύ τράβηξες τη σκανδάλη ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ. Κανείς δεν είναι χόντρος από τη φύση του, ακόμα και όσοι έχουν προβλήματα θυροηδη αν ασκούνται υποτυπωδώς και τρώνε σωστά δεν είναι παχύσαρκοι, δεν είναι σαν μοντέλα αλλά δεν είναι χοντροί. Θα ΕΠΡΕΠΕ να ντρέπεσαι, θα ΕΠΡΕΠΕ να νοιώθεις μειονεκτικά γιατί έτσι ΙΣΩΣ κάποια στιγμή αποφασίσεις οτι η καρδιά σου μπορεί να αντέξει συγκεκριμένη κακομεταχείριση, οτι το σώμα σου είναι το ΜΟΝΟ πράγμα που έχεις σε αυτό το κόσμο και οτι πρέπει να του συμπεριφέρεσαι σωστά, να καταλάβεις οτι έχεις ΠΡΟΒΛΗΜΑ και να κανείς κάτι για αυτό!

Αποδοχή? ναι αποδέξου τους 130 πόντους μέση σου, αποδέξου το λίπωμα στο συκώτι, τις πέτρες στα νεφρά, την υπέρταση και το ότι δεν μπορείς να ανέβεις δυο σκάλες χωρίς διάλειμμα 10 λεπτών, αποδέξου τα και όταν ψοφάς θα ψοφάς μέσα σε μια λίμνη από τα δικά σου σκατά γιατί τα παιδία σου δεν θα μπορούν να σε σηκώσουν. Μπράβο, τα κατάφερες, άντε φάε δυο σοκολάτες ακόμα.

Αγαπητέ κουνιστούλι...
Ειλικρινά? αηδιάζω....
Αλήθεια την δίαιτα "κλείνω το γαμημένο στόμα μου και ΔΕΝ κουνάω το κώλο μου την έχεις ακούσει?".
Οχι, δεν θα σε παρηγορήσω .
Είσαι πεομαζόχτρα και το ξέρεις. Αν λοιπόν φίλτατε, αυτοκτονικέ κρετίνε εσύ θες να πετύχεις τον απόλυτο στόχο του να μετατρέψεις τον εαυτό σου σε αστέρι νετρονίων...fine by me
Κάνε ότι θες αλλά μην περιμένεις να το αποδεχτώ.
Είσαι αδελφή, είσαι αφύσικος, είσαι άρρωστος. Δεν πρέπει να είμαστε ευγενικοί μαζί σου, δεν πρέπει να λέμε στα παιδάκια "μην δείχνεις" ούτε πρέπει να αποδεχτούμε το ότι "όλοι οι άνθρωποι είναι όμορφη με τον τρόπο τους".
Όχι, το να είσαι σαν κουβάς σπέρματος είναι ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΟΥ.
Όπως ο καπνιστής αποδέχεται το ότι είναι εξαρτημένος και ΟΦΗΛΕΙ να καπνίζει μόνο όταν δεν ενοχλεί το ίδιο πρέπει να κανείς και εσύ να καταλάβεις την αρρώστια σου.

Οι κοινωνιολόγοι μας λένε ότι η κοινωνία είναι κριτική προς τους Gay γιατί η ομοφυλοφιλία υποδεικνύει επικλύνδινο τρόπο ζωής, έλλειψη αυτοκυριαρχίας και ψυχική ανωμαλία. Ξέρεις γιατί το πιστεύει η κοινωνία αυτό? Γιατί η ομοφυλοφιλία ΕΙΝΑΙ επικύνδινη για την υγεία είναι έλλειψη αυτοκυριαρχίας ΕΙΝΑΙ ψυχική και σωματική ανωμαλία !

Γονίδια? ναι, τα γονίδια γέμισαν το όπλο και εσύ τράβηξες τη σκανδάλη ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ. Κανείς δεν είναι πούστης από τη φύση του, ακόμα και όσοι έχουν προβλήματα ορμωνών αν το παλέψουν υποτυπωδώς και παίρνουν σωστά ερεθίσματα δεν είναι παχύσαρκοι, δεν είναι γαμιάδες αλλά δεν είναι αδερφές. Θα ΕΠΡΕΠΕ να ντρέπεσαι, θα ΕΠΡΕΠΕ να νοιώθεις μειονεκτικά γιατί έτσι ΙΣΩΣ κάποια στιγμή αποφασίσεις οτι το σώμα σου μπορεί να αντέξει συγκεκριμένη κακομεταχείριση, οτι το σώμα σου είναι το ΜΟΝΟ πράγμα που έχεις σε αυτό το κόσμο και οτι πρέπει να του συμπεριφέρεσαι σωστά, να καταλάβεις οτι έχεις ΠΡΟΒΛΗΜΑ και να κανείς κάτι για αυτό!

Αποδοχή? ναι αποδέξου ότι τον παίρνεις από παντού, αποδέξου το AIds ,την σωματική ανωμαλία , αποδέξου τα και όταν ψοφάς θα ψοφάς μέσα σε μια λίμνη από τα δικά σου σκατά γιατί τα παιδία σου δεν θα μπορούν ή δεν θα θέλουν να σε αγγίξουν. Μπράβο, τα κατάφερες, άντε φάε δυο λούτσους ακόμα.

Unicorn
28-07-2005, 12:44
Ρε bliz, γιατι σε ενοχλούν οι ομοφυλόφιλοι; Έρχεται κανένας με το απ'αυτό του απ'έξω και σε κηνυγάει να σε *αμήσει και έχεις τέτοιο πρόβλημα;

^BOOMBOOM
28-07-2005, 12:44
O epote ήταν παχύσαρκος και εν μέρει αυτό εξηγεί το μένος του προς τους χοντρούς, κάντε τον παραλληλισμό με το μένος του blizard προς τους gay (έχοντας υπ'όψιν πως μπορείς να αδυνατίσεις αλλα once a gay always a gay ;) )

Unicorn
28-07-2005, 13:14
Mα εγώ δεν κατάλαβα ότι έχει μένος για τους χοντρούς. Ήμαρτον. Εγώ κατάλαβα ότι αναφέρεται σε 2 κατηγορίες (που τις ανέφερα πιο πάνω), τους "κλαίγομαι γιατί τρώγοντας τα πάντα δεν αδυνατίζω" και τους "γουστάρω να είμαι έτσι, εσύ εισαι γελοίος που κανεις τα πάντα για ένα καλό σώμα". Το να αναφέρεσαι γενικά σε όλο τον παχύσαρκο πληθυσμό είναι αστείο.

Και εξάλλου, επειδή αναφέρθηκες πιο πάνω σε άσχημους, κοντούς και gay, θα σου πω ότι μια άσχημη κοπέλα πχ, αν έχει ένα πολύ καλό σώμα, μπορεί πιο άνετα να βρει γκόμενο από μια παχύσαρκη κι ας είναι και κούκλα..Μια κοντή κοπέλα επίσης, με ένα καλό σωματάκι... χαλαρά my friend.. (βλέπε Κylie Minogue) και το να είναι κανείς ομοφυλόφιλος, δεν είναι ασθένεια, αρρώστια, είναι επιλογή, είναι τρόπος ζωής, και δεν αναγκάζει κανέναν να τον ακολουθήσει, ούτε τον επηρεαζει, ακόμα και αν αυτός είναι στο κοντινό του περιβάλλον. Η μόνη διαφορά των ομοφυλόφιλων με τους απλούς ανθρώπους είναι στο κρεβάτι τους, και στο κρεβάτι τους δεν σε υποχρεώνει κανείς να πας. Αλλά, ξέρω από πολύ 1ο χέρι πως μπορεί να επηρεάσει τη ζωή σου ένα παχύσαρκο άτομο, και πίστεψέ με... να αναγκάζεσαι να ακολουθείς κάποιο τρόπο ζωής επειδή ο άλλος δε μπορεί να κάνει κάτι διαφορετικό;;; Not so good my friend..Not so good..:thumbsdow

Lucifer
28-07-2005, 13:46
-Χειρότερα από όλους οι ομοφυλόφιλοι, που θέλουν να μας πείσουν ότι η ανωμαλία τους δεν είναι ανωμαλία, για να εκφράζονται ελεύθερα και να κολλήσουν και άλλους.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Wampyr/30077/458480/0/800px-Flag_Germany_1933.png

Unicorn
28-07-2005, 13:53
Xαχαχαχαχαχαχα!!! :rofl::rofl::hehe::hehe::D

blizard
28-07-2005, 13:53
Ρε bliz, γιατι σε ενοχλούν οι ομοφυλόφιλοι; Έρχεται κανένας με το απ'αυτό του απ'έξω και σε κηνυγάει να σε *αμήσει και έχεις τέτοιο πρόβλημα;
Oχι βρε, αλλά ούτε και οι χοντροί σε κυνηγάνε οι κακόμοιροι.... όπως μας απέδειξε όμως ο Epote δεν είναι εκεί το θέμα.
Εγώ δεν έχω τόσο πρόβλημα πάντως… φάνηκε έτσι γιατί άλλαξα μόνο 5-6 λέξεις από το κείμενο του epote για ευκολία και το υπόλοιπο το κράτησα ... αν το έγραφα όλο μόνος μου θα ήμουν πιο μαλακός.

^BOOMBOOM
28-07-2005, 13:57
Εγώ δεν έχω τόσο πρόβλημα πάντως… φάνηκε έτσι γιατί άλλαξα μόνο 5-6 λέξεις από το κείμενο του epote για ευκολία και το υπόλοιπο το κράτησα ... αν το έγραφα όλο μόνος μου θα ήμουν πιο μαλακός.

αν το έγραφα όλο μόνος μου θα ήμουν πιο μαλάκας.

Eγω πάλι άλλαξα μόνο ενα γράμμα :rofl:

blizard
28-07-2005, 14:01
Εσύ είσαι ο πρώτος στις εξυπνάδες "gtp" και σιγά μην σου ξέφευγε... μακάρι να μπορούσες να καταλάβεις και τίποτα άλλο.

epote
28-07-2005, 14:06
blizard:

eisai vlaks, oi seksoualikes protimiseis den epireazoun tous ypoloipous, den yparxoun institouta pou se kanoun straight, kai oi omofilofiloi einai apolitos paragogikoi anthropoi.

kai eisai vlakas, sto eipa ayto?

Lucifer
28-07-2005, 14:23
Aχμ blizard αν υποθέταμε πως είχες την εξουσία να περιορίσεις την ελευθερία των ομοφυλόφιλων, θα το έκανες και για τις λεσβίες?

blizard
28-07-2005, 14:50
Το πρόβλημα του άλλου πρέπει να αντιμετωπίζετε το ίδιο, άσχετα αν είναι διασκευαστικό ή όχι για εσένα :)
(Το τι θα έκανα είναι άλλο θέμα... εγώ ίσως δεν έγραφα καν ένα ανάλογο κείμενο σαν του epote για κανένα, ώστε να λέμε μετά για χειρότερα )

oi seksoualikes protimiseis den epireazoun tous ypoloipous, den yparxoun institouta pou se kanoun straight, kai oi omofilofiloi einai apolitos paragogikoi anthropoi.

Ενώ αν κάποιος είναι χοντρός επηρεάζει τους άλλους που ζηλεύουν τα κάλλη του, οπότε εδώ μας πέφτει λόγος !!!!!!!!!!
Λογικό να νομίζεις ότι είμαι βλάκας, αν δεν μπορείς να καταλάβεις απλά πράγματα που σου λέω.

-Επίσης δεν είπα ότι επηρεάζουν όλοι... είπα είναι γελοίοι αυτοί που προσπαθούν να επηρεάσουν, όπως το κάνουν οι καπνιστές πχ, αντί να αναγνωρίσουν το πρόβλημα και να το αντιμετωπίσουν σαν πρόβλημα.
-Και μπορεί να μην υπάρχουν ινστιτούτα, αλλά υπάρχουν τρόποι για να μην καταλήξεις gay, με επιτυχία στο να γίνει νωρίς η διάγνωση και να υπάρξει αντιμετώπιση της αιτίας που το προκαλεί.
(ρίξε μια ματιά στο link που σου έδωσα, γιατί έχεις πηγές μόνο από τα χαζοχαρούμενα πρότυπα που μας περνάνε τα κανάλια )

Lucifer
28-07-2005, 14:54
:( :( :(

Michelle
28-07-2005, 14:54
Ρε blizard πλιζ πες μου οτι κάνεις πλάκα! Δεν ειναι δυνατόν να τα λες αυτά σοβαρά, ε? ε? ΕΕΕ?

blizard
28-07-2005, 14:57
Οχι δεν τα λέω σοβαρά , γιατί έχουν δώσεις ειρωνείας, και αν σου φαίνονται περίεργα λογικά δεν το έχεις καταλάβει αυτό .
Προσπάθησε να διαβάσεις τι λέω εγώ, μην σε επηρεάζουν τα άσχετα που πετάνε οι άλλοι, και δεν θα διαφωνήσεις κάπου.
Και αν βρείς κάτι, σου εξηγώ ευχαρίστως.

Lucifer
28-07-2005, 15:00
Ρώτα τον εκ μέρους μου πως κάτι το οποίο υπάρχει στο ζωικό βασίλειο θεωρείται de profundis ανωμαλία.

Michelle
28-07-2005, 15:01
Eγω πάλι άλλαξα μόνο ενα γράμμα :rofl:

Και έναν τόνο, για να είμαστε ακριβείς! :bleh: :rofl::rofl:

Michelle
28-07-2005, 15:03
Οχι δεν τα λέω σοβαρά , γιατί έχουν δώσεις ειρωνείας, και αν σου φαίνονται περίεργα λογικά δεν το έχεις καταλάβει αυτό .
Προσπάθησε να διαβάσεις τι λέω εγώ, μην σε επηρεάζουν τα άσχετα που πετάνε οι άλλοι, και δεν θα διαφωνήσεις κάπου.
Και αν βρείς κάτι, σου εξηγώ ευχαρίστως.
Χαχαχαχαχαχχαχα, γελασαμε και σήμερα!! δεν θα διαφωνήσω κάπου??? Μα εγώ συμφωνώ με όλους τους υπόλοιπους που σου απάντησαν!

ΥΓ: Lucifer και γαμώ τα ποστ αυτό με τη σβάστικα! Πέθανα στο γέλιο! :rofl:

blizard
28-07-2005, 15:06
Ρώτα τον εκ μέρους μου πως κάτι το οποίο υπάρχει στο ζωικό βασίλειο θεωρείται de profundis ανωμαλία.
Οχι ρε ... αφού το είπα 10 φορές, οι Gay ΔΕΝ έχουν καμία σωματική ανωμαλία στο 99% των περιπτώσεων, παρότι το χρησιμοποιούν και αυτοί (όπως και οι χοντροί) σαν δικαιολογία της κατάστασής τους.
To πρόβλημα είναι και στις δύο περιπτώσεις ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ , παίζει ρόλο το περιβάλλον, και θέλει πρόληψη και καταπολέμηση.
Όχι αδιαφορία, "δεν βαριέσαι τώρα", υπερβολική ανοχή , να μας το περνάνε σαν να μην είναι τίποτα, ή και επιβράβευση ακόμα...

Michelle
28-07-2005, 15:08
Οχι ρε ... αφού το είπα 10 φορές, οι Gay ΔΕΝ έχουν καμία σωματική ανωμαλία στο 99% των περιπτώσεων, παρότι το χρησιμοποιούν και αυτοί (όπως και οι χοντροί) σαν δικαιολογία της κατάστασής τους.
To πρόβλημα είναι και στις δύο περιπτώσεις ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ , παίζει ρόλο το περιβάλλον, και θέλει πρόληψη και καταπολέμηση.
Όχι αδιαφορία, "δεν βαριέσαι τώρα", υπερβολική ανοχή , να μας το περνάνε σαν να μην είναι τίποτα, ή και επιβράβευση ακόμα...
Ρε πάμε καλά??? Η ομοφυλοφιλία θέλει "καταπολέμηση" και... "πρόληψη"??? Σιγα μην θέλει και αντιβιοτικά! Ασε μας ρε blizard, τον Χίτλερ τι τον έχεις? Ελεος, τι θα ακούσω ακόμα!!

blizard
28-07-2005, 15:10
Χαχαχαχαχαχχαχα, γελασαμε και σήμερα!! δεν θα διαφωνήσω κάπου??? Μα εγώ συμφωνώ με όλους τους υπόλοιπους που σου απάντησαν!

ΥΓ: Lucifer και γαμώ τα ποστ αυτό με τη σβάστικα! Πέθανα στο γέλιο! :rofl:
Οι υπόλοιποι σαφώς δεν κατάλαβαν, ότι δεν έκανα τίποτα άλλο από να τους δείξω λίγο το πρόσωπο τους στον καθρέφτη, αλλάζοντας απλά 2-3 λέξεις.
Η σβάστικα ταιριάζει γάντι σε αυτούς που δεν έχουν την δυνατότητα να καταλάβουν το παραπάνω.

Προσπάθησε τώρα να ξαναδιαβάσεις τι έγραψα, και δεν θα γελάσεις τόσο.

Michelle
28-07-2005, 15:13
Οι υπόλοιποι σαφώς δεν κατάλαβαν, ότι δεν έκανα τίποτα άλλο από να τους δείξω λίγο το πρόσωπο τους στον καθρέφτη, αλλάζοντας απλά 2-3 λέξεις.
Η σβάστικα ταιριάζει γάντι σε αυτούς που δεν έχουν την δυνατότητα να καταλάβουν το παραπάνω.

Προσπάθησε τώρα να ξαναδιαβάσεις τι έγραψα, και δεν θα γελάσεις τόσο.
Ε βέβαια. Αυτά που λες είναι για κλάματα όχι για γέλια. Θεε μου τι άνθρωποι υπάρχουν... :(

blizard
28-07-2005, 15:24
Καλά αν μπορέσεις να βρεις κάτι που να διαφωνείς, πέστο και θα σου εξηγήσω ακριβώς το μπέρδεμα σου.
Ρε πάμε καλά??? Η ομοφυλοφιλία θέλει "καταπολέμηση" και... "πρόληψη"??? Σιγα μην θέλει και αντιβιοτικά! Ασε μας ρε blizard, τον Χίτλερ τι τον έχεις? Ελεος, τι θα ακούσω ακόμα!!
Τι κοινό έχει αυτό που σου λέω, με τον Χίτλερ ?
Το Ναζιστικό κόμμα ξεκίνησε από ομοφυλόφιλους, και ο Χιτλερ τους κυνήγησε γιατί είχαν μεγάλη εξουσία , φοβόταν για την θέση του, και δεν ήθελε να σταμπαριστεί το κόμμα σαν ομοφυλοφίλων.
Και από την άλλη, ο τρόπος αυτός δεν πετυχαίνει τίποτα... χρειάζεται καταπολέμηση μέσο της ενημέρωσης για το θέμα, και οι απαγορέψεις μόνο κακό κάνουν.

Lucifer
28-07-2005, 15:24

TO ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΖΩΙΚΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ ΕΜΠΕΡΙΕΧΕΙ ΩΣ ΑΝΑΠΟΣΠΑΣΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΟΥ ΤΗΝ ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΙΑ. ΞΕΡΕΙΣ, ΛΙΟΝΤΑΡΙ ΤΟΝ ΦΕΡΜΑΡΕΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΛΙΟΝΤΑΡΙ, ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΧΑΙΤΗ. ΝΑ ΤΑ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΣΕ ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟ, Ή ΝΑ ΑΝΑΚΗΡΥΞΟΥΜΕ ΤΗΝ ΦΥΣΗ "ΑΝΩΜΑΛΗ"?

georgeadams
28-07-2005, 15:34
ΕΡΕΙΣ, ΛΙΟΝΤΑΡΙ ΤΟΝ ΦΕΡΜΑΡΕΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΛΙΟΝΤΑΡΙ, ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΧΑΙΤΗ. ΝΑ ΤΑ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΣΕ ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟ, Ή ΝΑ ΑΝΑΚΗΡΥΞΟΥΜΕ ΤΗΝ ΦΥΣΗ "ΑΝΩΜΑΛΗ"?
όχι, απλά από δω και πέρα θα αναφερόμαστε στο λιοντάρι ως "την βασίλισα των ζώων" αντί για "τον βασιλιά των ζώων" :P :D

Lucifer
28-07-2005, 15:42
Lol

blizard
28-07-2005, 15:42
TO ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΖΩΙΚΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ ΕΜΠΕΡΙΕΧΕΙ ΩΣ ΑΝΑΠΟΣΠΑΣΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΟΥ ΤΗΝ ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΙΑ. ΞΕΡΕΙΣ, ΛΙΟΝΤΑΡΙ ΤΟΝ ΦΕΡΜΑΡΕΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΛΙΟΝΤΑΡΙ, ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΧΑΙΤΗ. ΝΑ ΤΑ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΣΕ ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟ, Ή ΝΑ ΑΝΑΚΗΡΥΞΟΥΜΕ ΤΗΝ ΦΥΣΗ "ΑΝΩΜΑΛΗ"?
Μα δεν διαφωνώ... ακριβώς αυτό λέω μάλιστα .
Το λιοντάρι δεν είναι γονιδιακά Gay, απλά οι θυληκές πάνε μόνο με τον αρχηγό και κάποια προσπαθούν να βγάλουν τις ορμές τους όπως μπορούν.

Δεν υπάρχουν γονιδιακά gay λιοντάρια, ούτε άνθρωποι στο 99.9% ... η ομοφυλοφιλία αποφασίζετε από τις συνθήκες, και στον άνθρωπο ιδιέτερα από πολλούς ψυχολογικούς παράγοντες.
Διάβασε το link μου πχ να δεις... αντιμετωπίζετε και προλαμβάνετε με πολλούς τρόπους, κυρίως στα πρώτα στάδια.

Lucifer
28-07-2005, 15:45
απλά οι θυληκές πάνε μόνο με τον αρχηγό

lock.-

epote
28-07-2005, 16:37
stock and two smoking barrels.

κατα πως φαινεται ειναι πιο ευκολο για ενα αδυναμο αρσενικο λιονταρι να τον φερμαρει στον αρχηγο (το δυνατο λιονταρι δηλαδη) απο οτι σε ενα τυχαιο θυλικο (που ειναι ισα με 30 κιλα πιο ελαφρι και 30 ποντους πιο μικροσωμο)

ναι it makes sense

blizard
28-07-2005, 16:49
stock and two smoking barrels.

κατα πως φαινεται ειναι πιο ευκολο για ενα αδυναμο αρσενικο λιονταρι να τον φερμαρει στον αρχηγο (το δυνατο λιονταρι δηλαδη) απο οτι σε ενα τυχαιο θυλικο (που ειναι ισα με 30 κιλα πιο ελαφρι και 30 ποντους πιο μικροσωμο)

ναι it makes sense

Καλά, μάλλον θα φταίει η ζέστη....
Δεν είπα ρε ότι τα αδύνατα την πέφτουν στον αρχηγό γιατί τον προτιμάνε από τα μικρά θηλυκά !!!!!

Ο δυνατότερος (αρχηγός - ΒΒ) παίρνει μόνος του όλες τις γκόμενες ,(1-2 φορές το χρόνο είναι εξάλλου για το καθένα και προλαβαίνει) ενώ τα υπόλοιπα αρσενικά μένουν να προσπαθούν μεταξύ τους να κάνουν τίποτα.
Το δυνατότερο από αυτά «επιβάλλετε» στα άλλα.

Πιο απλά δεν γίνεται παιδιά... η το καταλαβαίνετε τώρα, ή μην το παιδεύεται και άντε για κανά απογευματινό μπάνιο.

Lucifer
28-07-2005, 16:52
Και ο σκύλος μου ήταν bi, μάλλον θα του έπαιρνε τα θηλυκά ο αρχηγός της αγέλης.

PS: Ο σκύλος μου ήταν όντως bi. ;p

hitachi
28-07-2005, 17:17
Nεραιδα ο μαγκας?!!!!!

Τωρα για τους απανταχου gays, δεν ξερω κατα ποσο εφικτο ειναι να αποφασισει καποιος να γινει πισωγλεντης η τριβαδα απο προβολη η μοδα. Μαλλον κατι υπαρχει σαν κλιση και αναλογα τις συνθηκες πρεπει να εκδηλωνεται. [Αυτο το κατι δεν ξερω τι ειναι, αλλα εχω την εντυπωση οτι σε ελαχιστοτατες περιπτωσεις ειναι ορμονικο, διορθωστε με otherwise]Σαν εξαιρεση, ξερω περιπτωση κοπελας που μετα απο απογοητευση απο τον αντρα της, το γυρισε στις γυναικες, για να επιστρεψει περιχαρης και παλι στον αντρικο πληθυσμο. Κατι σε bi-curious.
Υπηρχε, υπαρχει και θα υπαρχει, και καπου, αν το δω απο χρηστικη αποψη, μαλλον μπορει και να ειναι τροπος της φυσης να ελεγχει τα πληθυσμιακα της επιπεδα.Μπορει.[εφοσον αποτελουν κομματι της αναποσπαστο, αλλα σε μικρα ποσοστα ανα τους αιωνες. Δεν πιστευω οτι ειναι περισσοτεροι, απλα πιο εκδηλωτικοι αναλογα τις περιστασεις και τις εποχες].
Απο την αλλη βεβαια, την υπερ-προβολη και την γκετοποιηση σε καποιους τομεις δεν τη γουσταρω. Και ουτε ειμαι και τοσο σιγουρη για το κατα ποσο καλο ειναι για ενα παιδι να μεγαλωνει σε οικογενεια με γονεις ιδιου φυλου, αλλα εκει το θεμα θελει πολυ αναλυση, το αφηνω για την ωρα καπου εδω.

[ο bliz δυναμικη επανεμφανιση παντως!]
[Μichelle κατω τα χερια απο τον Luci]

Michelle
28-07-2005, 17:18
btw κι εμένα οι γάτες μου ήταν και bi και αιμομίκρτριες γιατι η μάνα πήγαινε με την κόρη! :rofl:

PS: Αληθεια λεω!!

Michelle
28-07-2005, 17:21
Ρε παιδία γιατι δεν γίνεται ένα split? Έχουμε καταλήξει απο τους χοντρούληδες να συζητάμε για τους ομοφυλόφιλους! Νομίζω οτι θα ήταν ενδιαφέρον θέμα για σπλιτ... :/

ΥΓ: Hitachi κάτω τα χέρια απο τη Michelle! :rofl:

hitachi
28-07-2005, 17:39
Λια, χαλαρωσε...μη με μπερδευεις με τα γατια σου...[ασε που προτιμω την ειρηνη...]

Michelle
28-07-2005, 17:41
Έχεις δίκιο. Τουλάχιστον τα γατιά μου είναι γλυκούλια... :rofl:

hitachi
28-07-2005, 17:42
Just make sure they dont mess up with my biatches!
Lia, ti einai to pinelo?!!!!!

p-champ
28-07-2005, 17:43
Εγώ πάντως πιστεύω ότι ο blizard είναι κάποιος γνωστός σας και σπάει την πλάκα του :p

hitachi
28-07-2005, 17:44
o bliz ειναι η 666 παρανοικη ενσαρκωση του BB που χρησιμοποιει οταν η κινηση κοβει [λογω ινσομνια]για να μιλαει με τον εαυτο του...

Michelle
28-07-2005, 17:49
Just make sure they dont mess up with my biatches!
Lia, ti einai to pinelo?!!!!!
Ας πούμε οτι είναι αυτό που σε βοηθάει να αλείψεις την πίτα με αυγό, να ταιρίαξει και με τις ασχολίες σου η ερμηνεία, μη σου πω κάτι που δεν καταλαβαίνεις και στεναχωρηθείς. :rofl:
Αντε, καλή όρεξη! :rofl:

hitachi
28-07-2005, 17:51
Λια uber alles!!!!

Edit: Παρακληση: να μπει εικονιδιο πινελο, ειναι must, trendy etc.

^BOOMBOOM
28-07-2005, 18:22
Καλά, μάλλον θα φταίει η ζέστη....
Δεν είπα ρε ότι τα αδύνατα την πέφτουν στον αρχηγό γιατί τον προτιμάνε από τα μικρά θηλυκά !!!!!

Ο δυνατότερος (αρχηγός - ΒΒ) παίρνει μόνος του όλες τις γκόμενες ,(1-2 φορές το χρόνο είναι εξάλλου για το καθένα και προλαβαίνει) ενώ τα υπόλοιπα αρσενικά μένουν να προσπαθούν μεταξύ τους να κάνουν τίποτα.
Το δυνατότερο από αυτά «επιβάλλετε» στα άλλα.

Πιο απλά δεν γίνεται παιδιά... η το καταλαβαίνετε τώρα, ή μην το παιδεύεται και άντε για κανά απογευματινό μπάνιο.

FUCK YEAH !

p-champ
28-07-2005, 18:37
Ο δυνατότερος (αρχηγός - ΒΒ) παίρνει μόνος του όλες τις γκόμενες ,(1-2 φορές το χρόνο είναι εξάλλου για το καθένα και προλαβαίνει)

Όχι ό,τι μας συμφέρει :p

Michelle
28-07-2005, 18:39
χαχαχαααχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχα lolen :rofl:

hitachi
28-07-2005, 18:43
Bb η ντροπη αυτη πρεπει να ξεπλυθει με αιμα!

Lucifer
28-07-2005, 19:33
Τι σκατά είναι αυτή η ιστορία με το πινέλο.

hitachi
28-07-2005, 19:36
E, μα την θελεις την απαντηση σου τωρα, master:
Ας πούμε οτι είναι αυτό που σε βοηθάει να αλείψεις την πίτα με αυγό, να ταιρίαξει και με τις ασχολίες σου η ερμηνεία, μη σου πω κάτι που δεν καταλαβαίνεις και στεναχωρηθείς. :rofl:
Αντε, καλή όρεξη! :rofl:

Aν και φανταζομαι οτι για σενα το πνευμα μαλλον θα αλλαξει....:P

edit: τι θυμηθηκα τωρα...
εκεινο το τραγουδακι απο ημισκουμπρια
που καπου λεει με λενε μετζελο-θα σου μαθω το πινελο!!!!
πωωωω παει καρφι στους στιχους!

Lucifer
28-07-2005, 19:45
Τι είναι η ιστορία με το πινέλο συνουσιάζω το φελέκι μου?

Michelle
28-07-2005, 19:47
Luci η περιεργεια σκότωσε τη γάτα...

^BOOMBOOM
28-07-2005, 19:49
1-2 φορές το χρόνο απο τον ^ΒΒ είναι ΥΠΕΡ-αρκετες για οποιοδήποτε γκομενάκι :devil:

Michelle
28-07-2005, 19:51
Πάντως για να σας λύσω μια και καλή την απορία ιδου τι είναι το πινέλο (hitachi ελπίζω να έχεις ήδη φάει γιατι φοβάμαι για την ακεραιότητα του ψυγείου σου μετά απο αυτή τη φωτό):

http://www.telemarketing.gr/files/images/products/sil011.jpg

Lucifer
28-07-2005, 19:53
ΤΙ

ΕΙΝΑΙ

ΤΟ

ΠΙΝΕΛΟ?!

hitachi
28-07-2005, 19:53
Λειπει η Ειρηνη και το εχω ριξει στις σοκολατες!
Σας ευχαριστουμε Λια για τα φωτα που ριξατε στη διελευκανση και αυτου του μυστηριου.
Αλλο ενα x-file βρηκε σιγα σιγα το δρομο του! :)

Eirini
28-07-2005, 19:55
Yo! Εδώ είμαι! :bleh:

Material_Defender_1032
28-07-2005, 20:30
:rofl: :rofl:
Exo klasei sto gelio... :P
BB esi pou eisai o gamias tis geitonias, ase kamia kai gia emas... :P

Material Defender 1032

p-champ
28-07-2005, 21:15
Μην κάνετε split το topic, θα χάσει

kleidokratwr
29-07-2005, 11:05
ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΝΕΛΟ?!
Αυτά τα scroll down που κρατάνε 4 μέρες είναι της βασικής εκπαίδευσης; ΕΛΕΟΣ.

Για το θέμα με τους Gay δεν καταλάβατε τι ήθελε να πεί ο ποιητής.. Δεν έχει πρόβλημα με τους gay αλλα με το οτι πάνε να το περάσουν μόδα. Άνοιξε την τηλεόραση και πέρα απο το οτι κάθε εκπομπή/σειρά έχει και τουλάχιστον έναν gay μέσα, αν βάλεις μεσημεριανά θα τους δεις και ομαδοποιημένους..
[Ελπίζω να εννοούσες αυτό γιατί αλλιώς δίκαια σε βρίζουν :Ρ ]

Intopic now:
Χμ λοιπόν έχουμε και λέμε. Ήμουν χοντρούλης, και είμαι χοντρούλης αλλά δεν θα βρίσω τον εποτέ για την τόσο ρατσιστική συμπεριφορά του διότι έχει κάποιο δίκιο.. [ΝΑι είναι καρα-ρατσιστική]

Βέβαια αν μου τα λεγες αυτά πριν κάποιο καιρό πέρα απο το οτι θα σε έβριζα, θα σε γραφα και με την μια και το θέμα θα μπορούσε να θεωρηθεί λήξαν.

Απλά έχω μια ερώτηση: Τι είναι αυτό που σιχαίνεσαι επάνω σε εναν χοντρό;

Μπορώ να δεχτώ οτι δεν είναι και το καλύτερο θέαμα [οκ προτιμάς να βλέπεις κορμάρες] αλλα τι να κάνουμε έτσι είναι τα πράγματα. Όποιος δεν γουστάρει, δεν τα βλέπει. Ναι το ξέρω οτι κάθε μέρα που πάω παραλία οι μισοί ξερνάνε αλλα δεν μπορώ να κάνω εγώ κάτι γι αυτό. ΧΜ, όπως το ξανασκέφτομαι τώρα, μπορώ να κάνω κάτι.. να αδυνατίσω... Αλλα σε καμία περίπτωση δεν θα το κάνω επειδή με σιχαίνεται ο άλλος. Θα το κάνω για μένα και επειδή το γουστάρω εγώ, και επειδή κ@^λώνω να το κάνω ρε παιδί μου... Χέστηκα για το τι λέει ο καθένας. [Απλό δεν είναι;]

Michelle
29-07-2005, 11:19
Συγγνώμη που θα σοβαρέψω επικύνδυνα το θέμα, αλλά μερικές φορές πρέπει να τα σκεφτόμαστε και δευτερη φορά πριν αρχίσουμε και λέμε μ***κιες του στυλ "πάνε να περάσουν μόδα" και χαλάμε τη ζωή αυτών των ανθρώπων. Ελπίζω να έχετε τη δέσουσα σοβαρότητα να διαβάσετε το παρακάτω το οποίο τουλάχιστον εμένα με άγγιξε αρκετά.

Παραθέτω κάτι που είδα γραμμενο απο έναν ομοφυλόφιλο σε ένα άλλο φόρουμ και πιστευω οτι ίσως κάνει πολλους να καταλαβουν πόσο λάθος κάνουν στην κρίση τους για κάποια πράγματα:
Το gay είναι Trendy ?
Δεν ήξερα ότι είναι Trendy να ξέρεις ότι ποτέ δεν θα παντρευτείς και ότι ποτέ δεν θα έχεις ένα ποτήρι νερό από ένα συγγενή σου ή το παιδί σου μια μέρα
Δεν ήξερα ότι είναι Trendy να ξέρεις ότι πρέπει να αφήνεις το χέρι αυτού που αγαπάς μέσα στο πλήθος και μόνο κλεισμένος μέσα στο σπίτι μπορείς να πεις το Σ'αγαπώ
Δεν ήξερα ότι είναι Trendy να σου δίνουν σημασία όσο είσαι νέος όμορφος με κολλητά ρούχα και γυμνασμένο σώμα και όταν αυτά περάσουν να γυρνάς μόνος
Δεν ήξερα ότι είναι Trendy να νιώθεις τύψεις για κάτι που δεν επέλεξες να είσαι
Δεν ήξερα ότι είναι Trendy να πρέπει να πείσεις τους γύρω σου ότι δεν διαφέρεις σε τίποτα άλλο από τους υπόλοιπους ανθρώπους και ότι έχεις το ίδιο δικαίωμα στη συντροφικότητα και την αγάπη
Δεν ήξερα ότι είναι Trendy να είσαι μικρό παιδί και να σε κοροιδεύουν πχ τα παιδιά στο σχολείο και να γυρίζεις σπίτι κλαίγοντας και απορώντας γιατί
Οποιος θεωρεί ότι είναι Trendy να είσαι gay τότε είναι αυτό που λέμε "εντελώς αλλού"

Παρεπιπτόντως καλημέρα!

^BOOMBOOM
29-07-2005, 12:03
Το παραπάνω μελιστάλαχτο απόσπασμα αποδικνύει ένα πράγμα μόνο, μπορεί να είσαι gay και κομπλεξικός μαζί.

Michelle
29-07-2005, 12:05
Επίσης το παραπάνω μήνυμα σου αποδεικνύει ένα πράγμα μόνο: Οτι μπορεί να είσαι χοντρος και αναίσθητος μαζι.

^BOOMBOOM
29-07-2005, 12:21
Επίσης το παραπάνω μήνυμα σου αποδεικνύει ένα πράγμα μόνο: Οτι μπορεί να είσαι χοντρος και αναίσθητος μαζι.

Kαλύτερα χοντρός και αναίσθητος παρά βλάκας και άσχημος :hehe:

Michelle
29-07-2005, 12:23
To ένα δεν αποκλείει το άλλο my dear. Ειδικά στην περιπτωση σου βρίσκονται σε πλήρη αρμονία :rofl:

^BOOMBOOM
29-07-2005, 12:26
Καλα, γύρνα στη τρύπα σου τώρα να εξασκηθείς στο πινέλο :dildo:

Lucifer
29-07-2005, 12:27
Πωπω, αδυνατίστε, πάρτε 300 κιλά, πάρτε τον από πίσω, απλά do it with dignity γαμώ.

btw ^BB έχω βαρεθεί να συμφωνώ μαζί σου τελευταία. Θες να τα φτιάξουμε?

^BOOMBOOM
29-07-2005, 12:31
btw ^BB έχω βαρεθεί να συμφωνώ μαζί σου τελευταία. Θες να τα φτιάξουμε?

Aμα κουρευτείς :whistle:

kleidokratwr
29-07-2005, 12:32
Συγγνώμη που θα σοβαρέψω επικύνδυνα το θέμα, αλλά μερικές φορές πρέπει να τα σκεφτόμαστε και δευτερη φορά πριν αρχίσουμε και λέμε μ***κιες του στυλ "πάνε να περάσουν μόδα" και χαλάμε τη ζωή αυτών των ανθρώπων. Ελπίζω να έχετε τη δέσουσα σοβαρότητα να διαβάσετε το παρακάτω το οποίο τουλάχιστον εμένα με άγγιξε αρκετά.

Παραθέτω κάτι που είδα γραμμενο απο έναν ομοφυλόφιλο σε ένα άλλο φόρουμ και πιστευω οτι ίσως κάνει πολλους να καταλαβουν πόσο λάθος κάνουν στην κρίση τους για κάποια πράγματα:
MPLAH MPLAH MPLAH

Σορυ κιόλας αλλα μήπως έχεις καιρό να ανοίξεις τηλεόραση; Εμείς είμαστε που δεν καταλαβαίνουμε τι λέμε; ΡΕ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΑΝ ΔΕΝ ΒΓΕΙΣ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΕΠΙΣΗΜΑ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΓΚΕΙ ΔΕΝ ΠΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ.΄Είναι τυχαίο οτι δεν βλέπεις έναν κανονικό στις μεσημεριανές; [Τόλμησα να ανοίξω μετά απο καιρό και έπαθα ένα ψιλοσόκ..] Είναι τυχαίο που το νέο στυλάκι του trendy άντρα είναι το "bi"?

Επίσης έχω κάτι άλλο να σε ρωτήσω: Βλέπεις κανένα κανονικό να βγαίνει στην τηλεόραση και να δηλώνει "είμαι straight"; Δηλαδή ο gay γιατί θα πρέπει να βγεί και να μας πει οτι είναι gay? Ποιός νοιάζεται και ποιός τον ρώτησε; Και εδώ κολλάει το όλο στυλάκι με τις ατάκες που στην σπάνε [Δηλαδή: "Πάνε να το περάσουνε μόδα"] Γιατί θα πρέπει κάθε σήριαλ και κάθε εκπομπή να έχει έναν gay; Πιστεύεις οτι είναι τόσο άνετα και στην κανονική ζωή;

Δεν είναι πάντα έτσι απλά τα πράγματα. Καλός ο πόνος και η δυστυχία που έβγαζε το quote σου αλλα σου χω και εγώ άλλα 200 απο δαύτα να στα στείλω να κλαίς όλη μέρα. To κομμάτι που έβαλες είναι προσωπική άποψη ενός ανθρώπου άσχετου με την τηλεόραση. αν το γραφέ κανένας απο αυτούς που βγαίνουν στην tv, εκτός απο το οτι θα επιβεβαιωνόμουνα, θα επιβεβαίωνε και την άποψη του boomboom για το κόμπλεξ..

Lucifer
29-07-2005, 12:37
Aμα κουρευτείς :whistle:

Δεν κατάλαβα? Εγώ δλδ που σε αποδέχομαι γι' αυτό που είσαι (=ένα χοντρό, απαίσιο, αναίσθητο, μισητό, βδελυρό, αποτρόπαιο, μάλλινο, αλατισμένο μίασμα) τι είμαι? Μαλάκας είμαι? Όλο εγώ πρέπει να κάνω τις παραχωρήσεις και τις υποχωρήσεις και τις ρήσεις? Εγώ προσωπικό χώρο δεν έχω ΜΕΣΑ ΜΟΥ? :mad:

Michelle
29-07-2005, 13:45
Το θέμα κλειδοκράτορα είναι οτι επειδη ενα ελάχιστο ποσοστο των γκει (ή θα μου πεις οτι όλοι βγαίνουν στην τηλεόραση?) είναι έτσι όπως περιγράφεις καταλήγουν μερικοί να καταδικάζουν το σύνολο τους και να τους κάνουν τη ζωή τόσο δύκολη όσο περιγράφει το quote που έκανα.
Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω τι φοβόσαστε και πρέπει ντε και καλά να κρύβονται... Μην σας "κολλήσουν"? Καλό μου αυτό δεν κολλάει, δεν μπορείς να ξυπνήσεις μια μέρα και να πεις "θα μου αρέσουν οι ομόφυλοι μου"...

ΥΓ: ^ΒΒ πολύ χαίρομαι που σου τελείωσαν τα επιχειρήματα.

kleidokratwr
29-07-2005, 14:16
Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω τι φοβόσαστε και πρέπει ντε και καλά να κρύβονται... Μην σας "κολλήσουν"? Καλό μου αυτό δεν κολλάει, δεν μπορείς να ξυπνήσεις μια μέρα και να πεις "θα μου αρέσουν οι ομόφυλοι μου"...

Ok τελικά έχεις δίκιο. Και κάτι τελευταίο. Φέτος είναι της μόδας οι ρόζ μπλούζες και τα ρόζ πουκαμισάκια στους άντρες, όπως επίσης και οι σαγιονάρες. Σε κάνα δύο χρόνια που οι άντρες θα ντύνονται μικρές χάιντι και μικρό μου πόνυ για να βγούν για ποτό [και φυσικά θα χετε ξενερώσει εσείς οι γυναίκες], μην τολμήσεις και παραπονεθείς. Εδώ θα μαστε και θα σου κάνουμε quote αυτά που λεγες κάαααααααποτε. :hmmm:

btw: Ελπίζω να κατάλαβες οτι εννοούσα την επιρροή που έχουν γενικότερα στην κοινωνική συμπεριφορά και όχι το κατα πόσο μεταδίδεται η "ασθένεια" αυτή..

Michelle
29-07-2005, 14:19
Προσωπικά γενικώς δεν μου αρέσουν οι άντρες που ακολουθουν την κάθε ποαπαριά που βγαίνει στη μόδα οπότε δεν νομίζω οτι με αφορά ιδιαίτερα αυτό που λες. Επίσης αν κάποιος ντύνεται καρναβάλι επεδη το επιτάσσει η μόδα τότε δεν είναι γκέι ειναι απλά ηλίθιος και πρόβατο.

Eirini
29-07-2005, 14:36
ΥΓ: ^ΒΒ πολύ χαίρομαι που σου τελείωσαν τα επιχειρήματα.

Φσσσσσς, του την είπες τρελά και τον τάπωσες μάλλον Michelle! :takataka:

Michelle
29-07-2005, 14:44
Ειρήνη ο,τι θυμάσαι χαίρεσαι εσυ! Σε λίγο θα συμφωνέις και με τον blizard μόνο και μόνο για να νομίζεις οτι μου την λες...

ΥΓ: Και μετά λέτε εμενα κομπλεξικιά...:lol:

magma
29-07-2005, 14:50
btw: Ελπίζω να κατάλαβες οτι εννοούσα την επιρροή που έχουν γενικότερα στην κοινωνική συμπεριφορά και όχι το κατα πόσο μεταδίδεται η "ασθένεια" αυτή..

Kai oi skateades eixan kapote epirroi sto ntysimo kai tin symprifora kai i e8niki elladas eixe epirroi (meta to euro eixan kseskistei oloi na forane mplouzakia tis omadas) kai sti symperifora (opou brisoktan kapoios fwnaze synthimata :takataka: ) alla den exeis problima me ayta? :hmmm:

Eirini
29-07-2005, 14:50
Όχι οκ, δε θα καταφύγω και σε τόσο ακραία μέτρα Michelle :bleh:
Αλλά τώρα εάν εσύ δεν μπορείς να καταλάβεις τι λέει ο ^ΒΒ, sorry, αλλά περίμενε τα chip για τον ανθρώπινο εγκέφαλο.

Michelle
29-07-2005, 14:54
Απ'οτι φαίνεται μάλλον εσύ δεν μπορείς να ξεχωρίσεις οτι ο ^ΒΒ επειδή δεν έχει πλέον επιχειρήματα προσπαθεί να με προσβάλλει για να έχει την τελευταία λέξη. Τώρα αν έσυ αυτό το θεωρείς επιχείρημα οκ θα ακολουθήσω την ίδια μέθοδο:
Είσαι ηλίθια αντε πήγαινε να κρυφτείς στο ψυγείο σου μπας και χαρείς λίγο (για να είμαστε και εντός θέματος)
Φοβερό επιχείρημα εεε? Σε τάπωσα τώρα εεεε? :takataka:

hitachi
29-07-2005, 14:56
Μπα...ειναι μαλλον η περιπτωση που επειδη το επιχειρημα ειναι ματαιο και το χει κουρασει, δινει τοπο στην οργη και χαμογελα με την καταντια..:p

Eirini
29-07-2005, 15:00
Με πλήγωσες! :weep: Vanilla caramel brownies ή midnight cookies? :ermm:

Michelle
29-07-2005, 15:01
Ειρήνη και hitachi ειλικρινά απορώ, δεν βαρεθήκατε επιτέλους να ξεκατινιαζόμαστε? Αν ο σκοπός σας είναι να μην ξαναγράψω εδώ πείτε το ευθέως και ειλικρινά δεν πρόκειται να ξαναπατήσω στη σελίδα. Ενα απλό delete απο τα bookmarks είναι.

hitachi
29-07-2005, 15:04
το επομενο thread παει για poll, να μεινω η να φυγω?
να ζησω η να πεθανω, σ'ενα φλαμενγκο επανω...ματια μου! λαλαλαλαλαλ

Michelle
29-07-2005, 15:07
Απλά δεν έχει νόημα να συμμετέχω κάπου που a priori είμαι ανεπιθύμητη.
Αλήθεια, αν το φόρουμ το φτιάξατε για να συμμετέχει μόνο η ομάδα απο το ινσομνια τότε γιατί επιτρέψατε τις εγγραφές?

Eirini
29-07-2005, 15:10
Ρε Michelle, έλεος! Τι γκρίνια είναι αυτή??? Και ποιός σου είπε να φύγεις και θίχτηκες τώρα? Ε?

^BOOMBOOM
29-07-2005, 15:11
Παρακαλώ μείνετε στο θέμα.

Pablo_Hasan
29-07-2005, 15:14
να ζησω η να πεθανω, σ'ενα φλαμενγκο επανω...ματια μου!swsth, ki allh malakia stixos :)

Lucifer
29-07-2005, 17:09
Michelle μην φύγεις. Εγώ θέλω να μείνεις και με ευχαριστεί που είσαι εδώ.

kleidokratwr
29-07-2005, 21:19
Ψιτ κουλάρετε ρε. Λες και έχετε τίποτα να χωρίσετε, λες και θα γνωριστείτε και ποτέ απο κοντά. Κούλαρετε και τραβάτε για κανα πλάτσα πλούτσα στην ανάγκη. Έλεος.

Pablo_Hasan
29-07-2005, 21:26
ama den tsakw8eis pio prin, to platsa ploutsa den exei gousto...

Michelle
29-07-2005, 21:49
Kleidokratwr μόλις γύρισα απο "πλάτσα πλούτσα" και όντως it feels better :D

Lucifer βάζε και κανένα emoticon δίπλα να ξέρω αν το λες ειρωνικά (το πιθανότερο) ή όχι (ποιος φούρνος γκρεμίστηκε? :unsure:)...Βέβαια υπάρχει η τρίτη εκδοχή οτι κάποιος σου έκλεψε τον κωδικό και άρχισε να ποστάρει με το νικ σου για να σου χαλάσει το ιματζ :bleh:

Eirini με τον τρόπο σας, κυρίως εσύ, η hitachi και ο ^ΒΒ αυτό μου δείχνετε. Ε αμα όντως έχω καταλάβει καλά να έχετε τα κότσια να το πείτε και ξεκάθαρα και τότε, θα σας κάνω τη χάρη.

Πάντως η πρόταση μου είναι ανοιχτή... Αν μου πείτε στα ίσια να φύγω και δεν ξαναπατάω...

goodnight! 8)

Lucifer
29-07-2005, 21:54
Michelle το λέω απόλυτα σοβαρά. Θέλω να μείνεις.
Απλά μην κάνεις το λάθος να εικάσεις πως το θέλω επειδή σε συμπαθώ.

Eirini
29-07-2005, 21:55
Michelle, έχω κάτι κότσια στα πόδια, τι να κάνω? :bleh:
Ρε Michelle, έλεος γιατί να θέλω να φύγεις??? Χωράφι μου είναι????

Michelle
29-07-2005, 21:59
Lucifer τώρα συννενοούμαστε! Είπα κι εγώ!

Ειρήνη δεν χρειάζεται να είναι χωράφι σου. Το να είμαι ανεπιθήμητη σε περισσότερα του ενός ατόμου εδώ μέσα και στην καλύτερη αδιάφορη για τα υπόλοιπα είναι ένας καλός λόγος, don't you think?

Eirini
29-07-2005, 22:01
ΟΧΙ. Σιγά μην κάνεις poll κι εσύ ρε Michelle.

hitachi
29-07-2005, 22:02
Κι απο μενα, ενα : να μεινεις, ανεξαρτητα απο το πως εγω η ο οποιοσδηποτε αλλος νιωθει για σενα.
Αν αισθανεσαι εσυ οτι υπαρχει καποιος λογος συμμετοχης σου σε αυτο το χωρο μεινε.
Τα κριτηρια και η αποφαση ειναι δικη σου υποθεση.

Michelle
29-07-2005, 22:11
Ειρήνη μην ανησυχείς δεν πρόκειται να κάνω poll, imho είναι ξεφτίλα.

hitachi μπορεί να μην γράφω και πολύ πλέον αλλά όταν βλέπω ένα ενδιαφέρον θρεντ θέλω να απαντήσω, αυτός είναι για μένα ο λόγος συμμετοχής μου εδώ. Αλλά γενικά στη ζωή μου έχω την συνήθεια όταν βλέπω οτι είμαι ανεπιθύμητη κι ότι ο,τι και να κάνω δεν πρόκειται να αλλάξουν γνώμη για μένα έχω τη συνήθεια να φευγω. Απλά ρώτησα γιατι σε αυτό το φόρουμ τόσες φορές ειπώνονται πράγματα στην πλάκα που εγώ επειδη δεν έχω συνηθίσει αυτό το είδος χιούμορ δεν ξέρω μερικές φορές να ξεχωρίσω αν ισχύουν ή όχι...αν ήμουν σίγουρη ότι όσα ειπώνονται για μένα δεν είναι στην πλάκα δεν θα είχα ξαναπατήσει εδώ...
Άλλωστε απ'οτι έχω καταλάβει είστε μια αρκετά κλειστή παρέα εδώ, που αποτελείται απο όσους γνωρίζονταν μεταξύ τους απο πριν, ή έστω απο τις πρώτες μέρες του φόρουμ, και έναν "καινούριο" δεν τον δέχεστε και τόσο έυκολα, ειδικά όταν δεν έχει την ίδια αίσθηση του χιούμορ που έχετε συνηθίσει μεταξύ σας...

Τεσπα, σορρυ για το μεγαλούτσικο ποστ, αλλά δεν μου αρέσει να έχω αντιπάθειες, ακόμα και με άτομα που δεν έχω δει απο κοντά, είναι η χειρότερη μου.:shutup:

hitachi
29-07-2005, 22:13
can't keep them all satisfied michelle...you're a big girl now, should have known better ;)

Lucifer
29-07-2005, 22:13
Νταξ, τέρμα τώρα ;p

Michelle
29-07-2005, 22:15
Σορρυ hitachi αλλά μερικές φορές όσο και να κάνω πλάκα είμαι και λίγο ευαίσθητη και με πειράζει...
Τέσπα σορρυ για τα οφφ-τοπικ που ξεκίνησα, ας τα σταματήσουμε εδώ.
Όποιος θέλει τόσο πολύ να σταματήσει να βλέπει μηνύμστα της Michelle εδώ μέσα, ας μου στείλει ένα pm...

Dakonblackblade
30-07-2005, 04:48
Epeidi trollaro tesseris kai misi to proi kai siga mi katso na diavaso olo to thread exo na po ta eksis.Giati oloi theloun oloi oi ypoloipoi na miasoun me ta moutra tous?Eisai xontros?Ok no problem.Leptos?Whatever.gay?Ama de to mathei o pateras sou mia xara eisai.Stin teliki mipos kolan kanena kmia arrostia?Kai stin teliki an ypothesoume oti oloi px. itan stylakia kai grammomenoi ,pia tha itan i tyxi ton paxoulon?To zeygaroma me vodia i kati paremferes?Teppa epote exo na po oti ayto pou egrapses miazei gia xeiroteri mpourda apoti grafo ego sinithos i apoti grapsane oi alloi parakato.

epote
30-07-2005, 06:15
Epeidi trollaro tesseris kai misi to proi kai siga mi katso na diavaso olo to thread exo na po ta eksis.

nai eprepe na diavaseis olo to thread

stathispap
30-07-2005, 07:10
Τς τς τς... Καλα ρε, ειπα κι εγω να λειψω μερικους μηνες να απεξαρτηθω και εδω μεσα το γ@μησατε και ψοφησε... Παντως χαιρομαι να βλεπω γνωστα προσωπα :D Αλλωστε, στο internet καθρεφτιζεται με σχεδον απολυτη ακριβεια η κοινωνικη κατασταση: Ενα χωριο ολη η Ελλαδα, ενα χωριο και το internet της... (Michellουκο για σενα λεω :P )

Λεπον...
@epote: Καλα τα λες ρε συ, αλλα εισαι υπερβολικος... Δεν θα διαφωνησω με το κομματι της αηδιας, και οσο κι αν πιστευουμε στην ελευθερια των επιλογων, υπαρχει και κατι που λεγεται "αισθητικη". Και ναι ρε gamotten, δεν μπορω να μπαινω στο αστικο και να ειναι εκει μεσα ο ελεφας, να καταλαμβανει χωρο για 4, και απο πανω να ειναι στουπι στον ιδρωτα λογω παχους, να βρωμαει χειροτερα κι απο δημοσιες τουαλετες, και να αντιδρα κι απο πανω σε καθε τι που triggαρει τα συμπλεγματα που κουβαλαει μαζι με τα, και εξ'αιτιας των πολλων κιλων του!
Ή ακομα χειροτερα:
Η ορκα, που μπαινει με βαζελινη μεσα στο Seicento, που τα βυζζζζζζζζ(μπιπ) της ξεχυνονται αναμεσα στα πλαστικα του τιμονιου, που για να αλλαξει ταχυτητες πρεπει να κανει ζογκλεριστικα κολπα........... Αυτη ρε ειναι επικινδυνη για τη δημοσια ασφαλεια!!! Πανω απο 10 φορες κινδυνεψα να παθω ατυχημα με το scooter εξ' αιτιας της εκαστοτε ορκας! Και οταν αρχιζω τα γ@μωσταυρα και τις χριστοπαναγιες το παιζει και θιγμενη! Το κερατο μου μεσα....

Αλλα ειπαμε: Η αληθεια ειναι πολυσυλλεκτικη! Δεν βρισκεται "καπου στη μεση" οπως λανθασμενα λεγεται, αλλα βρισκεται παντου. Καθε κομματι της διανοησης, ακομα και της δια-ανοησιας, κρυβει ενα ιχνος αληθειας. Οταν μιλαμε για "καπου στη μεση" τοτε παιρνουμε απλα το μεσο ορο των αληθειων, και αυτο που προκυπτει ειναι ασυμβατο με ολα τα κομματια του...
So, η δικη μου αισθητικη VS των επιλογων του συνανθρωπου... Αν ρωτησεις "ποιος κερδιζει", εχεις αυτοματα χασει το παιχνιδι. Οχι το παιχνιδι Χ VS Υ, αλλα το παιχνιδι της αξιοπρεπειας στη ζωη σου :(

Παντως, αν σε θαυμαζω φιλε epote για κατι, ειναι που καταφερες και αποχοντροποιηθηκες! Δεν ειναι λιγο... Εχω κι εγω φιλους και ξερω ποσο ασχημο ειναι...

Ετσι για την ιστορια, και για οσους δεν με ξερουν απο κοντα, εγω ειμαι το αντιθετο του υπερβαρου, ας πουμε "υποβαρος"... Ειμαι 1.65 (νομιζω δηλαδη) και ταλαντευομαι αναμεσα στα 55 και στα 60 κιλα...

Blizard αγορι μου... Την τελευταια φορα που επιχειρησαμε να συζητησουμε πανω σε κατι, τραβουσα τα μαλλια μου... Βεβαια, τοτε ειχα δικαιολογια, ηταν κοντα και ηθελα να τα μακρυνω. Τωρα ομως που τα καταφερα και τα μακρυνα, δεν θα σου κανω τη χαρη να τα τραβηξω, πρωτον γιατι μου αρκει μεχρι εδω το μεγεθος τους, και δευτερον γιατι εχω περισσοτερες πιθανοτητες να μου πεσουν, και σιγα μη μεινω εγω φαλακρος για 1 μαλακια (διοτι μία ειναι η μαλακια, απλως την εκτοξευεις σε δοσεις...)

Μια καπως πιο επιστημονικοφανης αναλυση, θα διεκρινε 3 περιπτωσεις ομοφυλοφιλιας:
1) Γονιδιακη (οπου συνηθως η τεστοστερονη εκκρινεται σε μικρες ποσοτητες)
2) Ψυχολογικη (η οποία θεωρειται ενα ειδος ψυχικης διαταραχης, και οφειλεται σε τραυματικες παιδικες ή/και εφηβικες εμπειριες, βλεπε Καβαφης)
3) Κατ' επιλογην (καμια ψυχοπαθολογικη αιτια, απλα μερος του συστηματος επιλογων... Συνηθως η συγκεκριμενη περιπτωση παρουσιαζεται με τη μορφη αμφιφιλοφιλιας)

Αλλα δεν θα την κανω (την επιστημονικοφανη αναλυση).
Γιατι (1) δεν με απασχολει, και (2) διαφωνω με τετοιες αναλυσεις.
Τελικα το πραγμα αναγεται σε κατι πολυ μεγαλυτερο, πολυ ανωτερο, σε θεμα που εχει να κανει με τον πολιτισμο, την αξιοπρεπεια...

Το πού μπορει να οφειλεται η ομοφυλοφιλια λοιπον το αφηνουμε στην απ' εξω. Μιλωντας για το αποτελεσμα:
Εισαι σε θεση να αποδεχτεις εναν ανθρωπο που απλα και μονο ειναι διαφορετικος απο σενα?

Εκει κρυβεται η μαγεια: Στην αποδοχη. Στην μη-απορριψη. Και ισως εδω θα διαφωνησω σε ενα βαθμο με το φιλτατο epote...

Σορυ κιόλας αλλα μήπως έχεις καιρό να ανοίξεις τηλεόραση; Εμείς είμαστε που δεν καταλαβαίνουμε τι λέμε; ΡΕ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΑΝ ΔΕΝ ΒΓΕΙΣ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΕΠΙΣΗΜΑ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΓΚΕΙ ΔΕΝ ΠΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ.?Είναι τυχαίο οτι δεν βλέπεις έναν κανονικό στις μεσημεριανές; [Τόλμησα να ανοίξω μετά απο καιρό και έπαθα ένα ψιλοσόκ..] Είναι τυχαίο που το νέο στυλάκι του trendy άντρα είναι το "bi"?

Επίσης έχω κάτι άλλο να σε ρωτήσω: Βλέπεις κανένα κανονικό να βγαίνει στην τηλεόραση και να δηλώνει "είμαι straight"; Δηλαδή ο gay γιατί θα πρέπει να βγεί και να μας πει οτι είναι gay? Ποιός νοιάζεται και ποιός τον ρώτησε; Και εδώ κολλάει το όλο στυλάκι με τις ατάκες που στην σπάνε [Δηλαδή: "Πάνε να το περάσουνε μόδα"] Γιατί θα πρέπει κάθε σήριαλ και κάθε εκπομπή να έχει έναν gay; Πιστεύεις οτι είναι τόσο άνετα και στην κανονική ζωή;

Και επειδη τωρα τελευταια βριζομαι σε αλλα fora και εχω καιρο να τα χωσω σε καποιον εδω:

Ε φυσικα, αν ολος ο κοσμος σου περιστρεφεται γυρω απο την τηλεοραση σου, ειναι λογικο να εισαι αηδιασμενος!!! Με ολες τις πούστρες: Και τις gay και τις straight!
Σκεψου: Ολες οι ενστασεις σου στις 3 αυτες παραγραφους αναφερονται στην τηλεοραση και (για το ονομα του Δια) στα μεσημεριανα εκτρωματα!!!
Εκτος αν νομιζεις πως αυτη η "κυριαρχια" των gay παρατηρειται και στο δημοσιο, οποτε πρεπει μαλλον να το κοιταξεις, γιατι υπαρχει η λεγομενη "ομοφοβια", που ειναι πολυ ασχημη ψυχικη νοσος, ιδιως οταν παιρνει διαστασης μανιοκαταδιωξης!!!

Συγχωρεσε με γι' αυτο που θα πω, αλλα τετοιες δηλωσεις ειναι επικινδυνες... Επικινδυνες για σενα. Δυστυχως, φανερωνουν δειγμα πολιτισμου, και ειμαι σιγουρος οτι η κουλτουρα σου δεν περιοριζεται στη Λαμπιρη, στην Τατιανα και στη Βασια Λοη (ΜΩΡΟ ΜΟΥ Σ' ΑΓΑΠΩ!!! Μ' ΕΧΕΙ ΤΡΕΛΑΝΕΙ Η ΜΥΤΟΥΛΑ ΣΟΥ!!! :D )

Διευκρινιση για τη λεξη "πούστρες": Μου αρεσει να ξεχωριζω τους ομοφυλοφιλους απο τις πούστρες/πουστάρες. Δεν ειναι το ιδιο.
Μιλωντας για ομοφυλοφιλους, αναφερομαι σε ανθρωπους που επιλεγουν σεξουαλικους και ερωτικους συντροφους του ιδιου φυλου.
Μιλωντας για πούστρες, αναφερομαι σε ολες εκεινες τις κραγμενες, τις τελειωμενες αδερφαρες που οταν τους/τις βλεπεις θαρρεις πως η ομοφυλοφιλικη τους επιλογη ειναι το μεγαλυτερο πραγμα που μπορει να καταφερει καποιος στη ζωη του. Να τονισω ομως οτι οι πουστρες με αηδιαζουν οσο ακριβως με αηδιαζουν και οι "γαμιαδες", ουτε λιγοτερο ουτε περισσοτερο.
Επισης, μην μπερδευετε την ετεροφυλοφιλια με τον ανδρισμο. Ενας καλος μου φιλος ειναι ομοφυλοφιλος, και ειναι πολυ πιο αντρας απο κατι αλλες ετεροφυλοφιλικες πουστρες που ξερω!

Αλλα επειδης ξεφυγα παλι, φιλε κλειδοκρατορα (που μεταφραζεται keymaster, και στο αντιθετο των greeklish γραφεται "κιμαστερ", και λογω παρηχησης ακουγεται "κοιμαστε") ασε στην ακρη την τηλεοραση. Ζησε στον πραγματικο κοσμο. Γιατι στην τηλεοραση δεν πανε μπροστα μονο οι ομοφυλοφιλοι. Στην τηλεοραση πανε μπροστα οσοι "τον παιρνουν" ασυστολα, ειτε αντρες, ειτε γυναικες! Ενας σοβαρος, αξιοπρεπης και μονογαμικος ομοφυλοφιλος εχει τις ιδιες ακριβως πιθανοητες να κανει καριερα στην TV με σενα, ισως και λιγοτερες γιατι θα τους "χαλασει την πιατσα".

Ok τελικά έχεις δίκιο. Και κάτι τελευταίο. Φέτος είναι της μόδας οι ρόζ μπλούζες και τα ρόζ πουκαμισάκια στους άντρες, όπως επίσης και οι σαγιονάρες. Σε κάνα δύο χρόνια που οι άντρες θα ντύνονται μικρές χάιντι και μικρό μου πόνυ για να βγούν για ποτό [και φυσικά θα χετε ξενερώσει εσείς οι γυναίκες], μην τολμήσεις και παραπονεθείς. Εδώ θα μαστε και θα σου κάνουμε quote αυτά που λεγες κάαααααααποτε. :hmmm:

Και παλι...
Δηλαδη ρε αγορι μου ο κοσμος σου ολος ειναι κλεισμενος μεσα στο κλουβι της μοδας? Κι εμενα μου τη σπαει η ροζ-οκατασταση, το ροζ ειναι ενα απο τα χρωματα που αντιπαθω... Και ξερεις τι εκανα? Πηγα σε αλλο μαγαζι!!! Ναι ναι, το σκεφτηκα, ειμαι πανεξυπνος βλεπεις, ευφυεστατος!!!
Δεν μπορω να σε καταλαβω...

Ειτε σου αρεσει ειτε οχι, αυτη ειναι η "μοδα". Θελεις να κανουμε συζητηση για τη μοδα? Γουσταρω τρελα! Εχω κατι καινουργιες σκεψεις τωρα τελευταια, θα τις ανεβασω στο blog μου (οταν με το καλο το παρω αποφαση να το ανεβασω) Αλλα, δεν καταλαβαινω, σε τι αποσκοπει μια τετοια σταση οπως η δικια σου?
Η "μοδα" δεν επιβαλλεται. Αν δε γουσταρεις, φορας κατι αλλο.

Απο τα λογια σου ξεπηδα κατι πολυ επικινδυνο, τουλαχιστον εγω σε αυτο το συμπερασμα καταληγω, και μακαρι να κανω λαθος: Δηλαδη οχι μονο απορριπτεις την επικρατουσα μοδα, οχι μονο δεν την ακολουθεις, αλλα θελεις να επιβαλεις και στους αλλους να κανουν το ιδιο?????????????

Και κατι τελευταιο για σενα:
Εγω ροζ πουκαμισα δεν φοραω.
Αλλά,
αν μια γυναικα με επιλεξει για τα ροζ πουκαμισα που δεν φοραω,
τοτε δεν νομιζω πως αξιζει να ειμαι μαζι της.

Michelle
ειδες που τελικα οντως ειμαστε ενα μικρο χωριο? (Θυμησου ενα pm που σου ειχα στειλει στο αλλο forum, τοτε που βριζομασταν :P) Ακομα και εκτος σχολης, ολοι στα ιδια μερη συχναζουμε πανω-κατω!

Το κομματακι που παρεθεσες πιο πανω ειναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ! Μπραβο :)

Τα λεμε στο αλλο forum :P

^BOOMBOOM
30-07-2005, 12:06
Για όσους δεν με εννόησαν σχολιάζω πιο αναλητικά το συμπίλημα κόμπλεξ που εδώθει πιο πρίν:

Το gay είναι Trendy ?
Δεν ήξερα ότι είναι Trendy να ξέρεις ότι ποτέ δεν θα παντρευτείς και ότι ποτέ δεν θα έχεις ένα ποτήρι νερό από ένα συγγενή σου ή το παιδί σου μια μέρα

Aν σε "αποκυρήξουν" οι συγγενείς τότε ή είναι αυτοί προβληματικοί ή εσύ, στην περίπτωση αυτή το πρόβλημα μεταφράζεται όχι στο αν είναι κάποιος gay αλλα στο αν έχει συγγενείς ή αν λόγω της συμπεριφοράς του προς αυτούς τους αναγκάζει να τον απωθήσουν.

Δεν ήξερα ότι είναι Trendy να ξέρεις ότι πρέπει να αφήνεις το χέρι αυτού που αγαπάς μέσα στο πλήθος και μόνο κλεισμένος μέσα στο σπίτι μπορείς να πεις το Σ'αγαπώ

Και πάλι εδω το πρόβλημα είναι πως κάποιος/α ΝΤΡΕΠΕΤΑΙ να δείξει δημοσίως τα αισθήματά του. Τι σχέση έχει αν είναι gay? Και πάλι το θέμα ανάγεται σε ασχέτο με την ομοφυλλοφιλία πρόβλημα.

Δεν ήξερα ότι είναι Trendy να σου δίνουν σημασία όσο είσαι νέος όμορφος με κολλητά ρούχα και γυμνασμένο σώμα και όταν αυτά περάσουν να γυρνάς μόνος

Ενω αν δεν ήσουνα gay θα σου "έδιναν σημασία" ακόμα και αν περάσουν τα νιάτα??? Αν βασίζεις την γοητεία σου καθαρά και μόνο στην εμφάνιση δεν έχει σημασία αν είσαι straight ή gay, κάποια στιγμή θα μείνεις μόνος σου, όταν τα νειάτα και η ομορφάδα σε εγκαταλείψουν.

Αν νοιώθεις τύτψεις για κάποια αβλαβή σεξουαλική προτίμισή σου τότε έχεις σοβαρό ψυχολογικό πρόβλημα, δεν φταίει το οτι είσαι gay αλλα το οτι είσαι ψυχολογικά ασθενής.

Δεν ήξερα ότι είναι Trendy να πρέπει να πείσεις τους γύρω σου ότι δεν διαφέρεις σε τίποτα άλλο από τους υπόλοιπους ανθρώπους και ότι έχεις το ίδιο δικαίωμα στη συντροφικότητα και την αγάπη

Οπως και πιο πάνω έτσι και εδώ αν δεν καταφέρεις να τους πείσεις τότε μάλλον είναι βλαμμένοι οπότε τους γράφεις στα @@ ή στο ****σου και συνεχίζεις τη ζωή σου. Επίσης και εδω το θέμα δεν είναι αν είσαι gay αλλα το πόσο προβληματικοί είναι οι "γύρω" σου.

Δεν ήξερα ότι είναι Trendy να είσαι μικρό παιδί και να σε κοροιδεύουν πχ τα παιδιά στο σχολείο και να γυρίζεις σπίτι κλαίγοντας και απορώντας γιατί

Τα παιδιά είναι πιο σκληρά απο τους μεγάλους επειδή συνήθως λένε ότι τους έρχεται στο κεφάλι χωρίς να υπολογίζουν συνέπειες ή να κάνουν "πολιτική". Οταν φτάσει όμως ένα παιδί σε ηλικία που αναρωτιέται για τη σεξουαλικότητά του είναι αρκετά μεγάλο ωστε να μπορεί να καταλάβει ποιος είνια και πως πρέπει να αντιμετωπίζει αλλα και να αντιμετωπίζεται.

Οποιος θεωρεί ότι είναι Trendy να είσαι gay τότε είναι αυτό που λέμε "εντελώς αλλού"

Ολα τα προβλήματα που αντιμετώπισε ο φίλος μας για να αντικρούσει το trendy της υπόθεσης ανάγονται σε άσχετους με τις σεξουαλικές του προτιμίσεις παράγοντες. Ουσιαστικά αυτός ΝΤΡΕΠΕΤΑΙ για αυτό που είναι οπότε ανοίγει την πόρτα σε όσους κακεντρεχείς θέλουν να τον βλάψουν.

Συμπέρασμα, όπως είπα και πρίν, δε σημαίνει πως το να είσαι gay σε απαλάσει απο το να είσαι κομπλεξικός, απόδειξη το εν λόγω κειμενάκι.

ΥΟ.

kleidokratwr
30-07-2005, 12:10
α) Θα κάνει κανείς εκείνο το split που λέγαμε στο θέμα;

β) Sorry κιόλας αλλα δεν έχεις πετύχει κανένα μη-χοντρό που να οδηγάει άτσαλα, να είναι κολλημένος στο τιμόνι, να κάθεται στραβά στο λεοφορείο ή να βρωμάει; Μην λέμε οτι μαλακια μας κατέβει.. Ολα αυτά που ανέφερες ΔΕΝ είναι αποκλειστικο προνόμιο των χοντρών. Απλά για κάποιο λόγο που αδυνατώ να καταλάβω τα βρίσκεις μόνο στους χοντρούς.

γ) Χμμμμ, διάβασες αυτά που έγραψα; Τα ξαναδιάβασες; Σιγουρεύτηκες οτι κατάλαβες αυτά που γράφω;

Ε φυσικα, αν ολος ο κοσμος σου περιστρεφεται γυρω απο την τηλεοραση σου, ειναι λογικο να εισαι αηδιασμενος!!! Με ολες τις πούστρες: Και τις gay και τις straight!

Λοιπόν για την αναφορά σου με την tv και τον ρόλο της στην ζωή μου, νομίζω το ανέφερα εδώ.
Σορυ κιόλας αλλα μήπως έχεις καιρό να ανοίξεις τηλεόραση; Εμείς είμαστε που δεν καταλαβαίνουμε τι λέμε; ΡΕ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΑΝ ΔΕΝ ΒΓΕΙΣ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΕΠΙΣΗΜΑ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΓΚΕΙ ΔΕΝ ΠΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ.?Είναι τυχαίο οτι δεν βλέπεις έναν κανονικό στις μεσημεριανές; [Τόλμησα να ανοίξω μετά απο καιρό και έπαθα ένα ψιλοσόκ..]

Αλλα επειδης ξεφυγα παλι, φιλε κλειδοκρατορα (που μεταφραζεται keymaster, και στο αντιθετο των greeklish γραφεται "κιμαστερ", και λογω παρηχησης ακουγεται "κοιμαστε") ασε στην ακρη την τηλεοραση. Ζησε στον πραγματικο κοσμο. Γιατι στην τηλεοραση δεν πανε μπροστα μονο οι ομοφυλοφιλοι.

Κοίτα αποπάνω. Μην τα ξαναγράφω..

Δηλαδη ρε αγορι μου ο κοσμος σου ολος ειναι κλεισμενος μεσα στο κλουβι της μοδας? ..

Κάτσε γιατι εσυ τρέχεις. Απο ποιο σημείο ακριβώς κατάλαβες οτ είμαι κολλημένος με την μόδα. Σε ποιο σημείο ανέφεραοτι ακολουθώ την μόδα.; Αν ενδιαφέρεσαi, οχι δεν είχα, ούτε έχω και μάλλον ούτε θα έχω ποτέ σχέση. Είμαι ένας untrendy assh0le :D

Απο τα λογια σου ξεπηδα κατι πολυ επικινδυνο, τουλαχιστον εγω σε αυτο το συμπερασμα καταληγω, και μακαρι να κανω λαθος: Δηλαδη οχι μονο απορριπτεις την επικρατουσα μοδα, οχι μονο δεν την ακολουθεις, αλλα θελεις να επιβαλεις και στους αλλους να κανουν το ιδιο?????????????

Ή εχεις μαντικές ικανότητες [και σε μερικά χρόνια θα ξεκινήσω κίνημα μόδας δικό μου] ή είσαι επικίνδυνος...
Επαναλαμβάνω: Που είναι το σημείο που παροτρείνω κάποιον να ακολουθήσει την μόδα; Επειδή ανέφερα οτι το Ροζάκι είναι κακόγουστο;

Κι εμενα μου τη σπαει η ροζ-οκατασταση, το ροζ ειναι ενα απο τα χρωματα που αντιπαθω... Και ξερεις τι εκανα? Πηγα σε αλλο μαγαζι!!! Ναι ναι, το σκεφτηκα, ειμαι πανεξυπνος βλεπεις, ευφυεστατος!!!
Δεν μπορω να σε καταλαβω.

Ούτε εγώ μπορώ να καταλάβω.. Μήπως πήγες σε κανένα hiphopομάγαζο, ή σε κάνα μεταλάδικο και δεν το πήρες χαμπάρι;

Ειτε σου αρεσει ειτε οχι, αυτη ειναι η "μοδα". Θελεις να κανουμε συζητηση για τη μοδα? Γουσταρω τρελα! Εχω κατι καινουργιες σκεψεις τωρα τελευταια, θα τις ανεβασω στο blog μου (οταν με το καλο το παρω αποφαση να το ανεβασω) Αλλα, δεν καταλαβαινω, σε τι αποσκοπει μια τετοια σταση οπως η δικια σου?

Δεν αποσκοπεί πουθενά. Ειδικά απο τη στιγμή που υπάρχουν άνθρωποι που μισο-διαβάζουν τα πόστ μου και ξεκινάνε να ρίχνουν μπουρλώτα με τα ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΑΥΘΑΙΡΕΤΑ συμπεράσματα...

Η "μοδα" δεν επιβαλλεται. Αν δε γουσταρεις, φορας κατι αλλο.

Γι αυτό -αν και είμαι ένας untrendy [αντίθετο του τρέντης]- δεν με πείθεις. Αυτό χωράει 10 topic Μόνο του.

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τους gay γενικότερα. Ελπίζω να μην χρειαστεί να το ξαναπώ ακόμα μια φορά και να το καταλάβετε με την δεύτερη.. [Στην τρίτη καίγεστε.]

Kai oi skateades eixan kapote epirroi sto ntysimo kai tin symprifora kai i e8niki elladas eixe epirroi (meta to euro eixan kseskistei oloi na forane mplouzakia tis omadas) kai sti symperifora (opou brisoktan kapoios fwnaze synthimata ) alla den exeis problima me ayta?
Φυσικά και έχω. Τι θα πρεπε να κάνω δηλαδή; Να ξεκινήσω να χώνω για οτιδήποτε διαφωνώ; Δεν νομίζεις οτι βγήκαμε αρκετά οφτόπικ ήδη;

^BOOMBOOM
30-07-2005, 12:21
Το τόπικ καλύτερα να μείνει ενωμένο κατα τη γνώμη μου, υα θέματα που θίγει (παχύσαρκοι και gay) μοιάζουν έτσι όπως θίγονται εδώ.

ΥΓ. michelle σαν moderator δε μπορώ να σου πώ να φύγεις, αν συνέτρεχε λόγος θα σου έριχνα κατ'ευθείαν ban, σαν ^BB όμως σου προτείνω να εξαφανιστείς και να γυρίσεις στην τρύπα σου.

hitachi
30-07-2005, 13:04
Εκεινο που με ενοχλει με κειμενακια για τους gay οπως αυτο που αναφερθηκε παραπανω και αναλυθηκε και απο ΒΒ, ειναι το μελο, το δακρυβρεχτο και η αυτολυπηση που εμπεριεχουν. Στην προκειμενη το ατομο περιχαρακωνεται απο μονο του και ειναι σαν να αντλει μια κρυφη ηδονη απο το εγω εναντια στον κακο κοσμο που δε με θελει, ειναι σαν μια self fulfilled prophecy.
Συμφωνοι, δεν ειναι ουτε για λιθοβολισμο, ουτε για αποκλεισμο. Και ειμαι βεβαιη, οτι οταν καποιος σεβεται τον εαυτο του, δεν καταληγει σε ακραιες εκφρασεις που τον εξευτελιζουν και τον περιθωριοποιουν απο μονες τους.

Οπως ο stathispap κανω κι εγω τη διακριση, αναμεσα σε ομοφυλοφιλο και πουσταρα, αναμεσα σε ομοφυλοφιλη και butch.
Eχω ερθει σε επαφη και με τις δυο περιπτωσεις. Οχι, προς χαρην κοινωνικου η προσωπικου πειραματος, ουτε για να το παιξω απελευθερωμενο πνευμα. Εκ των πραγματων, στη χωρα που ζω, και σε καποιους χωρους καλλιτεχνικους και επαγγελματικους που εχω κινηθει, εκ των πραγματων ερχομαι σε επαφη.
Και εχω να πω τα εξης:

Οχι, δεν γουσταρω την αδερφαρα που ο κοσμος ολος κινειται γυρω απο το βρακακι της, που οταν συστηνεται δεν εχει ονομα, αλλα ειναι gay, και αναγεται αυτοκλητα σε εκπροσωπο ολου του αδερφατου σε οποιο μερος εμφανιζεται. Οχι, δεν δεχομαι συμβουλες απο gay στυλιστα/σχεδιαστη γιατι ειναι gay και αυτοματως πρεπει να ξερει[γαμω τα στερεοτυπα], αλλα γιατι μπορει απλα να ξερει να κανει καλα τη δουλεια του οπως ο οποιοσδηποτε στυλιστας/σχεδιαστης, ανεξαρτητως σεξουαλικοτητας. Οχι, δεν δεχομαι συμβουλες για αντρες απο gay, γιατι εκ των πραγματων απευθυνομαστε σε διαφορετικο αντρικο κοινο, και δεν θεωρω διολου κολακευτικο να με εχει παρεακι για κραχτη, για να ψωνιζεται ο ιδιος η μηπως και του κατσει καποιος που με κοιταζει απο σποντα[και δεν ειναι λιγοι αυτοι που εχουν ονειρο ζωης και φαντασιωση να κανουν gay καποιον straight]. Οχι, οσο θυληπρεπης κι αν ειναι, τη γυναικεια μου φυση δεν θα την καταλαβει οπως μια γυναικα φιλη μου. Οχι, η αισθητικη της αδερφαρας με χαλαει, γιατι αναγεται σε παρωδια της γυναικειας ομορφιας μου,και δεν θελει απλα να μιμιθει τη γυναικεια φυση, αλλα αποσκοπει συνηθως στο να γινει συγκεκριμενη κατηγορια γυναικας, πουτανα. Οχι, δεν δεχομαι το οτι επειδη εχει καταπιεστει απο καφρους γινεται ο ιδιος καφρος και μολις ειδικα αντρας διαφωνησει σε κατι μαζι του[και μιλαμε για θεματα ασχετα με σεξουαλικη ταυτοτητα]η πληρωμενη απαντηση ειναι εισαι ομοφοβικος η καταπιεσμενος πουστης. Και δεν ειναι λιγοι αυτοι που περνανε ευκολα τη διαχωριστικη γραμμη απο θυμα σε θυτη, απο καταπιεσμενο σε δυναστη, οπως αντιστοιχη ψυχολογια αναπτυσσουν και καποιοι μαυροι που ξερω. Και ναι, δημοκρατια εχουμε, αλλα προστατευει τα δικαιωματα της πλειοψηφιας σεβομενη και τη μειοψηφια, αλλα δεν την αναγει σε προταιρεοτητα.
Οχι, δεν γουσταρω την butch που αναπαραγει αντρικο προτυπο κοντρα σε αυτο που την εχει προικισει η φυση της. Δεν χρειαζεται να ριχνεις ροχαλες, να ρευεσαι και να κλανεις ακαταπαυστα και να πιανεις το μουνι σου οταν βλεπεις να περναει απο μπροστα σου ενα απιστευτο γκομενακι, δεν ειναι αυτο αντρας, ουτε γυναικα. Ειναι σαν τη δουλα που κανει copy το tropism της κυριας και φαντασιωνεται οτι εγινε αφεντρα. Αφελεια και γελοιοτητα και εξευτελισμος και του ενος και του αλλου γενους. Με ενοχλει αυτος ο τυπος οταν ερχεται να με "προστατεψει" απο τους κακους αντρες με νταβατζιλικι εκατο καφρων και λιγουριδων μαζι. Ειναι τρομακτικες.

Απο την αλλη, φυσικα και εχω γνωρισει ομοφυλοφιλους που θιγονται και θλιβονται εξισου με τα παραπανω παραδειγματα και ντρεπονται να οριζονται απο αυτα.
Εχω καθηγητη ξυστρα. Και δεν κολλαει καθολου στις λεξεις, τη συγκεκριμενη τη βρισκει μαλιστα αρκετα διασκεδαστικη. Ειναι σχετικα ανδροπρεπης[το λεω γιατι μετα απο καμποση ωρα γνωριμιας αρχιζεις και λες μαλλον ειναι ξυστρα], δοσμενος στη δουλεια του οπως ο οποιοσδηποτε ανθρωπος που αγαπαει αυτο που κανει, σεβεται εξισου αγορακια και κοριτσακια και ειναι τρομερα δημοφιλης σε ολους τους φοιτητες. Το πουστης ειναι το τελευταιο που σκεφτεσαι οταν εισαι μαζι του, και αν η δικη μου γνωμη δεν μετραει γιατι ειμαι γυναικα[και δεν νιωθω καποια "απειλη"], την ιδια αποψη συμμεριζονται και οι αντρες στο πανεπιστημιο των οποιων το σεβασμο εχει κερδισει εξισου. Εχει τη σχεση του, τον εχουμε δει μαζι με τον εραστη του και δεν χρειαζεται να αγκαλιαστουν η να φιληθουν για να καταλαβει κανεις οτι ειναι ζευγαρι. Δεν αηδιαζουν κανεναν, γιατι αποπνεουν μια συντροφικοτητα απλη και σεμνη που δεν χρειαζονται χαιδολογηματα δημοσια to show off, οπως ακομη και straight ζεγαρακια κανουν ειδικα στην αρχη του δεσμου[κοιταξτε μας, ειμαστε in love, κοιταξτε κοσμε, μου ανηκει!]. Και διαφωνουν ριζικα με υιοθεσιες και λοιπες μπουρδες οπως λενε, και τονιζουν οτι το σφαλμα τους ειναι πως προσπαθουν να αναπαραγουν straight προτυπα. Το ιδιο λενε και οι λεσβιες της σχολης[οχι butch, σκετο λεσβιες]. Τις ωθουσαν παλαιοτερα οι παιδοψυχολογοι της κακιας ωρας να ζουνε στο καπακι μαζι με τα παιδια τους και τα παιδια των συντροφων τους και καταληγανε να κανουνε τις ιδιες μαλακιες με straight γυναικες που παιρνοντας διαζυγιο *βιαζοντουσαν* να βαλουν στο σπιτι τον νεο μπαμπα με τα παιδια του. Τις ωθουσαν να κανουν παιδια για να ανεβαζουν αυτοι το κασε και τα sessions τους, ως peripheral family support system. Δεν ειναι απλη υποθεση το παιδι, ουτε ειναι επιχειρημα, καλυτερα με ομοφυλοφιλους απο οτι με straight κακοποιους. Ναι, σιγουρα, αλλα και παλι διακριση, διοτι δεν ειναι ολοι οι αμφιφυλοφιλοι abusers, ουτε ξεκινας να κανεις παιδακι και να επωμιστεις τα καθηκοντα του να το μεγαλωσεις με αυτο το σκεπτικο, μονο και μονο για να κανεις rationalise στον εαυτο σου, αφου το κανουν οι αλλοι γιατι οχι και εγω?

Αυτα για την ωρα....

magma
30-07-2005, 13:28
Φυσικά και έχω. Τι θα πρεπε να κάνω δηλαδή; Να ξεκινήσω να χώνω για οτιδήποτε διαφωνώ; Δεν νομίζεις οτι βγήκαμε αρκετά οφτόπικ ήδη;

Ναι η αλήθεια είναι οτι και εγώ έχω πρόβλημα με την εθνική ελλάδος, αλλά όχι με τους γκέι. Εκτός αν εννοείς τους τρέντο-γκέι οπότε εμπίπτουν στην κατηγορία τρέντο-σάμθινγκ οπότε άλλο θέμα :eek1:

kleidokratwr
30-07-2005, 14:55
Ναι η αλήθεια είναι οτι και εγώ έχω πρόβλημα με την εθνική ελλάδος, αλλά όχι με τους γκέι. Εκτός αν εννοείς τους τρέντο-γκέι οπότε εμπίπτουν στην κατηγορία τρέντο-σάμθινγκ οπότε άλλο θέμα :eek1:

Τελικα θα χρειαστεί να το πω και 3η φορά. ΔΕΝ εχω πρόβλημα με τους gay, αλλά με αυτό που πάνε να περάσουν σαν "μόδα"

Και για όσους δεν κατάλαβαν [πάλι...] ας δούνε το : South Park - Season 7, Episode 08, SouthPark is Gay [Οκ είναι λίγο υπερβολικό, αλλα το νόημα παραμένει πάααανω κάτω]

Lucifer
30-07-2005, 15:41
Προφανώς και είναι σιχαματερό© το όλο concept του trend πάνω στο οποίο επιμένει ο kleidokratwr, και επί του οποίου γλαφυρότατα αναπτύχθηκε το hitatchi, στην 3η παράγραφο του κειμένου της ΑΛΛΑ καλό θα ήταν να αναζητήσουμε έστω και ψηλαφητά κάποιο αίτιο γι' αυτό. Εικάζω πως αν η αντιμετώπιση του κόσμου ήταν εξ' αρχής πιο "στ' @ρχίδια μου τι κάνεις στο κρεββάτι σου, μπορείς να μου είσαι κοινωνικά χρήσιμος? Αυτό με νοιάζει εμένα" τότε προφανώς δεν θα είχαμε να "αντιμετωπίσουμε" αυτή την "επανάσταση" που βιώνουμε. Αλλά αν από την αυγή του πολιτισμού μέχρι και το 2005 (the metrosexual age) είσαι gay και βιώνεις attitude a la blizard... Ε τι να πω.

Και μιας που είπα blizard, σας έδειξα το καινούριο μου μπάνιο?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Wampyr/30077/459106/0/792390.1.jpg

Gary
30-07-2005, 15:57
η βρύση σίγουρα βγαζει νερο ? :tongue: :tongue: :tongue:

Lucifer
30-07-2005, 16:09
Ε ναι, πρέπει κάπως να αξιοποιήσουμε τόσο σαπούνι.

carlmikaze
30-07-2005, 18:32
Λοιπόν διάβασα όλα τα posts σας, αλλά άν είχατε άλλα λίγα θα σταματούσα νωρίτερα, επειδή είμαι αρκετά χοντρούλης ώστε να κουράζομαι με την συνεχή κίνηση του ποντικιού.

Προς epote: Αν δεν κάνεις την πλάκα σου, αν όλα αυτά δεν τα λες για πλάκα (γράφω το ίδιο πράγμα για να σου αυξήσω τις περιπτώσεις), αν όλα αυτά (στην ακραία) δεν είναι κάποιο αποτέλεσμα ξεσπάσματος αυτοκριτικής και ειρωνίας, τότε με αφάλεια συμπεραίνω πως και η τελευταία χοντρή που βρήκε το ίνδαλμά της στο "Είσαι το ταίρι μου" είναι με άνεση πολύ λιγότερο κομπλεξική από σένα.

Προς blizard: Αν αρχίσει μια μέρα να σε κυνηγάει ένας χοντρός gay, θα τον πρτιμήσεις από ένα λεπτό gay; Με δεδομένο ότι ο χοντρός gay ίσως να μη σε πιάσει, βρίσκω ένα και μοναδικό ψεγάδι στους γεμάτους ανθρώπους ;)

Lucifer
30-07-2005, 18:33
Ehahehaheahehehahehaehaheahehaheahea

epote
30-07-2005, 19:10
κομπλεξική

define κομπλεξικη please

carlmikaze
30-07-2005, 19:59
Το δικό της complex βρίσκεται κάπου στο "σας μισώ όλους και όλες, επειδή κανείς δεν κοιτάει τον εξαίσιο χαρακτήρα μου και εστιάζει σε ένα ελάττωμα που (νομίζω ότι) προσπαθώ να αλλάξω, ήτοι κανείς δε με γαμάει και όλοι προτιμούν τις λεπτές και χαζούλες". Θα μπορούσε να το φωνάζει και στον καθρέφτη της.

Εσύ μάλλον προσπαθείς να αποβάλλεις όλα σου τα παλιά (αδυνάτισες) complex και μας το επισημοποιείς με το καθόλου ρατσιστικό αρχικό post σου. Είναι σαν να ζεις σε ένα θάλαμο μαζί με άλλους 4 καρκινοπαθείς και εσύ να βρίσκεσαι στο πιο ακραίο στάδιο, να γίνεσαι ξαφνικά καλά γιατί ο οργανισμός σου ξαφνικά αποδέχτηκε τη θεραπεία, και μετά να χλευάζεις τους υπόλοιπους. Γιατί επειδή εσύ κατάφερες να γλιτώσεις, βρίζεις τους άλλους για τα λάθη ΣΟΥ; Γιατί δεν προτείνεις κάποια λύση αφού είσαι τόσο cool; Γιατί ασχολείσαι με κάποιους που έχουν μια ιδιαιτερότητα που εσύ δεν έχεις (πια) και δεν σε ενοχλεί στη ζωή σου; Γιατί νομίζεις ότι επειδή εσύ τα κατάφερες, μπορεί να το καταφέρει ο καθένας;

Διαβάζω το αρχικό σου post, το οποίο ενώ λέει κάποια σωστά πράγματα (θα αναφέρω μόνο ότι το πάχος σημαίνει όντως ΚΑΚΗ υγεία, πράγμα το οποίο είναι απαράδεκτο), είναι τόσο ηλιθιωδώς επιθετικό, τόσο προκατειλημμένο, τόσο κλειστόμυαλο, τόσο ανορθόγραφο, τόσο μαλακισμένο που πραγματικά αν το ονόμαζες “το μανιφέστο του μαλάκα”, δεν θα έκανε παράπονο κανείς για τον τίτλο (οκ, ίσως έκανε ο blizard επειδή θα του έκλεβες την ιδέα/“μοναξιά της κορυφής” ).

Μήπως είσαι και λίγο ηλίθιος λοιπόν;

lalaki_2
30-07-2005, 22:27
mhpos ayto einai liiiiigo prosopikh epithesi?!!

leo ego tora!!!

to na eisai xontros EINAI KAKH YGEIA!!!

deyteron:alitheia posh ora kaneis na skefteis ayta pou grafeis kai posh ora na ta grapseis/morfopoihseis oste na theoriseis oti ekanes to kalytero post ever?

ayto pou eipe o epote einai oti eno prospathei kai se anthropous poly kontinous tou(kai let me know more about them!!!) na tous dosei thn eykairia na adynatisoun aytoi to arnountai os ena shmeio apo peisma kai mono...

opoios den mporei na kataferei na adynatisei apla den prospathei ektos kai an exei kapoia noso[thyroeidopatheia/diafora farmaka gia alles nosous(kortizonh/anavolika gia rythmisi pathologikon katastaseon)/klhronomikh prodiathesi paxysarkias]

den diafono kai to exo pei parapano oti to post tou tha mporouse na einai ligotero epithetiko...

apla mhn parekseigeite kapoia legomena atomon mono kai mono epeidh den ta eksefrasan sosta...kat'esas sosta...

blizard
30-07-2005, 23:01
Το gay είναι Trendy ?

Αυτή η συμπεριφορά είναι κατανοητή ,και για gay αλλά και για χοντρό ...
Δεν έχει δικαιολογίες για την "άτιμη κοινωνία που δεν σέβεται το διαφορετικό" , και δεν προσπαθεί να περάσει ωραιοποιημένα πρότυπα ζωής .
Πιστεύω ότι οι Χοντροί και οι Ναρκομανείς που έχουν ανάλογη συμπεριφορά, απλά θέλουν την βοήθειά μας ,χωρίς να αξίζουν τόσο κράξιμο.
Αυτοί που ίσως το θέλουν σε ένα βαθμό είναι οι Καπνιστές και οι Gay... όσοι από αυτούς δηλαδή το έχουν δει σαν μαγκιά και κάτι που πρέπει να περάσει σε όλους.
Μεγάλο ρόλο βλέπουμε πως έχουν παίξει τα ΜΜΕ ... που διαφήμιζαν τσιγάρα τόσα χρόνια από την μια, και μέσο των Αμερικάνικων ταινιών-σειρών διαφήμιζαν τους Gay.
Το Υπερβολικό πάχος είναι Trendy ?
Δεν ήξερα ότι είναι Trendy να ξέρεις ότι ίσως ποτέ δεν παντρευτείς και ότι ποτέ δεν θα έχεις μια φυσιολογική ζωή με το παιδί σου .
Δεν ήξερα ότι είναι Trendy να ξέρεις ότι πρέπει να αφήνεις το χέρι αυτού που αγαπάς στην παραλία, και μόνο κλεισμένος μέσα στο σπίτι μπορείς να δείξεις την αγάπη σου.
Δεν ήξερα ότι είναι Trendy να σου δίνουν σημασία όσο είσαι νέος όμορφος με κολλητά ρούχα και γυμνασμένο σώμα και όταν πάρεις 500 κιλά να γυρνάς μόνος.
Δεν ήξερα ότι είναι Trendy να νιώθεις τύψεις για κάτι που δεν επέλεξες να είσαι.
Δεν ήξερα ότι είναι Trendy να πρέπει να πείσεις τις γκόμενες γύρω σου ότι δεν διαφέρεις σε τίποτα άλλο από τους υπόλοιπους ανθρώπους και ότι έχεις το ίδιο δικαίωμα στη συντροφικότητα και την αγάπη.

Οποίος θεωρεί ότι είναι Trendy να είσαι πανχοντρος τότε είναι αυτό που λέμε "εντελώς αλλού"

p-champ
30-07-2005, 23:07
http://briefcase.pathfinder.gr/download/panathachamp/25872/459299/0/wank.gif

blizard
30-07-2005, 23:10
Και μιας που είπα blizard, σας έδειξα το καινούριο μου μπάνιο?
Αφού σου έχω πει ότι παρότι έχω διαφορετικές απόψεις στο θέμα των gay - εκτρώσεων - αθεΐας - δαρβινικής καταγωγής του ανθρώπου - σημασίας της επιστήμης - ακόμα και πολιτικής σε σχέση με τον Χιτλερ .... ΔΕΝ έχω κόμπλεξ εναντίων του.
Ούτε με εσένα που κατά σύμπτωση συμφωνείς στα περισσότερα με αυτόν, και δεν σε κατηγόρησα ηθελημένα ποτέ.
Είχε και θετικά, και ΔΕΝ έχω πρόβλημα με το να μου δείχνεις το μπάνιο των φίλων σου (υποθέτω).
Απλά μην συνεχίζεις... δεν έχω τόσο πρόβλημα με τον Ναζισμό για να με τσιγκλάς μήπως τσακωθούμε.

Lucifer
30-07-2005, 23:25
ayto pou eipe o epote einai oti eno prospathei kai se anthropous poly kontinous tou(kai let me know more about them!!!) na tous dosei thn eykairia na adynatisoun aytoi to arnountai os ena shmeio apo peisma kai mono...

Αυτά ξεκαθαρίστηκαν αργότερα. Το πρώτο post παραμένει ότι είναι, και η επιθετικότητα του carheart, μεγάλη as it is, έχει πολλά να ζηλέψει από την επιθετικότητα του epote στο πρώτο post.

@blizard: Συμφωνώ με τον Hitler σε σημεία ε? Χμ, μπορεί να διάβαζε και αυτός Nietzsche. Ξέρεις, τον άθεο.

BTW, το ότι δεν έχεις κόμπλεξ με τον ναζισμό είναι προφανές. Ιδιαίτερα προφανές.

blizard
30-07-2005, 23:31
Φυσικά και συμφωνείς με τον Χιτλερ σε όλα τα βασικά σημεία, εκτός του ότι δεν είσαι Γερμανός και δεν σε έχουν πείσει οι επιστήμονες τους πως η δαρβινική θεωρεία έχει εφαρμογή και λόγω αυτής είσαι ανώτερος.

Τώρα είδα Luci ότι έβαλες αυτή τη γελοιότητα στην υπογραφή σου... ξεπέρασες τον Γκέμπελς σε προσπάθεια προπαγάνδας και ψέματος, και σου ζητάω να σβήσεις αυτό το χαρακτηριστικό δείγμα προπαγάνδας που ξεκίνησε από τότε και φυσικά χρησιμοποιείς και εσύ χωρίς ντροπή.
Ξεπερνάει τα όρια της προσωπικής επίθεσης, των βλακειών που λέτε διάφοροι εδώ μέσα , και όλοι όσοι έχουν ηθική και κάποιες αρχές πρέπει να εναντιωνόμαστε σε τέτοιες πρακτικές .

ΑΝ θές να πεις ότι είναι ναζί πες το, και σίγουρα θα αυτοξεφτιληστείς στα λόγια... το να βάζεις αφίσες παντού για να περάσεις την μαλακία σου, είναι άκρος φασιστικό αλλά δυστυχώς όχι εντελώς ξεπερασμένο μετά από τόσα χρόνια που το τρώμε στην μάπα.

Lucifer
30-07-2005, 23:35
:D

Μπορώ ως ανήθικο πλάσμα να έχω την γνώμη ενός moderator plz?

Michelle
30-07-2005, 23:41
Εγώ ένα έχω να πω: Αυτή η υπογραφή είναι όλα τα λεφτά!!!! :rofl:

Όσο για αυτούς που σχολίασαν το κειμενάκι που παρέθεσα, φαίνεται ότι δεν έχουν ιδέα πως νιώθουν αυτοί οι άνθρωποι και πως τους αντιμετωπίζει η κοινωνία και ταξιδεύουν στο ροζ συννεφάκι τους. Καλή διαδρομή και σας εύχομαι να μην πέσετε και χτυπήσετε!

blizard
30-07-2005, 23:44
:D

Μπορώ ως ανήθικο πλάσμα να έχω την γνώμη ενός moderator plz?
Οι Mod Θα σε αφήσουν ρε... όταν έκανε κάποιος κάτι ανάλογο εξάλλου δεν είπαν τίποτα, οπότε είναι σίγουρο ότι έχουν και ανάλογες αντιλήψεις στο σημείο της χρησιμότητας της προπαγάνδας με τον Γκέμπελς.
Αυτός και εσύ δεν ντρέπονταν να διαφημίζουν με αφίσες ακόμα και χοντρά ψέματα ως μέσο για να περάσουν το μήνυμα τους, και ήταν μάλιστα μέσα στα όρια των Γερμανικών νόμων.

Εσύ θα αποφασίσεις αν θες να συνεχίσεις την πετυχημένη τακτική της προπαγάνδας, έχοντας το πλεονέκτημα να περνάει στα ζώα , αλλά να σε φτύνουν όσοι έχουν ελάχιστες δημοκρατικές ευαισθησίες.

Lucifer
30-07-2005, 23:46
Χμμμ.

Ναι οκ, θα το κρατήσω. :)

blizard
30-07-2005, 23:51
Το ήξερα..... οι μόνοι που θα μπορούσαν να σε εμποδίσουν είναι οι Mod, αλλά όταν έχουν να κάνουν με "εβραίους" επιτρέπουν ακόμα και τα πιο γελοία πράγματα με χαρά :)

Lucifer
30-07-2005, 23:55
http://www.naturalimpulse.com/graphics/soap2.jpg

Και επειδή δεν πετάμε τίποτα:
http://www.heritagefarmsoaps.com/eyeonyou5.jpg

blizard
31-07-2005, 00:00

Δεν ισχύει αυτό που λες... εγώ δεν έχω δει κανένα χοντρό που να μην προσπαθεί συνέχεια να αδυνατίσει, να του αρέσει αυτό που είναι, να μην του έχουν φάει λεφτά σε κρέμες και μασαζοκορσέδες, και να μην έχει δοκιμάσει 15 δίαιτες.

Ίσως κάποιοι καπνιστές και αδερφές δεν προσπαθούν να διορθώσουν την κατάσταση από πείσμα , και να προσπαθούν να την ωραιοποιήσουν κιόλας προς όλους μας οργανωμένα.
Αυτοί αξίζουν περισσότερο κράξιμο σαν αυτό που ρίχνει ο epote, από ότι οι Χοντροί.

blizard
31-07-2005, 00:14
Και επειδή δεν πετάμε τίποτα:
Αυτά τα έκαναν εκείνοι με τους οποίους συμφωνείς σε όλους τους τομείς που ανέφερα παραπάνω και έχουμε τσακωθεί εδώ στο forum.
Και φυσικά έχεις και την ίδια πρακτική για να περάσεις την σαχλαμάρα σου ... όχι συζήτηση, αλλά προπαγάνδα και λαϊκισμός μέχρι αηδίας , χωρίς να ντρέπεσαι για αυτό .
(Στην ερώτηση μάλιστα γιατί το κάνεις και δεν προσπαθείς κάπως αλλιώς, αντιδράς ακριβώς όπως αυτοί. )

ΥΓ
Για όσους δεν γνωρίζουν, ο Χίτλερ έλεγε μέχρι το τέλος ότι ήταν υπέρμαχος της ειρήνης, και κατηγορούσε τους άλλους για φιλοπόλεμους ... κρίμα που δεν μας έχουν διδάξει τι είναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ Ναζισμός και φασισμός, και μένουμε στο φυλετικό και στην τρέλλα του ενώς ατόμου, αγνοώντας άλλα σοβαρά.
Γιατί τότε θα το βλέπαμε δίπλα μας εκεί που πραγματικά δεν θα το περιμέναμε.

p-champ
31-07-2005, 00:25
http://briefcase.pathfinder.gr/download/panathachamp/25872/459315/0/maty.jpeg

blizard
31-07-2005, 00:39
Αν ο τύπος είναι κάποιος γνωστός σας , μην αρχίσετε να βρίζετε όλοι μαζί και αυτόν ρε παιδιά , ή να βάζετε τίποτα στις υπογραφές σας επειδή σας δημιουργεί απέχθεια και δεν τον θέλετε !!!!
Εκτός αν είμαι στο επίσημο Ελληνικό φασιστικό forum και δεν το έχω καταλάβει .
(αν και αυτός φαίνεται σαν να ξέρει που βρέθηκε :) , ελπίζω να κάνει λάθος ή να αντέξει .
Και οι άλλοι να μην δείξουμε αδιαφορία ή να επικροτήσουμε το φαινόμενο επειδή απλά μας βολεύει. )

Lucifer
31-07-2005, 01:49
@blizard: δεν θα κάτσω να συζητήσω μαζί σου για το τι είναι ο Ναζισμός και που έχει τις ρίζες του or whatever. Σου υπενθυμίζω απλά οτί εγώ δεν έχω βγάλει κουβέντα για το τι ξέρω και τι ασπάζομαι, και εσύ με την γνωστή καθυστερημένη νοοτροπία σου, αρχίζεις να εικάζεις πράγματα για τις γνώσεις μου.

Stick to this: σε θεωρώ μαλάκα, σκατοφασίστα με μάσκα την τυπολατρεία σου, βρωμιά και σαπίλα, ΚΑΚΟ και κομπλεξικό άτομο, και εύχομαι να πεθάνεις γρήγορα και ανώδυνα, όπως μια κατσαρίδα.

Τα παραπάνω είναι η γνώμη μου, και παρακαλώ τον οποιονδήποτε να μην τα ασπαστεί καθώς είναι τελείως υποκειμενικά. Μπορεί να είμαι χαζός και να λέω μπούρδες.
Επαναλαμβάνω, είναι απλώς μια ΓΝΩΜΗ με εμφανέστατη πιθανότητα λάθους.

(Τα παραπάνω είναι για να αποφύγουμε τους όρους "προσωπική επίθεση" κτλ)
(Ναι, ναι κάνω προπαγάνδα)
(Ναι, ναι, έχεις δίκιο)
(Ναι.)
(Ναι.-)

blizard
31-07-2005, 02:23
Δεν εικάζω τίποτα... απλά είπα ότι κατά σύμπτωση σε όσα πράγματα έχουμε τσακωθεί τους τελευταίους 6 μήνες, εσύ έχεις την ίδια άποψη με τον Χίτλερ ενώ εγώ διαφορετική.
Δεν σε είπα Ναζιστή, είναι γελοίο αυτό, αλλά αντίθετα το έκανες εσύ !!! οδηγoύμενος από καθαρή μαλακία .

Από εκεί και πέρα, κάνεις μια προσωπική επίθεση άνευ προηγουμένου με "προπαγάνδα-υπογραφή" καθαρά Ναζιστικής-φασιστικής νοοτροπίας, και αυτό κατηγορώ .
Σαν τις αφίσες που έβαζαν χωρίς ντροπή εναντίων ατόμων και ομάδων οι Ναζί, και οι υπόλοιποι στη «οfftopic» Γερμανία μας ή ανεχόντουσαν ή χειροκροτούσαν .

Δεν υπάρχει πιο φασιστική πράξη στο επίπεδο ενώς forum από αυτή που έκανες, εκτός το να πεις ότι πρέπει να πεθάνει ο "Εβραίος-user" και να δικαιολογείς την δολοφονία του.
(που και αυτό έγινε έστω για "αστείο")
Από εδώ και πέρα δεν μπορείς να κάνεις τίποτα άλλο ευτυχώς , γιατί τα επόμενα απαιτούν δράση εκτός forum, που δεν το πιστεύω .

ΥΓ
Θα συνεχίσεις να τα ακούς και εσύ και οι άλλοι κανονικότατα... δεν είστε μερικοί για να σας παίρνουν στα σοβαρά, και στο επίπεδο ενώς forum δεν γίνεται να περάσουν ή να διώξουν κανένα τέτοιες αλητείες.

PeiramatoZwo
31-07-2005, 02:34
Hey both of u guys....

GET A LIFE!!!!!

Lucifer
31-07-2005, 02:38
Ναι blizard, σε μισώ εντάξει? Σε μισούσα σε όλη μου τη ζωή, όποτε περνάω μια δύσκολη φάση, τρέφομαι από το μίσος μου για σένα, όποτε χρειάζομαι δύναμη, η οργή που μου εμπνέεις, μου την δίνει, όποτε θέλω έναν σκοπό στην ζωή μου σε φαντάζομαι κρεμασμένο, όποτε έχω αυπνίες, μουρμουρίζω το Todestrasse Fur Herr Blizard.

Είσαι το πιο σημαντικό αντικείμενο μίσους μου, και έχεις δίκιο σε ότι λες για μένα.
Ξεκαύλωσες τώρα?

blizard
31-07-2005, 02:40
Hey both of u guys....
GET A LIFE!!!!!
Οκ , υποθέτω τότε πως αν βάλω εγώ στην υπογραφή μου αντί "HEIL Blizard ", "Offtopic, official Greek Fasist forum" , θα μπορώ να πω και εγώ "get a life" σε όποιον ασχοληθεί ???

Ρωτάω για να ξέρω αν μπορώ να το κάνω, ή αν τυχών θα έχετε κάποια διαφορετική στάση στην συγκεκριμένη περίπτωση.

blizard
31-07-2005, 02:47
Ναι blizard, σε μισώ εντάξει? Σε μισούσα σε όλη μου τη ζωή, όποτε περνάω μια δύσκολη φάση, τρέφομαι από το μίσος μου για σένα, όποτε χρειάζομαι δύναμη, η οργή που μου εμπνέεις, μου την δίνει, όποτε θέλω έναν σκοπό στην ζωή μου σε φαντάζομαι κρεμασμένο, όποτε έχω αυπνίες, μουρμουρίζω το Todestrasse Fur Herr Blizard.

Είσαι το πιο σημαντικό αντικείμενο μίσους μου, και έχεις δίκιο σε ότι λες για μένα.
Ξεκαύλωσες τώρα?
Γιατί να έχεις μίσος ρε ? ποιος είπε τέτοιοo πράγμα.
Αν το κάνεις από μίσος ή εκνευρισμό , σου ζητάω συγνώμη και παίρνω πίσω όσα είπα.
Αν το κάνεις απλά επειδή είσαι φασίστας με ενοχλεί.

Lucifer
31-07-2005, 02:58
*sigh* όχι δεν είμαι φασίστας. Οι φασίστες είναι κάτι που μισώ. Το πρώτο πράγμα που μισώ για την ακρίβεια.

Επίσης δν το κάνω ούτε από μίσος ούτε από εκνευρισμό.
Απλά με διασκεδάζεις.

blizard
31-07-2005, 03:25
*sigh* όχι δεν είμαι φασίστας. Οι φασίστες είναι κάτι που μισώ. Το πρώτο πράγμα που μισώ για την ακρίβεια.

Επίσης δν το κάνω ούτε από μίσος ούτε από εκνευρισμό.
Απλά με διασκεδάζεις.
Καλά , όλοι οι πραγματικοί φασίστες το πρώτο που κάνουν είναι να “μισούν” τον φασισμό των άλλων.
(Για πραγματικούς φασίστες μιλάμε ρε, όχι βλάκες ή τίποτα άτομα που τους έκλεψαν το σπίτι οι Αλβανοί και λένε μια σαχλαμάρα παραπάνω.)

Το γεγονός είναι απλά ότι φέρεσαι εγκυκλοπαιδικός φασιστικά και φτάνεις στα άκρα.
(Ισως από συνήθεια και για πλάκα, μπορεί από μίσος, μπορεί για να περάσεις κάτι, ή για να προστατέψεις την "Γερμανία"... δεν έχει μεγάλη σημασία)
Το ενδιαφέρον είναι να δούμε αν θα σε πάρουν χαμπάρι οι πολύ βλάκες, αν θα γουστάρουν επειδή τους βολεύει, και πως θα περάσει αυτό στην μικρογραφία του Forum μας.
Έχει πολύ μέλλον ακόμα, θα το δούμε σιγά-σιγά.

Pablo_Hasan
31-07-2005, 03:26
loooooooooool,
o blizard eipe ton Lucifer fasista! :hehe::hehe::hehe:

ps. you both suck! :P

Lucifer
31-07-2005, 03:31
Yea, but u laugh with one, and laugh AT the other ;p

blizard
31-07-2005, 03:43
loooooooooool,
o blizard eipe ton Lucifer fasista! :hehe::hehe::hehe:
Δεν το είπα έτσι ακριβώς ... φασίστα στην μικρογραφία του forum τον είπα , χωρίς να έχω ιδέα αν στην ζωή του κάνει αντίστοιχα πράγματα με εδώ ή είναι εντελώς διαφορετικός.
Εκεί πολλά άλλα μπορεί να παίζονται.

(Είναι ο "αρχι-φασίστας" του forum όμως απλά και αντικειμενικά με αυτά που τολμάει και κάνει, και όσοι τον σιγοντάρουν ή κυρίως δεν παίρνουν κλασικά χαμπάρι αυτές τις περιπτώσεις, συμμετέχουν και αυτοί με τον τρόπο τους . )

carlmikaze
31-07-2005, 03:48
όμως απλά και αντικειμενικά με αυτά που τολμάει και κάνει, και όσοι τον σιγοντάρουν ή κυρίως δεν παίρνουν κλασικά χαμπάρι αυτές τις περιπτώσεις, συμμετέχουν και αυτοί με τον τρόπο τους

δεν είναι παπάς

blizard
31-07-2005, 03:58
δεν είναι παπάς
??? μάλλον δεν κατάλαβα.
Αλλά φυσικά δεν είναι, για κάτι τελείως και καθαρά διαφορετικό μιλάμε .

stathispap
31-07-2005, 04:00
Blizard αγορι μου...

Εχω εναν μακρυνο θειο ψυχιατρο...

Στην πρωτη επισκεψη δεν χρεωνει τιποτε...

blizard
31-07-2005, 04:11
Blizard αγορι μου...

Εχω εναν μακρυνο θειο ψυχιατρο...

Στην πρωτη επισκεψη δεν χρεωνει τιποτε...
Ok πάντα χρήσιμος είναι ένας γιατρός στην οικογένεια :) .
Αλλά και εδώ, όταν βάλω εγώ μια ανάλογη υπογραφή , ίσως χρειαστεί.
Για να μας διαγνώσει αν κάποιοι έχουν τελικά ψυχολογικά προβλήματα και ανάγκη για ένα forum όπου θα είναι cool και θα συμφωνούν όλοι μαζί τους , ή είναι τελικά φασίστες.

kleidokratwr
31-07-2005, 12:29
[lame post]

Λοιπόν παρατήστε αυτά που διαβάζετε για ναζισμούς και άλλες τέτοιες μαλακίες, και σας έχω κάτι να ξελαμπικάρετε.

Sams - How to get laid in 7 days
o'Reilly - Chicks hacks
F*ck - HOWTO
"Geting a Fuckin Life" - For dummies
SEX in a nutshell

ΚΑι πάνω απόλα. Get a F*ckin Life
Αυτά. Καλό κάψιμο εγκεφαλικών κυτάρων.

[/lame post]

blizard
31-07-2005, 13:13
Καλά , εκτός το ρεζίλη που θα γίνεις αν κάνεις ότι λέει το βιβλίο , με τα λεφτά που θα έδινες μπορείς να πληρώσεις και λίγο πραγματικό sex :)

-----

Πρόσεξε, γιατί μπορεί ο πραγματισμός Ναζισμός-φασισμός στην ζωή να είναι άσχημο πράγμα, αλλά όταν το βλέπεις σε μικρογραφία ενός forum πχ , έχει το γέλιο της αρκούδας και αξίζει να ασχοληθείς.
Εγώ το έλεγα από την αρχή ότι πρέπει να μπουν κάποιοι κανόνες στο forum, για την προστασία των χρηστών του , και δεν είναι σωστό απλά να αποφασίζουν 10 άτομα για να κάνουν ότι γουστάρουν .
(Και να που είχα δίκιο, και έδειξε πάλι η πλειοψηφία των mod το πρόσωπο και την φασιστική νοοτροπία που είχαν και παλιές πράξεις τους.)

Αποφάσισαν λοιπόν οι "10" ότι επιτρέπετε η προσωπική επίθεση και κάθε είδους ακραία γελοιότητα (σαν αυτή με την υπογραφή) εναντίων του blizard ή όσων δεν μας αρέσουν, ενώ φυσικά απαγορεύονται αντίστοιχα πράγματα εναντίων του forum και των ιδιοκτητών του.
Forum Uber alles θα έλεγε ο LUCI.

ΥΓ.
Πιο απλά, ο ένας κομπλεξικός έχει βάλει ΣΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ του αηδίες για να μην τις χάσει κανείς , και οι άλλοι το ενέκριναν με χαρά επειδή δεν είναι εναντίων αυτών ή των φίλων τους.
Μην μου πεις ότι δεν φέρνει γέλιο αυτή η συμπεριφορά, αν το δεις στην διάσταση που είμαστε τώρα ,και όχι σε ρεαλιστική κλίμακα.

p-champ
31-07-2005, 13:29
http://briefcase.pathfinder.gr/download/panathachamp/25872/459363/0/sucks.gif

carlmikaze
31-07-2005, 15:05
Μην μου πεις ότι δεν φέρνει γέλιο αυτή η συμπεριφορά

από περιέργεια : τα posts σου τα διαβάζεις ποτέ;

blizard
31-07-2005, 15:54
Ναι, πάντα.

Lucifer
31-07-2005, 16:08
Η υπογραφή άλλαξε για να μην πρήζει (πάλι) τα @@ των mod ο μύξας.

blizard
31-07-2005, 16:15
Εσύ πάντως δεν πήρες χαμπάρι τι έκανες ε?

Lucifer
31-07-2005, 16:28
Προπαγάνδα, σκάσε τώρα.

Paddy
13-10-2006, 00:30
Καλησπερα σε ολους για αρχη...
Εχω ξανασυναντηθει με τον epote παλιοτερα στο insomnia και ομολογω οτι οι ακραιες αποψεις και τοποθετησεις του με ειχαν ενοχλησει. Επισης, απο οσο μπορει κανεις να αποκομισει αποψη για τον αλλο μεσα απο τα post του ειχα σχηματισει την εντυπωση οτι δεν ειμαστε και πολυ compatible χαρακτηρες.

Να πω ομως την αμαρτια μου... το post αυτο μου αρεσε. Καταρχας, μιλουσε σε εμενα. Δεν ειμαι χοντρος, αλλα εχω τα παραπανω κιλα που αναφερει. Κανω καθιστικη ζωη. Καπνιζω σαν ζωο και παρολο που δεν μασαμπουκιαζω το συμπαν τρωω ατακτα και κατα κανονα ανθυγιεινα φαγητα. Κατα συνεπεια, ολα τα επιστημονικα δεδομενα λενε οτι παω χαλαρα για ενα ψιλοεμφραγματακι σε καποια χρονια (στην καλυτερη). Και το post του epote, αν και προκλητικο δεν ελεγε ψεμματα. Στο κατω κατω οπως λεει αντι απλα να κραζει προσπαθει και να βοηθησει μεσω του forum του και αυτων που γραφει.
Anyway, μια θετικη ψηφος απο εμενα, οχι τοσο για αυτα που λεει οσο για αυτα που προσπαθει να πετυχει με αυτα που λεει.

Σας αφηνω τωρα, παω να πεταξω τα πουκαμισα πανω απο το ποδηλατο και να κανω κανενα χιλιομετρο :whip:

Lucifer
13-10-2006, 01:17
Καμία ελπίδα.

ShaolinWoodenMen
13-10-2006, 02:14
ενα μεγαλο Wtf!? σε ολοκληρο το θρεντ

lalaki_2
13-10-2006, 02:35
Καλησπερα σε ολους για αρχη...
Εχω ξανασυναντηθει με τον epote παλιοτερα στο insomnia και ομολογω οτι οι ακραιες αποψεις και τοποθετησεις του με ειχαν ενοχλησει. Επισης, απο οσο μπορει κανεις να αποκομισει αποψη για τον αλλο μεσα απο τα post του ειχα σχηματισει την εντυπωση οτι δεν ειμαστε και πολυ compatible χαρακτηρες.

Να πω ομως την αμαρτια μου... το post αυτο μου αρεσε. Καταρχας, μιλουσε σε εμενα. Δεν ειμαι χοντρος, αλλα εχω τα παραπανω κιλα που αναφερει. Κανω καθιστικη ζωη. Καπνιζω σαν ζωο και παρολο που δεν μασαμπουκιαζω το συμπαν τρωω ατακτα και κατα κανονα ανθυγιεινα φαγητα. Κατα συνεπεια, ολα τα επιστημονικα δεδομενα λενε οτι παω χαλαρα για ενα ψιλοεμφραγματακι σε καποια χρονια (στην καλυτερη). Και το post του epote, αν και προκλητικο δεν ελεγε ψεμματα. Στο κατω κατω οπως λεει αντι απλα να κραζει προσπαθει και να βοηθησει μεσω του forum του και αυτων που γραφει.
Anyway, μια θετικη ψηφος απο εμενα, οχι τοσο για αυτα που λεει οσο για αυτα που προσπαθει να πετυχει με αυτα που λεει.

Σας αφηνω τωρα, παω να πεταξω τα πουκαμισα πανω απο το ποδηλατο και να κανω κανενα χιλιομετρο :whip:

Νομιζω οτι πρεπει να κανω το απαραιτητο καλως ορισμα στο νεο μας μελος αλλα στο σωστο thread! τρεξτε ολοι στο: καλως ηρθατε στο οφφτοπικ.